Raktas į sėkmę – stabilumas ir patikimumas

Raktas į sėkmę – stabilumas ir patikimumas (0)

2018-01-20

Geriausių Jurbarko rajono įmonių apdovanojimuose prekybos srityje tarp įmonių, švenčiančių 20-metį, geriausia paskelbta UAB „Jualdė“, prekiaujanti naudota žemės ūkio technika. „Apdovanojimą gauti malonu, tačiau sėkmingą verslą galima kurti ir be jo. Svarbiausia, kad daug metų dirbame stabiliai, ir klientai mumis pasitiki“, – sakė bendrovės vadovas Pranas Gargasas.

Ilgametė istorija

Formaliai žiūrint „Jualdė“ įkurta 1997 m., tačiau toje pat vietoje, Algirdo g., panašaus profilio įmonė, kurioje dirbo P. Gargasas, veikė nuo 1956 ar 1958 m. Tad galima sakyti, kad bendrovės istorija siekia 60 metų. Tada tai buvo Valstybinė tiekimo įmonė – čia veikė technikos detalių sandėliai.

Baigęs Žemės ūkio akademiją, P. Gargasas dirbo kolūkyje vyr. inžinieriumi. Kolūkiams griūnant įsidarbino Valstybinėje tiekimo įmonėje direktoriumi, o atėjus privatizacijai su kitais darbuotojais tapo jos savininku. Dabar uždaroji akcinė bendrovė „Jualdė“ turi keturis akcininkus, tačiau sprendimo teisė priklauso P. Gargasui.

Bendrovėje su tėčiu dirba ir atžalos. „Aš rūpinuosi pardavimais ir pirkimais, sūnus Nerijus – detalėmis, servisu, dukra Renata tvarko apskaitą“, – darniai dirbančia šeima džiaugiasi Pranas.

Šiuolaikinės technologijos palengvino darbą – dabar techniką surasti, nupirkti ir parduoti gali sėdėdamas prie kompiuterio, tačiau verslo pradžia buvo kitokia.

Prieš 15 metų atsiradus stipresnių ūkininkų atsirado ir technikos. „Kas 2-3 savaites važiuodavau į Vokietiją, ieškodavau traktorių, padargų ir veždavau juos į Jurbarką. Taip važinėjau gana ilgai“, – prisimena verslininkas.

Žemės ūkio technikos poreikis augo, daugėjo ir konkurentų, tačiau Pranui verslas sekėsi: susirado daug partnerių, užsidirbo patikimo kliento vardą ir nesiblaškė – techniką iki šiol veža tik iš Vokietijos. „Pažįstu vokiečius. Pas juos ir naudota technika yra labai gera. Jų gamintojai taip pat labai patikimi“, – sako stabilumą vertinantis jurbarkietis.

Krizių išvengė

P. Gargasas džiaugiasi, kad įmonėje beveik nėra darbuotojų kaitos. Čia darbo turi 13 žmonių – 3 šaltkalviai, 3 darbininkai, 2 vairuotojai ir kiti darbuotojai.

Įmonė turi spec. transportą, kuriuo parsiveža techniką iš Vokietijos. Bendrovės teritorijoje gausybė technikos – nuo traktorių iki smulkių žemės ūkio padargų. „Vežame ne tik pagal užsakymą, bet ir sandėliuojame. Kad žmogus galėtų užsukti, apžiūrėti. Iš patirties jau žinome, kas ir ką nupirks. Kiekvieno daikto pirkėjas jau yra gimęs, tik nežinia, kada ateis“, – juokiasi Pranas, žinantis, kokią techniką perka lietuviai, o kokia iškeliaus į Rusijos rinką.

UAB „Jualdė“ prekiauja žinomų firmų – „Lemken“, „John Deere“, „Fendt“, „Horsch“ ir kitų  technika. Ji būna ir 10-15 metų senumo, tačiau Vokietijoje ir dabar tokią naudoja. „Nevežame blogos, nudėvėtos technikos, perkame patikimą, gerą, o pervežę dar sutvarkome, suremontuojame ir atsakome už savo produktą“, – tikina verslininkas.

Ar turėjo bendrovė blogų laikų? „Kai prasidėjo krizė, pusmečiui pirkėjai nurimo, bet pamatę, kad vis tiek reikia dirbti, grįžo“, – prisimena P. Gargasas. Pasak verslininko, sunkesnis laikas buvo, kai į visas puses buvo dalijama Europos Sąjungos parama ir ūkininkai už ją privalėjo pirkti tik naują techniką. Tačiau ir šitą laiką bendrovė pergyveno, klientai grįžo. „Mes niekada negavome jokios paramos, plečiamės iš savo uždirbtų pinigų, kreditų neimame. Nesivaikome didžiulių pelnų, dirbame stabiliai“, – sako verslininkas.

Vežė į Egiptą

„Pasaulis dabar mažas. Mus žino visur“, – šypsosi P. Gargasas. Bendrovė dirba su internetiniais portalais autoplius, autogidas, skelbiu.lt, skelbiasi tarptautiniuose tinklapiuose – informacija apie „Jualdės“ siūlomą techniką pasiekia 76 šalių pirkėjus.

Visų šalių, į kurias bendrovė pardavė techniką, neišvardysi: Švedija, Rusija, Latvija, Estija, Ukraina, Kirgizija, Vengrija, Ispanija, net į Egiptą siuntė žolės presą. Patikimą ir gerų atsiliepimų sulaukiančią įmonę pirkėjas susiranda pats, juolab, kad prekes gali įsigyti ir lizingu. Šioks toks sezoniškumas būna, tačiau stovėti be darbo netenka.

Gana aktyviai dirba konkurentai, ypač pavieniai asmenys, vežantys techniką iš įvairių šalių. Tačiau tvarkingas pirkėjas, kuriam reikia sąskaitos, patikimumo, kreipiasi į tokias įmones, kaip „Jualdė“. „Esame žinomi. Prisiimame atsakomybę už parduotus daiktus. Perka pas mus ir vietiniai ūkininkai. Privalome dirbti sąžiningai“, – įsitikinęs P. Gargasas.

Girtis neskuba

„Esame pelnę ne vieną panašų apdovanojimą. Tačiau ar tai labai svarbu mūsų klientams, nežinau. Jiems svarbiau, kad mes gerai dirbtume“, – mano P. Gargasas. „Jualdė“ yra pelniusi ir prestižinį verslo apdovanojimą „Gazelė“, kasmet internetinių portalų yra įtraukiama į patikimiausių ir stabiliausiai dirbančių įmonių penketuką. „Štai ir dabar gavau laišką, kad patekome į tokį sąrašą. Galima užsisakyti sertifikatą ir pasikabinti ant sienos“, – šypsosi verslininkas.

Tyliai ir neafišuodama savo veiklos bendrovė per metus nuperka ir parduota apie 250 vnt. žemės ūkio technikos. Remonto paslaugų bendrovė neteikia – tvarko tik savo techniką. Sunkesniais laikais bandė imtis naujovių – savo teritorijoje buvo įkūrusi muitinę, ūkininkų turgų, tačiau grįžo prie įprastos veiklos. Dabar šalia įmonės teritorijos nuomoja patalpas panašia veikla užsiimančioms įmonėms.

„Man svarbiausia, kad bendrovė dirbtų stabiliai, dirbtų žmonės – kai kurie čia tiek pat metų, kiek veikia įmonė. O būti pastebėtiems ir įvertintiems – smagu“, – sako P. Gargasas. Klientų ir partnerių vertinama UAB „Jualdė“ pasiekia iki 1,5 mln. Eur metinę apyvartą, ir minčių apie veiklos stabdymą ar krypties keitimą, pasak jos savininko, tikrai nėra. Belieka naudotis įdirbiu ir sukaupta patirtimi.

Jūratė Stanaitienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook