Žvilgsnis

Žvilgsnis

Planas: ieškoma būdų spręsti jaunimo problemas (0)

Rugsėjo 17 d. Jurbarko rajono savivaldybės administracijoje pristatytas Jaunimo problemų sprendimo 2013-2018 m. plano projektas. Renginyje dalyvavo problemų sprendimu suinteresuotų ir planą vykdysiančių institucijų atstovai.

(Plačiau...)

Radęs bendrą kalbą, tampi jaunimo vadovu (0)

Mūsų rajono ir belgų jaunimo stovykloje, kuri šiemet vyko ežerų krašte Molėtuose, vadovėmis dirbo pačios dar neseniai buvusios tik stovyklautojos Lina Grinevičiūtė ir Monika Solovjovaitė. Susitikome, kad papasakotų apie stovyklą, bet pokalbis išėjo kur kas įdomesnis: su keletu provokacinių klausimėlių apie jaunimą, kuriuos merginos įtikinamai atrėmė. Iš tiesų, kodėl gi nevertinti jaunimo pagal geriausius, o ne pagal vieną kitą, kuris, anot merginų, prasikiša ir gadina visą reikalą.

(Plačiau...)

Įsisukę muzikinėje karuselėje (0)

Vadžgiryje gyvenantys sesė ir brolis Ieva ir Almantas Tamošaičiai nuo vaikystės pažino ir pamėgo folklorą – muziką, kuri retai teskamba radijo stotyse, ir šokius, kurie nešokami jaunimo vakarėliuose. Tačiau tik tie, kas nepažįsta lietuvių liaudies tradicijų, galėtų teigti, kad jos pasenę ir neįdomios. Ieva ir Almantas mano kitaip ir žino, kad liaudiško šokio sūkuryje smagu suktis net ir nedalyvaujantiems folkloro kolektyvuose, svarbu, kad kas įsuktų.

(Plačiau...)

Dainininkui Tomui šokiai – magija su meilės kvapu (0)

Rugpjūčio 26-ąją startuojančiame LNK televizijos projekte „Kviečiu šokti“ kartu su partnere Nerile Senulyte išvysime šokantį jurbarkietį Tomą Eigertą. Grupės „Pikaso“ vokalistas prisipažįsta visada norėjęs išmokti šokti ir labai tikisi, kad jų poros pasirodymai jurbarkiečiams patiks.

(Plačiau...)

Gimnazistai pamėgo šokius (2)

Nedidelėje Eržvilko gimnazijoje susibūrę net du dideli vyresniųjų klasių mokinių šokių kolektyvai – mišrus ir merginų. Panašu, kad lietuvių tautinius šokius šoka visi Eržvilko gimnazistai.

(Plačiau...)

Prisijaukinom lietų ir vėją (0)

Kai klasės ištuštėjo, vadovėliai sugulė bibliotekose, kai matematikos uždaviniai ir lietuvių kalbos kirčiai lyg migla saulei kylant garavo iš  pavargusių galvų, būtent tada, birželio pabaigoje, Medaus slėnis sudūzgė lyg bičių avilys. Tai nebuvo palankus metas nei medunešiui, nei stovyklavimui, tačiau į stovyklą rinkosi Tauragės krašto skautai, apsiginklavę lietpalčiais ir guminiais batais, tėvelių padrąsinti, kad blogo oro skautavimui nėra.

(Plačiau...)

Belvederio dvaro žavesys ir skurdas (2)

Paraginta lietuvių kalbos mokytojos Vilijos Bartusevičienės, nusprendžiau pasidomėti Belvederio dvaro praeitimi. Aš dažnai lankydavausi Seredžiaus apylinkėse, kadangi netoliese gyvena mano prosenelė, tad buvo labai įdomu sužinoti daugiau apie šio krašto istoriją ir Belvederio dvarą.

(Plačiau...)

Kad būtų įdomu, reikia pačiam rodyti iniciatyvą (0)

Nė vienas mokinys nepaneigtų, kad vasara bėga per greitai, o kartu tirpsta ir atostogų dienelės, tuoj vėl reikės sėsti į mokyklos suolą. Bet ir atostogaudami juk ne kartą prisimenat mokyklą, ir su draugais apie ją pakalbat?
Prie žuvitakio, gražiausioje Viešvilės vietoje, su Gintarė Stanevičiūte irgi kalbėjomės ne tik apie atostogas, bet ir apie mokyklą.

(Plačiau...)

Smalininkiečių kiemelis išsiskyrė meniškumu (0)

Birželio 15 d. Dauguose, Alytaus rajone, vykusioje šalies profesinių mokyklų šventėje „Žemės vaikai“ Smalininkų technologijų ir verslo mokykos kiemelin svečius užsukti viliojo ne tik itin meniškas jo apipavidalinimas, bet ir natūralumu bei paprastumu išsiskyrusios  netikėtos vaišės.

(Plačiau...)

Miško bičiuliai keliavo į Aukštaitiją (1)

Apsvarsčiusi šių metų rajono jaunųjų miško bičiulių veiklą Jurbarko miškų urėdija nutarė pakviesti į kelionę Gausantiškių, Raudonės ir Viešvilės pagrindinių mokyklų moksleivius. Kadangi vietų skaičius ribotas, mokyklose vyko tikri konkursai patekti į šią kelionę.

(Plačiau...)

Andrius: užrašytą tikslą pasiekti lengviau (0)

Kiekvienas šiame gyvenime esame tam, kad veiktume – ne ką nors, o tai, kas iš tiesų mums skirta, kad gyventume laimingą ir sėkmingą gyvenimą. Andrius Kalinauskas teigia dabar jau suprantantis, ko nori iš gyvenimo ir ką gyvenime nori padaryti. Tiesa, Andriui jau ne aštuoniolika, bet tai, ko gero, tik patvirtina, kad suvokimas apie tikslą ir būdą jį pasiekti nebūtinai ateina tada, kai baigi mokyklą.

(Plačiau...)

Geografiniai atradimai ir kelionės (0)

Jurbarko Naujamiesčio vidurinės mokyklos geografijos šventėje tradiciškai, jau šeštąjį kartą, mokiniai rodė savo geografijos žinių gebėjimus ir rengė pristatymus apie keliautojus.

(Plačiau...)

Jaunimas pažįsta poetą Baltrušaitį (0)

Kiekvieną pavasarį Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija sukviečia moksleivius iš Jurbarko rajono ir kaimyninės Kaliningrado srities mokyklų paminėti poeto Jurgio Baltrušaičio gimimo metines taip supažindindama jaunimą su didžia mūsų krašto asmenybe, į platų pasaulį išsinešusia meilę gimtajam Skirsnemunės kraštui.

(Plačiau...)

Atvira pamoka apie spaudą (0)

Gegužės 7-oji buvo neeilinė diena Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos pirmokams. Gb ir Gc klasės su istorijos mokytoja Birute Geniene surengė atvirą istorijos pamoką, skirtą Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai paminėti.

(Plačiau...)

Ką slepia festivalio užkulisiai? (0)

Gegužės 11-12 dienomis Jurbarką apėmė reiškinys, vadinamas „Vaivorykštės“ teatrų festivaliu. Dūręs pirštu į bet kurį iš margos minios, užplūdusios kultūros centrą ir jo apylinkes, garantuotai būtum pataikęs arba į aktorių, arba į žiūrovą. Na, gal dar į režisierių, nors jų buvo ryški mažuma – pasak „vaivorykštukų“, net „Vaivorykštės“ režisierė Birutė Šneiderienė džiaugėsi, kad gali atsipalaiduoti. Vykstant didžiausiam teatro renginiui?! Taip, nes tai – vaikų ir jaunimo teatrų festivalis, po kurio užkulisius „Žvilgsniui“ pasižvalgyti padėjo Simona Pilipaitytė ir Ignas Kmita.

(Plačiau...)

Tarptautinės mugės pamokos – žingsnis verslo link (0)

Tarptautinėje verslo praktinių mokymo (VPM) firmų mugėje, balandžio pabaigoje vykusioje Vilniuje, dalyvavo ir Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos firma „Aitvaras“, prekiaujanti biuro baldais. Ir mugė, ir joje dalyvavusios firmos – mokomosios, tačiau kaip tikrame verslo pasaulyje buvo atidaromos banko sąskaitos, sudaromos sutartys, reklamuojamos ir perkamos prekės.

(Plačiau...)

Dovana dailininkei – naujas miškelis (0)

Minint vienos unikaliausių mūsų krašto menininkių Lidijos Meškaitytės gimimo 85-ąsias metines prie jos sodybos Antšvenčių kaime Smalininkų jaunimas pasodino 85 medelius.

(Plačiau...)

Mokyklinis „Žvilgsnis“ skaitytojų nestokoja (0)

Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos laikraštis „Žvilgsnis“ – solidžiausias tarp mokyklinių laikraščių. Jis tik su vasaros atostogų pertraukomis kas mėnesį leidžiamas nuo 2004 m. rugsėjo, šį mėnesį išėjo jau 56-asis laikraščio numeris.

(Plačiau...)

Švari kalba – švari galva (0)

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ skirtas skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Šiemet konkurse savo lietuvių kalbos žinias naudojant informacines technologijas pasitikrinti panoro daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių Lietuvos moksleivių.

(Plačiau...)

„Bildukai“ išaugo pavadinimą, bet liko noras dainuoti (0)

Trečiadienio pavakare „Bildukai“ renkasi į repeticiją – repetuoti vaikinams šią savaitę teko intensyviau, nes šiandien jie kartu su gimnazisčių „Saule“ jau dainuoja Latvijoje, Jelgavos gimnazijoje vykstančioje chorų šventėje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook