Žalgirio maratonas

Žalgirio maratonas (0)

2010-06-17

Praėjusį ketvirtadienį Veliuonoje ant Ramybės piliakalnio susirinkusiems nacionalinių laikraščių ir televizijos kanalų žurnalistams Valstybinio turizmo departamento vadovai pristatė „Žalgirio mūšio kelionių maratoną", skirtą Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms.

Veliuoniškiai gražiai priėmė Lietuvos žiniasklaidos darbuotojus - ant piliakalnio skambėjo tautinė muzika, dainavo folkloro grupė „Imsrė", šoko „Veliuonietis", kaimo turizmo sodybų savininkai pristatė mūsų krašto kulinarinį paveldą.
„Žalgirio mūšio kelionių maratono" dalyviu gali tapti kiekvienas, užsiregistravęs interneto svetainėje zalgiriomaratonas.lt ir pasiryžęs aplankyti joje nurodytas Lietuvos vietas. Visos dešimt vietų, kuriose reikalaujama nusifotografuoti, susijusios su Žalgirio mūšiu ir Lietuvos kariūnams vadovavusiu kunigaikščiu Vytautu Didžiuoju. „Žalgirio maratonas" keliautojus vedžios po Vilniaus ir Trakų pilis, Senųjų Trakų piliavietę, Medininkų pilį, Merkinės piliakalnį, Birštono piliakalnį, Vytauto bažnyčią, Pabaisko mūšio lauką, Veliuonos piliakalnius ir Birutės kalną Palangoje.
Veliuonos piliakalniai - ilgametis kovų su kryžiuočiais forpostas, atkurtas po Žalgirio mūšio, todėl yra labai svarbi Lietuvos istorijos vieta.
1291 metais pastatyta Veliuonos pilis net 76 metus buvo svarbiausias Lietuvos gynybinis objektas karuose su kryžiuočiais. Veliuonos piliai kritus, kryžiuočiai laikinai užvaldė jos apylinkes, tačiau po Žalgirio mūšio 1412 metais Vytautas atstatė Veliuonos pilį ir apgynė Lietuvos teises į šią teritoriją.
Atstatyta Veliuonos pilis tapo derybų su kryžiuočiais vieta - čia vyko net 4 suvažiavimai, o paskutiniame 1423 metų suvažiavime Vokiečių ordino didysis magistras ratifikavo ilgą karą užbaigusią Melno taiką.
Pakeliui iš Kauno į Veliuoną Žalgirio maratono dalyviams siūloma aplankyti Pieštvės piliavietę Seredžiuje, o Veliuonoje - paminklą Vytautui bei krašto istorijos muziejų.
Valstybinio turizmo departamento projektas „Žalgirio maratonas" vyks iki rugsėjo pabaigos, todėl Veliuona šią vasarą turėtų būti populiari kaip niekada. Tai ne tik džiugina, bet ir įpareigoja.
„Džiaugiamės Veliuoną populiarinančiu projektu, nors jis vyksta pačiu nepatogiausiu mums metu, pradėjus tvarkyti miestelio infrastruktūrą", - sakė Veliuonos seniūnas Mindaugas Šlepševičius.
Pasak jo, pagrindinė miestelio aikštė išgriauta, restauruojama Vytauto paminklo papėdė, valymo įrenginiams statyti iškastose duobėse kaupiasi vanduo, sumažėjo vietų automobiliams statyti.
Tačiau seniūnas džiaugiasi, kad Panemunių regioninio parko užsakymu keičiami laiptai į piliakalnius, todėl iš visos Lietuvos atvykstantiems žmonėms bus patogiau užlipti ir nuo piliakalnių pasigėrėti neįkainojama Nemuno panorama. „Manau, kad šiemet Veliuona svečius priims ne blogiau nei kada nors anksčiau. Gėdos Lietuvai nepadarysime", - pristačius „Žalgirio maratoną" tikino M. Šlepševičius.

„Šviesos" inform.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook