Balsavimas

Ar pritariate kačių šėrimui prie daugiabučių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Laikas keičia laikrodininko amatą

Laikas keičia laikrodininko amatą (0)

2017-03-15

Laikrodininkas Klemensas Aleksa labiausiai laukia rimtų užsakymų, nes pataisyti atrodytų nepataisomą laikrodį – meistrui iššūkis ir didelis džiaugsmas. D. Karopčikienės nuotr

Laikrodininko amatas ir mūsų laikais dar reikalingas, nors darbas jau kitoks. Keturiasdešimt metų laikrodžius taisantis Klemensas Aleksa pasigenda rimtų darbų, nes ir rimtų laikrodžių, pasak jo, mažai kas beturi.

Jurbarkiečio K. Aleksos darbo vieta jau penkiolika metų – mažytis namelis šalia „Maximos“, kurio langelį nuolat varsto klientai, nes laikrodininko paslaugų žmonėms dažnai prireikia. Tik nebūtinai jie atneša laikrodžius.

„Laikrodžiai dažniausi dabar kiniški, vienkartiniai. Jų keičiamos baterijos, bet jei kas sugenda – pigiau įsigyti naują. Bet žmonės atneša visko, net ir rožančių. Suremontuoti galėčiau net batus, pavyzdžiui, užtrauktuko galvutę pakeisti, padėti žmogui. Taip ir su tuo rožančium – padedi, o žmogus pažada pasimelsti už tave. Taisau, kas priklauso pagal verslo liudijimą – laikrodžių ir juvelyrinių dirbinių taisymas“, – sako laikrodininkas Klemensas.

Rimtų darbų, tokių kaip seniau, kai reikėdavo ir plauką taisyti, ir ašelę kalti, ir valyti – dabar jau mažai, nors Klemensui tokie labiau patiktų. Kai atsirado mobilieji telefonai, laikrodžių labai sumažėjo, bet paskutiniu metu jaunimas ėmė juos nešioti, tik, pasak laikrodininko, jau kitokius. Todėl rimtų mechaninių laikrodžių per savaitę gal du papuola, ir tie dažniausiai seni, kai kurie jau relikviniai.

Laikrodininko namelyje be perstojo tiksi gal dešimt sieninių laikrodžių, tik Klemensas to garso sako negirdįs, mat per tiek metų ausiai jis tapo įprastas. „Šitas prieš- karinis, rimtas laikrodis, tik dar nėra švytuoklės ir ciferblato. Šitas rusiškas, kokių 1960 metų. Tas tai kiniečių, dabartinis, o šitas rodo ir vietos, ir kitų pasaulio vietų laiką. Ką žmogus atneša, tą tvarkau. O darbas toks, kad padarai, o nežinai, ar jau padaręs. Laikrodis gali sustoti po dienos ar po savaitės, todėl reikia palaikyti, kad įsitikinčiau, ar gerai veikia“, – pasakoja meistras.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook