Konkurencija dėl pastato. Kokį kelią rinktis?

Konkurencija dėl pastato. Kokį kelią rinktis? (2)

2020-07-24

Jau pusantrų metų stovintis tuščias buvusių vaikų globos namų pastatas Viešvilėje, Klaipėdos g., tapo konkurencijos objektu – jo norėtų dvi organizacijos. J. Stanaitienės nuotr

Buvusių vaikų globos namų pastatas Viešvilėje po vaikų globos įstaigos „Skalvija“ institucinio pertvarkymo perduotas VĮ Turto bankas vis dar stovi tuščias, tačiau jau dabar jo nori dvi organizacijos, deklaruojančios tą pačią veiklą – senelių globą ir slaugą, tačiau dirbančios skirtingais metodais. Savivaldybės vadovų ir tarybos valia nulems, kuriems paslaugų teikėjams bus sudarytos sąlygos ateiti į Viešvilę.

Nuomonė keitėsi

Jau pusantrų metų buvę Viešvilėje vaikų globos namai – tušti. 2019 m. sausio 1 d. Jurbarko r. savivaldybei iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) perėmus vaikų globos paslaugas teikiančią įstaigą 4 tūkst. kv. m ploto pastatas liko ministerijai.

Pastaroji po metų jį perdavė VĮ Turto bankas, kuri užsiima valstybinio turto valdymu, nuoma ir pardavimu.

Buvo laukiama, kada bus paskelbtas aukcionas ir pastatai įgis naujus šeimininkus.

Dar praėjusiais metais Viešvilėje ėmė lankytis VšĮ Gerovės paslaugų centras iš Kauno vadovė Audronė Svetlovienė su kolege Jurgita Niauriene. Moterys norėjo buvusiuose vaikų globos namuose įkurti senelių globos namus, turėjo planų čia teikti ir turistų apgyvendinimo paslaugas, tačiau įpirkti ar nuomotis pastato viešoji įstaiga neišgalėjo.

Viešviliečiai atvykėles palaikė – jiems buvo svarbu, kad pastatas nebūtų apleistas ir kuo greičiau rastų šeimininką. VšĮ Gerovės paslaugų centras atstovės bendravo ir su rajono vadovais, prašė svarstyti galimybę pastatą Viešvilėje perimti savo žinion ir perduoti įstaigos panaudos pagrindu.

Pradžioje tokia idėja savivaldybės vadovų nesužavėjo – Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius tikino, kad toks scenarijus savivaldybei nėra palankus ir paklausimas VĮ Turto bankui dėl galimybės pastatą perduoti savivaldybei buvo daugiau formalus – savivaldybė jo perimti nesiruošė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook