Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ahoj! – taip sveikinomės Slovakijoje

Ahoj! – taip sveikinomės Slovakijoje (0)

2014-09-10

Liepos 16–26 d. Slovakijoje, aukso mieste Kremnicoje, vyko tarptautinis jaunimo mainų renginys. Kartu su Rumunijos, Vengrijos, Slovakijos jaunimu dalyvavome ir mes, lietuvės – Monika Nausėdaitė, Elzė Gražulevičiūtė, Kristina Vainauskaitė, Monika Reičiūnaitė ir grupės vadovė Laura Molčankinaitė.

Autobusu dardant į Lenkiją kas miegojo, o kas grožėjosi nuostabia Lietuvos gamta. Kelionė į Suvalkus neprailgo, nes nuolat pralinksmindavo vairuotojas, apsimetinėjęs, kad nežino, kur važiuoti. Atvykę į Suvalkus pastebėjome, kad viena mašinos padanga pustuštė...
Supratome, kad lengva nebus. Pasiekėme Suvalkų geležinkelio stotį. Daugumai keliauti traukiniais teko pirmą kartą, ir tai darė kelionę dar įdomesnę. Su vis didėjančiu nerimu (ar tikrai į tą traukinį įsėdom, o jei pavėluosim į kitą?) keliavom pirmyn.
Kitos dienos paryčiais pramerkusios akis išvydome tai, ko labiausiai laukėme – kalnus. Mums, atvykusioms iš lygumų krašto, šis vaizdas atėmė amą, nuovargis iškart dingo. Įsėdusios į paskutinį traukinį atsipūtėm, nes žinojom, kad varginanti kelionė, trukusi 28 valandas, tuoj pasibaigs ir mes pasieksime tikslą – Kremnicą.
Jaunimo mainų „Water is life“ („Vanduo yra gyvenimas“) pagrindinis tikslas buvo dalintis žiniomis apie problemas, susijusias su vandeniu – potvyniai, pelkių svarba, vandens panaudojimo galimybės, vandens tarša ir pan.
Kiekvieną dieną mūsų laukė vis kitokia veikla. Susipažinę, pažaidę ir šiek tiek apsipratę su kalbų mišraine išvykome apžiūrėti pelkių. Mus pasitikę ekologai pasakojo apie pelkių svarbą ir funkcijas. Tyrinėjome pelkių gyvūniją ir augaliją bei lyginome su mūsų šalies.
Kitas dienas vykome apžiūrėti vandens rezervuarą, studijavome vandens kelią iki mūsų stalo, susipažinome su požeminės vandens elektrinės veikimu, ragavome mineralinio vandens iš šaltinio. Po viso to vyko darbas tarptautinėse grupėse, kurios turėjo paruošti plakatus vandens tema.
Nacionaliniai vakarai – tai bene smagiausia susitikimo dalis: giedojome savo šalių himnus, ragavome tradicinių valgių ir gėrėjomės gražiais vaizdais. Lietuvių vakaras praėjo triukšmingiausiai: labai daug dainavome, šokome ir pristatėme antrąją mūsų religiją – krepšinį. Visus sužavėjo mūsų dainų skambumas ir kanklės.
Laisvalaikį išnaudojome labai aktyviai. Kopėme į kalnus ir gėrėjomės vaizdais iš aukštai.
Kremnica nuo senų laikų žinoma kaip aukso kasėjų miestas. Valandėlei ir mes tapome kasėjais ir bandėme pajusti tą atmosferą, kuri tvyro kasykloje. Su specialia apranga, su šalmais ir prožektoriais ant galvų žengėme į kasyklą. Buvo baugu, bet kartu ir labai įdomu. Gidė papasakojo, koks buvo auksakasių darbas, ką jiems tekdavo patirti ir kokios buvo jų darbo sąlygos. Kasykloje buvo labai šalta, apie 6 laispsnius šilumos, kai tuo tarpu lauke +30, ir aklina tamsa.
Parsivežėme daug nuotraukų, daug įspūdžių, sužinojome naujų dalykų, patyrėme naujų potyrių, labiau pažinome save. Dar bebūnant Slovakijoje kilo minčių ir mums įgyvendinti jaunimo mainus, tad tikimės, kad noras nedings ir galėsime vėl sutikti senus pažįstamus tik jau Lietuvoje, pas mus, Jurbarke.

Kristina, Elzė,
Monika x2 ir Laura« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook