Balsavimas

Ar pritariate kačių šėrimui prie daugiabučių?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Turizmo sezonas: nepasiūlęs nieko, svečių nesulauksi

Turizmo sezonas: nepasiūlęs nieko, svečių nesulauksi (0)

2017-03-15

Jurbarkietis gidas Ričardas Vainikonis elektrinį paspirtuką kol kas išbando pats, o vasarą pasiūlys turistams, kad jų viešnagė mūsų krašte būtų įspūdingesnė.

Turizmo sezonas, pasak specialistų, prasidės balandį. Bet dauguma iš anksto planuojame atostogas ir keliones, o turizmo paslaugų teikėjai nuolat suka galvą, ką dar pasiūlyti, kuo sudominti įspūdžių ištroškusius keliautojus. Gidas Ričardas Vainikonis teigia, kad Jurbarko krašte gausu ir lankytinų vietų, ir turistų, o turizmo vadybininkė Skaistė Danevičiūtė pastebi, kad sparčiau nei atvykstamasis auga vietinis turizmas.

Atvykstantiems ir saviems

„Oficialus turizmo sezonas prasidės birželio 1 d., tačiau keleri metai iš eilės pastebime, kad tikrasis sezonas prasideda jau balandį ir tęsiasi iki pat spalio“, – sako Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) turizmo vadybininkė S. Danevičiūtė. Nemokamą informaciją apie turizmo objektus ir paslaugas centras teikia ir atvykstantiesiems, ir vietiniams bei populiarina mūsų rajoną.

Pernai centre apsilankė 3897 turistai, ekskursijų maršrutai parengti 32 grupėms.

Užsieniečiai Jurbarko TVIC lankytojų sraute sudaro nedidelę dalį – pernai atvyko 350. Pasak turizmo vadybininkės, daugiausia vokiečių, taip pat latvių ir lenkų.

Pagal oficialią statistiką, Lietuvoje sparčiau nei atvykstamasis auga vietinis turizmas. „Lietuviai pradėjo aktyviau keliauti Lietuvoje. Tokią tendenciją pastebime ir Jurbarke. Atvykstamasis turizmas 2016 m. šalyje padidėjo 11,5 proc., o vietinis – 12,9 proc.“, – sakė S. Danevičiūtė.

Nemažai TVIC-o renginių skirta vietiniams gyventojams, tokių kaip pernai Vasario 16-osios ekskursija „Pasivaikščiojimas po Jurbarką“, kurią vedė gidai Nijolė Paulikienė ir Ričardas Vainikonis, ar edukacinis žaidimas „Atrask Dvaro parką“.

„Šį sezoną aktyvinsime „Alaus kelią“, nes verta populiarinti Jurbarko krašto produkciją bei skatinti vietinių verslininkų iniciatyvą. Kovo 23 d. organizuojame seminarą turizmo paslaugų teikėjams „Jurbarko krašto žydų tradicinis, kulinarinis ir kultūrinis paveldas“, bus sukurtas ir naujas turistinis paketas šia tema. Skatinsime aktyvų laisvalaikio praleidimą, ne tik atvykstančius, bet ir mūsų krašto žmones kviečiame ir siūlome prisijungti“, – apie sezono naujoves sakė S. Danevičiūtė.

Jurbarko TVIC teikiama informacija labiausiai reikalinga keliaujantiems savarankiškai, o kiek turistų pabuvoja mūsų krašte, geriau atspindi dviejų lankomiausių objektų statistika – S. Danevičiūtės pateiktais duomenimis, Raudonės pilis pernai sulaukė 25 tūkst. turistų, o Panemunės pilyje apsilankė dar daugiau – beveik 27 tūkstančiai.

Sezoninis darbas

Su šiais turistais tenka bendrauti ir jurbarkiškiui gidui Ričardui Vainikoniui. Pasak jo, nedažnai, bet kai kurios kelionių agentūros nori, kad Jurbarko rajone ekskursijas vestų vietiniai gidai.

Gidu Ričardas tapo prieš keletą metų.

„Buvo toks projektas tuomet dar Turizmo informacijos centre – paruošti regionuose gidus. Pasitaikė proga, nuėjau į tuos kursus – jie buvo labai geri, turėjom labai puikius lektorius. Ar ne pusę metų mokėmės, kiekvieną šeštadienį, ruošėm ir apsigynėm diplominius darbus. Grupė buvo didelė, bet dirbančių, įtariu, tik keli. O aš likau“, – sako Ričardas.

Jo diplominis darbas buvo apie viduramžius ir kunigaikščių pėdsakus Jurbarko krašte.

Turizmo vadybininkė Skaistė Danevičiūtė kviečia ir vietinius gyventojus aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį pažįstant Jurbarko kraštą. D. Karopčikienės nuotr.

Turizmo vadybininkė Skaistė Danevičiūtė kviečia ir vietinius gyventojus aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį pažįstant Jurbarko kraštą. D. Karopčikienės nuotr.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
 „Šviesos“ inform.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook