Žvilgsnis

Žvilgsnis

Išsipildančios Evelinos svajonės (1)

„Esu patenkinta savo gyvenimu – turiu nuostabią šeimą, puikių draugų, nuo rudens mokysiuos gimnazijoje, galiu užsiimti mylimiausia veikla – fotografija ir visos mano svajonės pildosi“, – šiluma spindi penkiolikmetės Evelinos Baltrušaitytės akys, kai praveria dureles į savo pasaulį. Šią mergaičiukę, prie akies glaudžiančią, atrodo, jai per sunkų fotoaparatą, gali sutikti renginiuose, Jurbarko parkuose, pievose ir visur, kur galima „pagauti gerą kadrą“.

(Plačiau...)

Šluotomis parėmę debesis linksminosi ir mokėsi (0)

Kai Jurbarką skalbė vasariškos liūtys, Vertimuose įsikūrusios stovyklos „Jaunimas – jaunimui“ dalyviai džiaugėsi saule ir drąsiai dūko ant sausos žolės. Lietų tikriausiai nuvaikė šluotos, kotais susmeigtos į žemę. „Ėmėmės net kraštutinių priemonių, kad nelytų. Sakoma, šluotos nuvaiko visus lietaus debesis. Ir tikrai – oras nuostabus“, – džiaugėsi Jurbarko jaunimo organizacijų sąjungos pirmininkė Toma Simanavičiūtė. Ši organizacija ir surengė stovyklą–mokymus „Jaunimas–jaunimui“.

(Plačiau...)

Vasarojantys mieste pramogauja Atviroje jaunimo erdvėje (0)

Pasibaigę mokslo metai, išlaikyti egzaminai, sezoniniai darbai ar atostogos nemažai jaunimo išviliojo iš namų. Tačiau ne vienas vasaros dienas leidžia namuose – kas tinginiaudamas, kas sukdamas galvą apie ateitį ir studijas, kas prasimanydamas įvairios veiklos. Tuos, kurie nenusėdi vietoje, galvose sukasi idėjos, o vasariškas bičių dūzgesio ir gėlių kvapų pilnas oras šaukia į lauką, po savo stogu kviečia ir įvairių veiklų siūlo Jurbarko švietimo centro atvira jaunimo erdvė (AJE) ir čia dirbanti specialistė Laura Molčankinaitė.

(Plačiau...)

Muziką saujomis žarstantys vadžgiriškiai (0)

Vadžgiryje, ko gero, mąstoma taip: muzika, kaip ir vanduo, stovėdama sugenda. Todėl tame nedideliame, bet itin muzikaliame miestelyje nuolat randasi naujovių. Pastaruoju metu vis garsiau girdėti „Saujos“ vardas ir jų muzika.

(Plačiau...)

Kinija fotografą pasitiko draudimais ir nuotykiais (nuotraukos) (0)

Kelias į Kiniją – paini istorija. Penkerius metus vienoje uždariausių ir egzotiškiausių valstybių gyvenantis ir didžiausiems pasaulio leidiniams dirbantis jurbarkietis fotografas Algirdas Bakas laiko nešvaisto – devynis mėnesius dirba, o likusį laiką keliauja. Besiblaškydamas po pasaulį Algirdas žingsnis po žingsnio artėja prie savo tikslo – pažinti ir suprasti, kaip viskas vyksta Žemėje.

(Plačiau...)

Tyrinėti įdomiau nei rašyti ataskaitas (0)

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos biologijos mokytojos Linos Juškienės mokiniai gegužės 6 d. dalyvavo jaunųjų tyrėjų projekto antrajame etape Vilniuje.

(Plačiau...)

„Green jam“ subūrė ekstremalus (0)

Gegužės 9 d. Jurbarko skate parkas lūžo nuo ekstremalų ir žiūrovų, sugužėjusių į „Green jam“ renginį. Trejus metus brandintą idėją įgyvendino Paulius Vasiliauskas. Paauglystę aikštelėje su riedlente praleidęs jurbarkietis net ir studijuodamas Kaune nepamiršo gimtinės – surengė ekstremalaus sporto populiarinimo šventę ir varžybas.

(Plačiau...)

Gatvės muzikos diena: tradicija tęsiasi (0)

Gegužės 16 d. Jurbarko gatvėse skambėjo muzika. Šiemet į visoje šalyje vykusią tradicinę muzikos fiestą įsiliejo apie 60 muzikalių kraštiečių, kurie trijose miesto vietose surengė pasirodymus. Pirmą kartą Lietuvoje šventė įvyko 2007 m. legendinės „Fojė“ grupės lyderio Andriaus Mamontovo iniciatyva.

(Plačiau...)

Savanorė Elena: „Vaikinui beliko susitaikyti“ (nuotraukos) (3)

Vietoje aukštakulnių – sunkūs kareiviški batai, vietoje savaitgalių klubuose – pratybos miškuose ir mokslai kareivinėse. Tokį kelią pasirinko Vytauto Didžiojo universiteto politikos mokslų antrakursė Elena Kudytė. Jurbarkietei Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) – ne tik proga atlikti pareigą tėvynei, bet ir sustiprėti fiziškai, tapti disciplinuota ir išmokti naujų dalykų.

(Plačiau...)

Būti kultūringu – madinga (0)

Balandžio 16 d. Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje pagerbti kultūringiausi moksleiviai. I–IV klasių gimnazistus šiam apdovanojimui rinko bendraklasiai. Puikiai besielgiančių moksleivių – ne vienas, todėl šiemet kultūringiausiųjų vardų sąraše – net dvidešimt gimnazistų.

(Plačiau...)

Jauniesiems tyrėjams viskas pavyko kuo puikiausiai (0)

Grupė Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos mokinių, vadovaujami biologijos ir chemijos mokytojos Linos Juškienės, dalyvavo projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymosi sistemos sukūrimas“ antrojo etapo užsiėmimuose.

(Plačiau...)

Intelektiniame žaidime lengva nebūna (0)

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija pakvietė visų rajono mokyklų mokinius kartu paminėti Lietuvos nepriklausomybės 25-metį dalyvaujant intelektiniame žaidime „Protų mūšis“ bei foto-video konkurse „Aš myliu Lietuvą“.

(Plačiau...)

Nepriklausomybę šventėme sostinėje (0)

Kovo 6-ąją būrys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos antrų klasių mokinių važiavo į Vilnių. Iniciatyvos organizuoti ekskursiją ėmėsi gimnazijos istorijos mokytoja Birutė Genienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Videikienė. Pagrindinis mokinių tikslas buvo dalyvauti visoje šalyje vykusioje akcijoje „Lietuvai ir man“, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti.

(Plačiau...)

Nikaragvoje sekiojo šešėlius (nuotraukos) (0)

Padėti žmonėms vargingoje šalyje nesitikint jokio atlygio – tokią užduotį savanoriškai prisiėmė jurbarkietis Marijus Briedis. Perskridęs Atlantą jis iš lėktuvo išlipo oro uoste, kuriame plevėsavo Nikaragvos vėliava. Centrinė Amerika savanorį pirmiausia užgriuvo karščiu ir triukšmu. Tačiau tai buvo tik maža dalis nuostabios įspūdžių dėlionės, kurią per dešimt mėnesių egzotiškoje šalyje sulipdė Marijus.

(Plačiau...)

„Auksinis“ choras kovoja dėl aukso (2 video) (0)

Kovo 22 d. prasidėjo vienas dainingiausių televizijos projektų „Chorų karai“. Sekmadieniais Vilniuje dėl pergalės kovoja ir Tauragės „Auksinis“ choras, kuriame dainuoja jurbarkietis Vytenis Partikas. Ir choro generolės – grupės „Magnit“ merginos, ir kolektyvo nariai neabejoja, kad simbolinis pavadinimas privalo atnešti pergalę „Chorų karuose“.

(Plačiau...)

Vaido tikslas – tapti profesionaliu kovotoju (video) (0)

Devyniolikmečio Vaido Čiauškos vardas vis dažniau ir garsiau skamba įvairiuose kovos menų turnyruose. Jurbarko sporto klube „Pantera“ nuo mažens treniravęsis sportininkas šiandien įgūdžius lavina viename geriausių klubų – Kauno „Titane“, o įžengęs į ringą varžovus užgriūna sunkiai atlaikoma smūgių kruša. Pergalę vaikinas iškovojo ir sausio 31 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje vykusiame turnyre „Powerfight“. Ši kova buvo simbolinis sugrįžimas į ringą po sunkios traumos bei rimtas žingsnis į profesionalias kovas.

(Plačiau...)

„Pavasario plunksna“ išsiskleidė žiemą (0)

Metų pabaigoje, gruodžio 19-ąją, Jurbarko viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos gimnazistės Paulės Vaitkutės pirmoji poezijos knyga „Pavasario plunksna“. Per visą gimnazijos istoriją mokyklos suole sėdinti auklėtinė savo knygą išleido pirmąkart.

(Plačiau...)

Atvira jaunimo erdvė laužo įgrisusius stereotipus (0)

Pernai balandį įkurta Atvira jaunimo erdvė (AJE) tapo ne tik susibūrimų, bet ir nuolatinio tobulėjimo vieta. Kritikos, abejonių ir skepticizmo iš daugybės lūpų klausę projekto kūrėjai šiandien gali drąsiai šypsotis – AJE tapo tikru, o ne popieriniu jaunimo centru.

(Plačiau...)

Tarp stipendijos ir darbo Valda deda lygybės ženklą (0)

Viešnagė Seime prieš Kalėdas Valdai Bilinevičiūtei buvo tikra staigmena. Kartupiuose gyvenančiai ir dabar Kaune studijuojančiai merginai Seimo narys Bronius Pauža įteikė vienkartinę stipendiją. Ši šventė parlamente rengiama kasmet, o jos tikslas labai gražus – įvertinti šaunius jaunus žmones iš daugiavaikių šeimų.

(Plačiau...)

Kviečia žaisti frisbį (0)

Ar žinote vienintelį pasaulyje grupinį sportą be teisėjo? Jį žaidžia taip pat ir pas mus Jurbarke. Na gerai, gana sukti galvą. Tai frisbis! Lietuvoje šis žaidimas nėra labai populiarus, tačiau labiau pasidomėjus, galima atrasti nemažai organizuojamų varžybų. Štai, pavyzdžiui, šeštadienį Jurbarke vyko frisbio varžybos „Ledinis diskas Jurbarkas“. Jurbarke prieš daugiau nei dešimt metų susikūrė frisbio komanda „Velniai“. Ši komanda dalyvavo ne vieneriose varžybose tiek Lietuvoje, tiek Europoje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook