Komercinių patalpų paieškas stabdo kainos

Komercinių patalpų paieškas stabdo kainos (2)

2018-09-15

Mieste išsinuomoti patalpas verslui – galima. Tačiau jas išlaikyti greičiausiai bus sudėtinga, o gal ir visai neįmanoma. Komercinių plotų kainos Jurbarke didelės ir pagal miesto verslumo lygį – sunkiai įkandamos. Greičiausiai todėl Jurbarke yra ir nuomotojų, ir tų, kurie nuomotųsi, tačiau patalpos vis tiek mėnesius ar net metus stovi tuščios.

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė tvirtina, kad mieste problemų turi tiek nuomininkai, tiek nuomotojai. Pirmiesiems nepavyksta surasti verslui reikalingų patalpų už normalią kainą, antriesiems – nekilnojamąjį turtą išnuomoti ir gauti pajamų.

„Kreipiasi į mus dėl patalpų. Žinoma, pirmiausia siūlome savo patalpas, kurių vis dar turime laisvų. Tačiau jei žmonėms reikia ko nors specifinio, domimės ir padedame ieškoti“, – sakė G. Mačiulaitienė.

Centro direktorė tvirtino, kad nors verslą pradėti norinčiųjų ir tam patalpų ieškančiųjų atsiranda, dažniau į įstaigą kreipiasi patalpų savininkai, kuriems niekaip nepavyksta išnuomoti savo turto.

„Problema gali būti tai, kad prekybinių patalpų nuomos kainos ne visai adekvačios. Jei miesto centre už patalpas prašo šešių ar septynių šimtų eurų, tai niekas paprasčiausiai neišgali tiek mokėti ir išeina. Savininkai geriau laiko tuščias patalpas, kol ateina galintis mokėti nuomotojas. Kainas Jurbarke net galima palyginti su Klaipėda – pas mus panašiai arba net brangiau“, – sakė G. Mačiulaitienė.

Pasak G. Mačiulaitienės, nors Jurbarke verslumo lygis žemas, tačiau daug kas vadovaujasi taisykle – jei neuždirbsi daug, geriau visai nieko nedaryti.

Apie tai, kad mieste nuomos kainos gerokai per didelės, kalba ir Jurbarko rajono verslininkų organizacijos vadovas Gintaris Stoškus.

„Pas mus situacija neatitinka didžiųjų miestų situacijos, kur yra didžiulė paklausa. Iš tiesų prašo daug. Pavyzdys – buvo kepyklėlė, didelė nuomos kaina. Pradžioje buvo naujiena, didelė produkcijos paklausa, paskui sumažėjo. Natūraliai taip būna. Po to stabilizuojasi. Jei turi stabilią apyvartą, bet tau nėra lankstumo su nuomos kaina, tai paprasčiausiai užsidarai, nes neišgali“, – sakė G. Stoškus.

Pasak verslininko, padėtis lengvesnė tik tiems, kurie turi nuosavas patalpas ir nemoka nuomos. Tačiau net ir tokiems verslams mieste, kuriame nuolat mažėja gyventojų, sudėtinga.

„Jei dar atsiranda toks papildomas veiksnys, kaip patalpų nuoma, kuri patenka į išlaidas, o jei negauni pakankamai pajamų, nutrauki veiklą. Tikrai yra patalpų Jurbarke, kurios tuščios stovi ne tik mėnesius, bet ir metus“, – tvirtino G. Stoškus.

G. Stoškus mano, kad šiuo metu nuomotojų prašomos sumos normalios atrodytų tik populiariuose didmiesčio rajonuose, kur tikrai daug klientų.

„Užtenka pažiūrėti, kaip rinka viską sureguliavo – laisvų patalpų daug, norinčių nuomoti yra, bet jie neišgali. Kiekvienas žmogus pasiskaičiuoja, ką jis sugebės tose patalpose nuveikti. Ar galės pragyventi? Prašo ir po aštuonis šimtus, ir po tūkstantį. Tai tikrai ne Jurbarko kainos“, – sakė G. Stoškus.

Mieste nuomojamų patalpų nemažai. Užtenka pasivaikščioti po centrą ir aplink, kad nuo languose kabančių skelbimų nusirašytum keletą telefonų numerių. Visos jos tuščios stovi jau ilgai. Yra tokių patalpų centrinėje Dariaus ir Girėno g. esančiame pašto pastate, dalis prie Vasario 16-osios g. esančios „Mūro“ parduotuvės.

Dalį pašto pastate esančių patalpų nuomoja pats „Lietuvos paštas“. Tačiau į skambutį nurodytu numeriu atsiliepusi moteris iškart negalėjo pasakyti nuomojamų patalpų ploto, nei kvadratinio metro kainos.

Gerokai konkrečiau kalbėjo kitame pašto pastato gale prekybai skirtas patalpas nuomojanti moteris. Pasak jos, 200 kv. m patalpas pirmajame aukšte būtų galima išsinuomoti už maždaug pusketvirto šimto eurų per mėnesį.

Maždaug 150 kv. m patalpas galima išsinuomoti ir Vasario 16-osios g. Šioje vietoje anksčiau buvo statybinių ir buitinių reikmenų parduotuvė. „Susitartume dėl kainos. Jei pasiteiravimui, tai anksčiau gaudavau 300 eurų, bet iš jų atskaitydavo pajamų mokestį man. Daugiau kaip trijų šimtų nebūtų. Yra autonominis šildymas. Vandens kiek sunaudosi, tiek bus. Elektra irgi, kiek sunaudosit“, – sakė vyras.

Išsinuomoti galima dar vienas greta esančias patalpas. Tačiau telefonu atsiliepęs vyras tikino labiau patalpas norintis parduoti, o ne išnuomoti.

„Trys šimtai kvadratų per kelis aukštus. Norėčiau dviejų šimtų eurų per mėnesį. Šildymas – kiek kuri, tiek turi. Yra trasa atvesta, bet atjungta dėl didelių centrinio šildymo kainų. Bet geriau nupirktumėt, labai pigiai parduočiau. Ten reikia pamatyti, ką galima padaryti. Įvairiai veiklai tiktų“, – sakė savininkas.

Daugiau skelbimų apie nuomojamas patalpas Jurbarke galima rasti specializuotuose skelbimų tinklalapiuose. Tačiau čia kainos – dar didesnės. Kvadratinio metro nuomos kaina siekia nuo poros iki kiek daugiau nei trijų eurų per mėnesį.

Viename iš skelbimų tinklalapių nurodoma, kad Jurbarke galima išsinuomoti keturias vietas komercinei veiklai. Trys iš jų – mieste. Du pastatai yra Dariaus ir Girėno g. Tai – 500 kv. m patalpos pastate, kur šiuo metu įsikūrusi parduotuvė „Techasas“. Už kvadratinį metrą nuomotojai prašo 2,8 Eur. Pagal skelbimo informaciją, kaina nuo pradinės sumažėjusi net 72 procentais.

327 kv. m patalpos nuomojamos antrajame „IKI“ parduotuvės aukšte. Čia kaina, palyginus su pradine, ūgtelėjusi beveik 2 proc. ir siekia 3,05 Eur už kv. m.

Patalpos nuomojamos ir Vytauto Didžiojo g., senajame pašto pastate. Čia už pusšimtį kvadratinių metrų prašoma 100 eurų nuomos.

Lukas PILECKAS



« Atgal



Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook