Žvilgsnis

Žvilgsnis

Madride – kartu su pasaulio jaunimu (0)

Jau daugiau kaip mėnesį gyvenu Danijoje, studijuoju universitete pagal studentų mainų programą. Išvykau iškart po kelionės į Ispaniją, kur dalyvavau Pasaulio jaunimo dienose. Madridas paliko neišdildomų įspūdžių, kuriais noriu pasidalyti su „Žvilgsnio“ skaitytojais.

(Plačiau...)

„Piliečio žadintuvas“ nepatiko (0)

Rugsėjį po Lietuvą keliauti pradėjo Nacionalinio socialinės integracijos instituto bei Menų ir mokymų namų vykdomas projektas „Piliečio žadintuvas“. Jo tikslas – žadinti iš snaudulio ir aktyviam pilietiškumui kelti mokyklų bendruomenes.

(Plačiau...)

Ypatingoji „Vaivorykštės“ misija Vokietijoje (1)

Rugsėjo viduryje Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Vaivorykštė“ keliavo į Vokietiją, Krailsheimo miestą, kur dalyvavo tradicinėje frankų liaudies šventėje ir parodė vokiečiams naujausią savo kūrinį – gatvės vaidinimą.

(Plačiau...)

Norėjosi dar pabūti Belgijoje (0)

Rugpjūčio 4–13 d. jau 15 kartą vyko tarptautinė stovykla, kurioje susitiko jaunuoliai iš Jurbarko rajono ir Lakdalio savivaldybės Belgijoje. Šiais metais jurbarkiečiai važiavo į Belgiją. Įspūdžius apie stovyklą ir belgus „Žvilgsniui“ papasakojo Agnė Baltrušaitytė ir Paulius Jonušaitis.

(Plačiau...)

Mokyklas suartino poeto Jurgio Baltrušaičio atminimas (0)

Po Lietuvą keliaujantys Maskvos Jurgio Baltrušaičio lietuvių etninės kultūros vidurinės mokyklos Nr. 1247 moksleiviai ir mokytojai šią savaitę užsuko į Jurbarką, aplankė poeto ir diplomato gimtinę ir susipažino su Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos bendruomene.

(Plačiau...)

Besibaigiant vasarai jaunimas suskrido Raudonėn (0)

Baigiantis vasaros atostogoms Raudonėje vyko rajono jaunimo sąskrydis. Tris dienas parkas prie pilies klegėjo jaunų šnekomis ir linksmybėmis. Net sutemus sąskrydžio veikla nenutrūkdavo – degė laužas, skambėjo dainos, vyko neįtikėtini nakties žaidimai. Būdami kartu jaunuoliai mokėsi komandinės veiklos ir rado būdų turiningai ir linksmai praleisti laiką, nes ir sąskrydis vadinosi „Mūsų stiprybė – mes patys!“

(Plačiau...)

„Jaunieji amerikiečiai” Lukšiuose sukūrė miuziklą (0)

Tauragės krašto skautai dalyvavo Šakių rajono Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vykdytame tarptautiniame projekte „Vartai į Baltijos šalis“, kuriame jaunimui mokymus vedė ir šou programą kūrė edukacinės grupės „Jaunieji amerikiečiai“ nariai, atvykę iš Jungtinių Amerikos valstijų. Apie projektą mums papasakojo Viešvilės „Karšuvos“ skautų draugovės vadovė Danutė Daunorienė.

(Plačiau...)

Pavarėm už Lietuvą! (0)

Valstybės dieną, liepos 6-ąją, startavusios nacionalinės akcijos „Varom už Lietuvą“ estafetę liepos 17 d. perėmė Jurbarkas. Penkiolikmečiai Ignas Gražulevičius ir Laurynas Bertašius bei vienuolikmetis jo brolis Dominykas – turbūt jauniausi mūsų rajono atstovai, dalyvavę renginyje, skirtame palaikyti rugpjūčio 31 d. Lietuvoje prasidėsiantį Europos krepšinio čempionatą ir Lietuvos krepšinį.

(Plačiau...)

Vasaros atostogų paletėje – įspūdžiai iš Austrijos (0)

Draugystės ir bendradarbiavimo ryšiai, jau dvidešimt metų siejantys Jurbarko ir Austrijos Gleinstatteno miesto moksleivių chorus, gražią atostogų kelionę padovanojo dideliam būriui Jurbarko jaunimo. Šią vasarą Austrijoje svečiavosi Antano Sodeikos meno mokyklos jaunių choras ir kanklių trio bei kultūros centro „Bildukų“ vaikinų ansamblis.

(Plačiau...)

Muzikos fiesta Veliuonoje (0)

Kai mokyklose nuleidžiamos vėliavos ir skelbiama mokslo metų pabaiga, Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklos stadione dar šurmuliavo jaunimas. Ruošėmės baigiamajam projekto „Muzikos Fiesta“ renginiui – gyvo garso koncertui.

(Plačiau...)

Šauniausia savivaldybė – mūsų! (1)

Birželio 9–11 dienomis Jurbarko jaunimo organizacijų sąjunga dalyvavo Klaipėdos rajone, Giruliuose, vykusioje jaunimo vasaros akademijoje „Kartu mes galime daug”. Jurbarkui atstovavo vienuolika jaunuolių, o mus lydėjo Agnė Banytė ir Gediminas Survila, labai kantrūs ir šaunūs vadovai.

(Plačiau...)

Miško bičiuliai pažįsta Lietuvą (0)

Viešvilės pagrindinės mokyklos jaunieji miško bičiuliai keliavo susipažinti su įdomiomis tėviškės vietomis – Mažąja ir Didžiąja Lietuva.

(Plačiau...)

Į kelionę – su mokykloje susikrautu kraičiu (0)

Mokyklinis maratonas baigėsi. Dvyliktokams – negrįžtamai. Nors aidint paskutiniam skambučiui ne vienam nubiro graudulio ašara, jaunystės polėkis stipresnis už nostalgiškas emocijas. Todėl tikrai ne per drąsus „Žvilgsnio“ pašnekovės Danutės Matelytės prisipažinimas, kad laukė to paskutinio, kuris yra pradžia naujų pasirinkimų, galimybių ir išbandymų.

(Plačiau...)

Ar mokytis profesinėje – vis dar „ne lygis“? (0)

Nors švietimo reformuotojai jaunimą vis dažniau ir garsiau ragina karjerą pradėti nuo profesinės mokyklos, pastarosios visuomenėje vis dar neturi aukštų reitingų, o vidurines baigiantieji šturmuoja aukštąsias. Vienintelė mūsų rajone Smalininkų technologijų ir verslo mokykla profesijos mokytis priima turinčiuosius vidurinį ir pagrindinį išsilavinimą, o mokinių sulaukia iš viso regiono. Mokslo metams artėjant prie pabaigos Tęstinio mokymo skyriaus vedėja Vidmanta Paulavičienė sukvietė prie apvalaus stalo mokyklos administracijos ir mokinių atstovus padiskutuoti apie tai, kuo patrauklus profesinis mokymas.

(Plačiau...)

Ekstravagancija – (0)

Kas yra subkultūra? Kas traukia jaunus žmones į jos glėbį? Kodėl jauni žmonės nori išsiskirti iš aplinkos, kas juos verčia vienaip ar kitaip elgtis?  Į šiuos klausimus mėgino atsakyti Viešvilės pagrindinės mokyklos mokiniai, aštuntokų ir jų auklėtojos Valdos Kravčenkienės renginyje „Visi skirtingi – visi lygūs“.

(Plačiau...)

Prisilietė prie genijaus paslapties (0)

Gegužės pradžioje Jurbarko krašto muziejaus Židinio salėje paminėtos poeto simbolisto Jurgio Baltrušaičio 138-osios gimimo metinės. Dainas ir eiles žymiajam kraštiečiui skyrė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos ir kitų rajono mokyklų mokiniai.

(Plačiau...)

Atvėrėme kraičio skrynią (0)

Respublikinis konkursas „Mūsų kraitis Europoje“ atkeliavo į mūsų rajoną, į Gausantiškių Antano Valaičio pagrindinę mokyklą. Konkursas organizuojamas nuo 2004-ųjų metų, kuomet Lietuva įstojo į Europos Sąjungą.

(Plačiau...)

Austėja piešia paslaptį (0)

Gegužės pirmoje pusėje Vinco Grybo memorialinio muziejaus Menų namuke buvo eksponuojami Jurbarko gimnazistės Austėjos Siaurytės piešiniai. Paroda vadinosi „Atgaivink mane“.

(Plačiau...)

Po įspūdingo festivalio – atsisveikinimas su choru (0)

Pavasaris Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos merginų chorui „Saulė“ – įsimintinų renginių metas. Pirmąjį gegužės sekmadienį Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje „Saulė“ dainavo mamoms, kitą – dalyvavo tarptautiniame festivalyje Vilniuje, dar po savaitės – su choru atsisveikino kone trečdalis dainininkių, šiemet baigiančių gimnaziją.

(Plačiau...)

Portugalijoje žydi magnolijos (0)

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinė mokykla dalyvauja Comenius projekte „Geras elgesys sporte, geras elgesys gyvenime“. Mūsų partneriai – Vokietijos, Turkijos, Rumunijos ir Portugalijos mokyklos. Kovo mėnesį visi susitikome Portugalijoje.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook