Žvilgsnis

Žvilgsnis

Smalininkuose nuskambėjo paskutinis skambutis (3)

Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos trečiakursiams ketvirtadienį nuskambėjo paskutinis skambutis. Dvyliktokams jis priminė, kad iki egzaminų teliko šimtas dienų, per kurias nerūpestingą mokyklinį gyvenimą pakeis rimtis ir susikaupimas. O į šį atsakingą laikotarpį trečiakursius ir abiturientus smalininkiečiai palydėjo įspūdingu šou „Juodai muzikinė – balta kaukė“.

(Plačiau...)

Ansamblio tradicija – metų koncertas (0)

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mišrus ansamblis kasmet suburia gausų būrį jaunimo. Kolektyvui vadovaujanti muzikos mokytoja Gražina Mikšienė džiaugiasi ne tik mokinių skambiais balsais, noru dainuoti ir groti, bet ir tuo, kad visi ansamblio dalyviai – puikiai besimokantys gimnazistai. Daugiau kaip ketvirtį amžiaus gyvuojančio kolektyvo sudėtis keičiasi, bet išlieka gražios jo tradicijos.

(Plačiau...)

„Kumitė“ klubas ugdo čempionus (0)

Didelis būrys miesto ir rajono besimokančio jaunimo savo laisvalaikį skiria sportui. Viename didžiausių Jurbarke sporto klubų „Kumitė“ kyokushin karatė kovos meno mokosi, treniruojasi ir sportinių laimėjimų siekia apie 100 vaikų ir jaunuolių. „Kumitė“ klube ugdomi Europos ir Lietuvos čempionatų prizininkai ir nugalėtojai. Sausio 19 d. Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje pagerbti geriausi 2012 metų klubo kovotojai.

(Plačiau...)

Veliuoniškiai didžiuojasi gimnazistu Pranu (0)

Sausio 16 d. mes, veliuoniškiai IIIaG klasės gimnazistai, kartu su klasės kuratore Rasa Klasauskaite turėjome progą pabuvoti Lietuvos televizijoje, dalyvauti ir pamatyti, kaip filmuojama laida ,,Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Į Vilnių vykome palaikyti savo klasės draugą Praną Žvingilą.

(Plačiau...)

Sutartinė – ne popsas, bet kas nepadainuos (0)

Nors lietuviai vis dar pavadinami dainuojančia tauta, iš tiesų kasdienybėje dainos beskamba iš įvairiausių grotuvų ir dažniausiai nelietuviškos. Tad šešios mokinukės, Jurbarko kultūros centro folkloro ansamblio „Imsrė“ dalyvės, gali didžiuotis, nes jos moka daug lietuviškų dainų ir netgi tokių, kokių ne tik Jurbarke, bet ir visoj Lietuvoj retas tepadainuotų.

(Plačiau...)

Neįpareigojantis interviu su parlamentaru Gyčiu (0)

Jurbarko rajono moksleiviai savo atstovu Lietuvos mokinių parlamente išsirinko Gytį Stankevičių – Eržvilko gimnazijos 3Ga klasės mokinį. „Žvilgsnis“ Gytį kalbino netrukus po rinkimų. Klausimų skaitytojams nepateikiame, tik atsakymus – juk jie yra svarbiausi (kaip beje, kartą sakė vienos mokyklos, direktorius: man nesvarbu jūsų klausimai, man svarbu mano atsakymai). 

(Plačiau...)

Verslo idėjos gimsta mokykloje (0)

Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje surengtoje Verslo savaitėje renginių netrūko: į konferenciją rinkosi ekonomikos mokytojai, o kalėdinė mugė kvietė visus norinčius ir galinčius parduoti ir pirkti. Gruodžio 12-ąją vykęs konkursas „Verslauk“ įrodė, kad mokyklose gimsta netikėčiausių verslo idėjų, o jų įgyvendinimas prasideda irgi mokykloje.

(Plačiau...)

Europai pristatėme mokyklos sportininkus (0)

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinė mokykla jau trečią kartą dalyvauja tarptautiniame Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekte. Šįkart projektas vadinasi ,,Sveiko paauglių gyvenimo būdo svarba skirtingose Europos šalyse“. Dalyvauja dešimt mokyklų iš Vokietijos, Lenkijos, Estijos, Turkijos, Rumunijos, Ispanijos, Italijos, Vengrijos ir Lietuvos.

(Plačiau...)

Gimnazistams patiko moliūgų sriuba (0)

Antri metai iš eilės Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje paminėta Europos sveikos mitybos diena. Šiemet gimnazistai mokyklos valgykloje virė moliūgų sriubą ir ja vaišino savo draugus ir mokytojus.

(Plačiau...)

Radome raktą į mokyklos muziejų (0)

Veliuonos mokiniai puoselėdami etnokultūrines krašto tradicijas 2002, 2008 ir 2011 metais kartu su mokytojais, miestelio bendruomene, tėvais sukūrė ir parodė XIX a. vestuvių inscenizacijas pagal Antano Juškos „Svotbinę rėdą“. Vaidinimai vyko Veliuonos krašto muziejuje, dvare, „vinčiaus“ scena suvaidinta bažnyčioje.

(Plačiau...)

Menininkų pamokos – kultūros impulsai mokykloje (0)

Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje lankėsi ir pamokas vyresniųjų klasių mokiniams vedė žinomi Lietuvos menininkai. Galimybę susitikti su žymiais kūrėjais mokyklai suteikė Lietuvos meno kūrėjų asociacijos kartu su partneriais vykdomas projektas „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“.

(Plačiau...)

Pamatėme, ko neregėję, sužinojome, ko negirdėję (0)

Kiekvienų mokslo metų pradžioje ir pabaigoje Šimkaičių Jono Žemaičio pagrindinės mokyklos mokiniai vyksta į ekskursijas po Lietuvą. Pavasarį viešėjome Zarasų krašte, o sulaukę rudenio patraukėme į priešingą pusę – į Klaipėdos kraštą.

(Plačiau...)

Stiprino draugystės pamatus (0)

Tradiciškai kiekvieną rudenį Tauragės krašto skautai renkasi į sueigą vis kitoje mokykloje. Tokių sueigų tikslas – ugdyti atsakomybę, lavinti sugebėjimą bendradarbiauti, turiningai leisti laiką kartu, rasti bendraminčių.

(Plačiau...)

Paminėjo poetą ir jo kūrybą (0)

Spalio 25-ąją  Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos mokiniai, mokytojai rinkosi į mokyklos pramogų salę paminėti poeto ir kunigo Jono Mačiulio-Maironio 150-ųjų gimimo metinių.

(Plačiau...)

Miestą užplūdo laimėti trokštantis jaunimas (0)

Jurbarko dekanato jaunimo dienos Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje spalio 13-ąją vyko su eilute iš Mato evangelijos „Ką turiu daryti, kad laimėčiau..? Loterijos čia nebuvo, ir ne apie tokį laimėjimą svajojo čia susirinkusių kone pusantro šimto jaunuolių.

(Plačiau...)

Savivalda ateina iš „Už kampo“ (0)

Mokinių savivalda Girdžių pagrindinėje mokykloje – ne popierinė, o reali. Mokiniai valdo mokyklą – ne per drąsu būtų taip teigti, nes svarbiausius klausimus sprendžia mokinių taryba.

(Plačiau...)

Niūrios sodeikiečių kėdutės suskambo spalvomis (0)

Rugsėjo 13 dieną Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje surengta akcija „Skambančios kėdutės“. Jai pasibaigus mokyklos orkestro „Sodeikietis“ repeticijų klasės kėdės „suskambo“ spalvingais Dailės skyriaus mokinių piešiniais.

(Plačiau...)

Planas: ieškoma būdų spręsti jaunimo problemas (0)

Rugsėjo 17 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijoje pristatytas Jaunimo problemų sprendimo 2013-2018 m. plano projektas. Renginyje dalyvavo problemų sprendimu suinteresuotų ir planą vykdysiančių institucijų atstovai.

(Plačiau...)

Radęs bendrą kalbą, tampi jaunimo vadovu (0)

Mūsų rajono ir belgų jaunimo stovykloje, kuri šiemet vyko ežerų krašte Molėtuose, vadovėmis dirbo pačios dar neseniai buvusios tik stovyklautojos Lina Grinevičiūtė ir Monika Solovjovaitė. Susitikome, kad papasakotų apie stovyklą, bet pokalbis išėjo kur kas įdomesnis: su keletu provokacinių klausimėlių apie jaunimą, kuriuos merginos įtikinamai atrėmė. Iš tiesų, kodėl gi nevertinti jaunimo pagal geriausius, o ne pagal vieną kitą, kuris, anot merginų, prasikiša ir gadina visą reikalą.

(Plačiau...)

Įsisukę muzikinėje karuselėje (0)

Vadžgiryje gyvenantys sesė ir brolis Ieva ir Almantas Tamošaičiai nuo vaikystės pažino ir pamėgo folklorą – muziką, kuri retai teskamba radijo stotyse, ir šokius, kurie nešokami jaunimo vakarėliuose. Tačiau tik tie, kas nepažįsta lietuvių liaudies tradicijų, galėtų teigti, kad jos pasenę ir neįdomios. Ieva ir Almantas mano kitaip ir žino, kad liaudiško šokio sūkuryje smagu suktis net ir nedalyvaujantiems folkloro kolektyvuose, svarbu, kad kas įsuktų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook