Žvilgsnis

Žvilgsnis

Skautai dainuoja lietuviškas dainas (0)

Tauragės krašto skautai susirinkę į sueigą Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje gruodžio 7 d. surengė skautiškos dainų dainelės konkursą „Gražių dainelių daug girdėjau“ ir išrinko dainorėlius, kurie 2014 m. sausį atstovaus savo krašto skautijai respublikiniame ture Kaune.

(Plačiau...)

Apdovanoti aktyviausieji (1)

Gruodžio 12 d. pagerbtas labiausiai nusipelnęs Jurbarko jaunimas. Be tradicinių „Jaunimo lyderio“, Jaunimo iniciatyvos“, „Jaunimo renginio“, „Jaunimo partnerio“, „Jaunimo grupės“ nominacijų, šiemet išrinktas ir „Jaunimo savanoris“.

(Plačiau...)

Pasaulio čempionatui ruošėsi žiūrėdamas vaizdo įrašus (0)

Septinta vieta „Electric Boogie“ kategorijoje pasaulio šokių čempionate. Tokį titulą šį rudenį iš Danijoje vykusio „International dance organization“ (IDO) renginio parsivežė jurbarkietis Lukas Ignatavičius. Pramoginius šokius šiuolaikinio šokio studijoje „Šypsena“ ne vienerius metus šokantis vaikinas čempionatui ruošėsi ir į jį vyko savarankiškai.

(Plačiau...)

Maironiečiai buvojo jotvingių žemėje (0)

Grupelė Raudonės ir kitų Lietuvos mokyklų maironiečių keliavome po šiaurės Lenkiją. Ne kartą buvau Lenkijoje, bet šitoje kelionėje tą kraštą pamačiau lyg kitomis akimis, bent maža dalele pažinau turtingą ir skaudžią čia gyvenusių baltų genčių istoriją.

(Plačiau...)

Choras – linksma institucija (0)

Gal kur nors ir kam nors atrodo, kad dainuoti chore neįdomu ir neprestižiška, o Jurbarko jaunimui toks požiūris nepažįstamas. „Mes tą požiūrį keičiame“, – tvirtina gimnazistės Gabija, Agnė, Gabrielė ir Austėja, dainuojančios Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos chore „Saulė“. Tiksliau, tas požiūris jau seniai  pakeistas, nes ir „Saulė“ gyvuoja jau kelintą dešimtmetį ir dainuoja ne tik Jurbarke, Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse.

(Plačiau...)

Viktorijos svajonė išsipildė (0)

Apie modelio darbą svajoja daugelis mergaičių, bet tik nedaugelio svajonėms lemta išsipildyti. O keturiolikmetės jurbarkietės Viktorijos Vilkelytės svajonė virsta realybe – lapkričio pradžioje ji dalyvavo agentūros „RUTA model management“ organizuotoje atrankoje ir pasirašė sutartį su Japonijos modelių agentūra „Satoru“.

(Plačiau...)

Sausakimšos salės kodas – „Meno injekcija“ (0)

Kokiame renginyje niekad netelpa žiūrovai? Atsakymas į šį klausimą Jurbarke būtų vienodas – „Meno injekcijoje“. Ilgametes buvusios „Rudens bohemos“ tradicijas tęsiantis jaunimo renginys ir šiemet sutraukė pilnutėlę salę žiūrovų. Maža to, dviejų dešimčių jaunimo pasirodymų kai kam teko klausytis už durų – viduje vietos paprasčiausiai nebuvo.

(Plačiau...)

Jurbarkiškių viešnagė Lichtenberge (0)

Rugsėjo pabaigoje į Berlyną paminėti Lichtenbergo rajono ir Jurbarko dešimties metų partnerystės jubiliejaus vyko trylika jaunuolių kartu su Jurbarko rajono meru Ričardu Juška, jaunimo reikalų koordinatore Audrone Balčiūniene, Viešvilės vaikų globos namų direktoriumi Algimantu Liaudaičiu ir vokiečių kalbos mokytoja bei vertėja Vida Paškauskiene.

(Plačiau...)

LIONS dovana jaunimui – bendraujant pažinti pasaulį (0)

Paskutinė moksleiviška Agnės Mikalauskaitės vasara buvo nepakartojama. Nors jau stipriai įsuko dvyliktos klasės mokslai, atostogų įspūdžiai ir potyriai gyvi atmintyje. Mergina ir nenori jų išmesti, nes daug gėrio patyrė tarptautinėje jaunimo stovykloje Italijoje.

(Plačiau...)

Renkasi tie, kurie žino, ko nori (0)

Dvyliktokas Simonas Mikšys neabejoja, kad šiuolaikinis jaunimas – perspektyvus, nes turi daugybę galimybių. Daugybę? Vadinasi, reikia rinktis. Lengviausia pasirinkti, kai žinai, ko nori. Simonas žino jau nuo pirmos klasės, todėl turi mėgiamus dalykus, mokytojus, knygas. Tik merginos dar nepasirinko...

(Plačiau...)

Klubas „Aukštyn kojom“ – galimybė veikti daugiau ir įvairiau (0)

Smalininkų jaunimas žino, kad pilietiškumas yra ne tik žodis, bet ir veiksmas. Jaunimo klubas „Aukštyn kojom“ įgyvendina projektą „Pilietiškumas Smalininkuose – praktiškai“, kurio idėja atsirado iš prieš trejetą metų užgimusios tradicijos pavasarį iškelti valstybės vėliavą ant senojo Nemuno uosto pylimo.

(Plačiau...)

Įspūdinga kelionė po istorines vietas (0)

Rugsėjo 13-ąją Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos aštuntokai ir devintokai vyko į ekskursiją – aplankėme Sudargo piliakalnius, Gelgaudiškio dvarą ir Panemunės pilį.

(Plačiau...)

Stovykloje – teatro ir savarankiškumo pamokos (0)

Vis dar neblėsta atostogų įspūdžiai. Ir negali išblėsti, jei per atostogas ne tik valgei ir miegojai, bet plėtei akiratį, susipažinai su įdomiais žmonėmis, kalbėjaisi, bendravai. Turi ką prisiminti ir jurbarkiškiai Urtė Laurinaitytė ir Mantas Bendžius – susibičiuliavę „Vaivorykštėje“ šiemet abudu kartu jie dalyvavo Mažosios teatro akademijos vasaros stovykloje.

(Plačiau...)

Jaunimo lyderiui – kelionė į Norvegiją (0)

Mantas Micavičius – Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos trečiakursis ir aktyvus mokinių popamokinės veiklos organizatorius. Jau antrus metus jis yra mokinių tarybos pirmininkas. Jurbarko LIONS klubas už aktyvią veiklą Mantui dovanojo kelionę į Norvegiją.

(Plačiau...)

Mainų programa tęsiasi – austrai lanko jurbarkiečius (0)

Jurbarko gimnazistai vėl sulaukė svečių iš Austrijos – Antano Giedraičio-Giedriaus ir Mittersillio gimnazijų bendradarbiavimas tęsiasi. Tiesa, buvo ir pertraukėlė, bet, pasak šio projekto, pradėto 2003 m., iniciatorės mokytojos Ramutės Bakaitienės, visi vieni kitų pasiilgo, tad praėjusį pavasarį jurbarkiečiai svečiavosi pas austrus, o dabar jie atvažiavo į Jurbarką.

(Plačiau...)

Sodeikiečiams skambėjo italų „bellissimo!“ (1)

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai ir mokytojai keliavo į Italiją dalyvauti orkestrų festivalyje Cisternino mieste. Italai jų pasirodymą įvertino puikiai, o patys sodeikiečiai savo kelionę apibūdino tokiais epitetais: nuostabiausia, fantastiška, nepakartojama, super!

(Plačiau...)

Misija – paaiškinti, kas yra Lietuva (0)

Tarptautinė LIONS organizacija kasmet rengia jaunimo vasaros stovyklas. Viena jų šiemet vyko Suomijoje, joje Jurbarko LIONS klubo dėka dalyvavo ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos mokinė Raminta Kailiūnaitė. Tarp trisdešimties iš skirtingų šalių suvažiavusių jaunuolių ji buvo vienintelė iš Lietuvos ir kone visiems turėjo išsamiai paaiškinti, kur yra mūsų šalis.

(Plačiau...)

Brolius gyvenimo moko karaliai ir pėstininkai (0)

Jurbarkiečiai Jankūnai gerai žinomi tiems, kurie domisi šachmatais: tėtis Valentinas Jankūnas ir jo sūnūs Justas ir Tomas – visi gerai žaidžia, bet daugiausia pasiekęs Tomas. Daugkartinis Lietuvos kurčiųjų šachmatų čempionas Jurbarke jau seniai neturi sau lygių, jam gerai sekasi ir pasaulio čempionatuose.

(Plačiau...)

Gėrio Pėdos: jubiliejinio skautavimo dienoraštis (0)

Nuotykis prasidėjo karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną ant Masčio ežero kranto. Iš visos Lietuvos ir ne tik į jubiliejinę stovyklą susirinko Lietuvos skautija, Žemaičių skautai, Skautų sąjunga, Akademikai, Euroskautai, Raitija, jūrų ir oro skautai, svečiai iš Danijos, Kanados, JAV, Azerbaidžano – iš viso1800 mažų, augesnių ir beveik suaugusių (taip vadinami vadovai, kurie kartu su vaikais ieško nuotykių).

(Plačiau...)

Sučiulbo paukščių sodas (0)

Vasara – įdomių potyrių metas, bet sėdėdamas namie naujo nedaug tepatirsi. Pasisekė jaunuoliams, kurie vasarą gali stovyklauti. Skirsnemunės jaunimui stovyklą surengė Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos diakonija „Jurbarko sandora“, teikusi projektą VVG „Nemunas“ ir gavusi finansavimą įdomiai veiklai.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook