Žūklė – ir pomėgis, ir šeimos verslas

Žūklė – ir pomėgis, ir šeimos verslas (0)

2010-07-22

Bene visi užkietėję Jurbarko žvejai pažįsta Edgarą Baužą - tokį pat azartišką žveją, o kartu ir verslininką, prekiaujantį žvejybos reikmenimis. Neseniai prie Jurbarko autobusų stoties buvusioje sėklų parduotuvėje E. Bauža pradėjo prekiauti žvejybos reikmenimis, tad ne vieno žvejo kelias prie laimikiu viliojančio vandens dabar prasideda čia - parduotuvėje „Pas Edgarą".

Ieškantieji žūklės reikmenų gerai žino, kur Jurbarko turgavietėje rasti Edgaro Baužos prekystalį, o atėję turi su kuo pasitarti, nes žvejybai reikalingos prekės ne tik verslas, bet ir seniai užvaldęs pomėgis. Pasak E. Baužos, žvejojant sukaupta patirtis labai praverčia darbe. Per dvylika metų turgavietėje žūklės reikmenimis prekiaujantis E. Bauža išmano savo darbą, o ir su meškere jį dažnai lydi sėkmė. Didžiausia Edgaro sugauta žuvis - net 18 kg svėręs šamas. Nors tokio daugiau ištraukti nepavyko, mažesni laimikiai taip pat džiugina.
Mintis atidaryti žvejybos reikmenų parduotuvę kirbėjo seniai. Pasak E. Baužos, darbo specifika turguje jau šiek tiek varžė. „Parduotuvėje visai kita pasiūla, čia galime eksponuoti prekes, kurioms išdėstyti turguje paprasčiausiai nėra sąlygų", - sakė Edgaras, nors iš turgavietės žūklės reikmenys nedingo, ten liko dirbti E. Baužos žmona, o šeštadieniais, didžiąją turgaus dieną, ten sukasi ir jis pats.
Erdvioje parduotuvėje, pasak jos šeimininko, žvejai gali rasti visų jiems reikalingų prekių - nuo kabliuko iki modernių meškerių. „Prekiaujame pašarais žuvims, gyvais masalais, žvejams skirtais drabužiais, avalyne, rasite gelbėjimo liemenių ir išsirinksite valtį ar jai skirtą variklį", - siūlomą asortimentą vardijo E. Bauža. Pasak jo, vieni atėję labai gerai žino, ko jiems reikia, kiti laukia patarimo ir apskritai žvejai mėgsta pasišnekėti. Užsukti čia nevengia ne tik žūklės žinovai, bet ir meškerę į rankas paimantys tik retkarčiais. Būtent todėl parduotuvėje galima ne tik išsirinkti meškerykotį, bet ir tikėtis kvalifikuotos pagalbos. „Padedame išsirinkti meškeres ir jas sutvarkome, paruošiame žvejybai", - pasakojo E. Bauža.
Patalpas, kuriose įkurta parduotuvė, E. Bauža nutarė įsigyti nerizikuodamas veltis į nuomos reikalus. Verslininko nuomone, ypač dabar, kai visi skaičiuoja pinigus, o verslui kraunama nemenka mokesčių našta, mokėti dar ir nuompinigius už patalpas būtų sudėtinga. „Ar prekyba būtų sėkminga, ar nieko neparduotum, nuomą vis tiek tektų mokėti", - įkurtuvių rūpesčiais ir darbo planais dalijosi E. Bauža.
Nors konkurencija tarp prekiaujančiųjų žvejybai skirtomis prekėmis Jurbarke nemaža, E. Bauža sako, kad daug svarbiau ne konkurentus skaičiuoti, o pačiam gerai dirbti. Tad žūklės reikmenų parduotuvę „Pas Edgarą" kasdien atranda vis daugiau pirkėjų.

Jolita PILECKIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook