Apdovanojo gimnazijos perlus

Apdovanojo gimnazijos perlus (0)

2018-03-03

Eržvilko gimnazija kasmet pagerbia ir apdovanoja geriausius mokinius. Tradicinę dovaną – kelionę į Vilnių jie jau gavo, o į šventę skambiu pavadinimu „Gimnazijos perlai“ bus sukviesti ne tik pažangiausi gimnazistai, bet ir jų tėveliai. Ką reiškia būti perlu, klausėme Eglės Liubancaitės ir Deivido Jackio. 

Renginyje „Gimnazijos perlai“ geriausiems mokiniams įteikiami ženkliukai, o jų tėveliams – padėkos. „Ženkliukus mūsų perlai labai noriai segi, – pastebi Eržvilko gimnazijos direktorės pavaduotoja Jurgita Volbikienė. – Šiemet Šimtmecio proga nusprendėme įtraukti į šventę ir pradinukus, taip skatindami nuo mažumės siekti mokslo aukštumų ir apdovanojimo už puikius rezultatus. Susidaro gražus skaičius perliukų. Beveik šimtas!“

Nieko neatsisako

„Būti gimnazijos perlu nėra lengva – reikia mokytis, stengtis, daug dirbti, tačiau viską planuojant viskas įmanoma“, – sako jau penktus metus už gerą mokymąsi gimnazijos pagerbta E. Liubancaitė.

Nors namų darbams skiria nemažai laiko, Eglė dėl to neatsisako patinkančių veiklų. Prieš porą metų ji baigė fortepijono klasę Jurbarko meno mokykloje ir tebedainuoja Danutės Lapienės vadovaujamame chore. „Chore jau aštunti metai. Ten labai smagu: mokomės, repetuojam, koncertuojam, važiuojam į užsienio šalis. Choras – neatsiejama mano gyvenimo dalis“, – tvirtina mergina.

Gimnazijoje Eglė lanko geografijos būrelį. „Neseniai surengėme geoprotų mūšį mūsų mažiausiems. Vesti tą renginį buvo vienas geriausių nutikimų. Kai ruošiau klausimus, mokytojui Alvydui Adomavičiui vis kartojau, kad mažieji neatsakys, jiems bus sudėtinga. Tačiau, pasirodo, pirmokai apie Lietuvos gamtą žino labai daug!“ – džiūgauja gimnazistė.

Ji taip pat mokosi Šiaulių universiteto jaunųjų fizikų mokykloje „Fotonas“. „Mokytojos Albinos Tamošaitienės paskatinta atlikau užduotis ir įstojau į ,,Fotoną“! Sprendžiu uždavinius, kad ir kaip sunku būtų, o mokytoja visada padeda, kai iškyla klaustukų“, – pasakoja Eglė.

Feisbuko nuotraukoje ji – šalia traktoriaus. „Mano tėvai – ūkininkai, nuo mažens su sese Skaiste gyvename žemės ūkio technikos apsuptyje. Jau devynerių mokėjau atlikti kai kuriuos darbus su traktoriumi. Vasarą padedu tėvams ūkyje“, – paaiškina gimnazistė.

Eglės jaunesnioji sesė Skaistė – taip pat gimnazijos perlas. „Gelbstime viena kitai: ji man padeda prisiminti dalykus, kuriuos primiršau, o aš ją mokau to, kas jai sunkiau sekasi“, – sako Eglė.

Vasario 16-ąją sesutės nusifotografavo pasipuošusios tautiniais rūbais ir su švente pasveikino Lietuvą. „Tai buvo mamos mintis, kad taip galime pasveikinti. O tautiniai rūbai – gimnazijos, jais pasipuošusios dalyvavome Šimtmečio minėjime. Norėčiau turėti savo tautinį kostiumą, jei gaučiau dovanų – būtų nuostabu!“ – sakė E. Liubancaitė.

Ne sėkmė lemia pažymius

Deividas Jackis tikina, kad mokytis dėl pažymio jam nėra aktualu. „Kadangi pažymiai neparodo tikrųjų žinių, yra momentiniai, ir vertinama pagal sukurtą sistemą“, – sako vaikinas. Tačiau pripažinimas perlu Eržvilko gimnazijoje, kurioje šie mokslo metai jam pirmieji, – svarbus, jis reiškia norą tobulėti, siekti užsibrėžtų tikslų, būti dar geresniu. Perėjus į naują mokyklą Deividui kilo idėja mokytis dar labiau bei suvokti mokslų esmę.

„Jeigu nėra suvokiama gaunama informacija, o tik mintinai išmokstama, tokios žinios neduoda jokios naudos. Dauguma mokymosi dalykų tikrai domiuosi, esu tas žmogus, kuris greičiau informaciją įsimena iš vaizdinės ir praktinės pusės. Prisipažinsiu, namų darbų nemėgstu daryti, neretai juos atlieku paskutinę naktį, tačiau tai yra privaloma norint geriau įsisavinti žinias. Mano manymu, gerus pažymius lemia ne sėkmė, o darbas“, – neabejoja Deividas.

Tikslių ateities planų gimnazistas kol kas neturi, tačiau krypsta į informacines technologijas. Galbūt jo ateities profesija – programavimas. „Stengiuosi išmokti ir suvokti kuo daugiau esminių informatikos dalykų. Netikėtai viena iš mėgstamiausių pamokų tapo matematika. Pradėjus lankyti Eržvilko gimnaziją mano mokymosi reitingai pakilo, ko tikrai nesitikėjau, nes nebuvau tiek įgudęs šioje srityje“, – sako vaikinas.

Kitas įdomus Deividui dalykas – biologija. „Domiuosi biologija, ypač augalais, jų auginimo technologijomis, pritaikymo būdais. Nes vienas iš man aktualių dalykų – ūkininkavimas. Žemės ūkio darbų sezonu turiu veiklos šeimos ūkyje, kuriam skiriu daug laiko. Atlieku įvairius su technika susijusius darbus. Dar būdamas penkerių metų domėjausi technikos veikimo principais. Viskas prasidėjo nuo tėčio pamokų ir pusbrolių draugiškumo, kurie įtraukdavo į vykdavusį veiksmą technikos srityje“, – pasakoja vaikinas.

 Tačiau ir laisvalaikio, ypač žiemą, Deividui netrūksta: „Vakarais dažniausiai bendraujame su šeima, atlieku namų darbus arba mėginu programuoti. Eržvilke tikrai galima sugalvoti, ką veikti su draugais, jaunimas mėgsta susitikti per šokius, aktyviai leidžiame laisvalaikį. Stengiuosi visada būti užsiėmęs ir nešvaistyti laiko veltui.“

Vasario 9-ąją kartu su kitais gimnazistais Deividas važiavo į Vilnių. „Didelį įspūdį sukėlė Signatarų rūmuose esantis tikrasis, originalus Nepriklausomybės aktas, apie kurį buvo tiek daug kalbėta. Labai džiaugiuosi, kad gimnazija skatina mus mokytis, nepamiršta už tai įvertinti, skatina dalyvauti olimpiadose ir įvairiuose renginiuose. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi savo naująja mokykla“, – sakė D. Jackis.

Eržvilko gimnazistai pabuvojo studijų mugėje „Litexpo” rūmuose, unikaliame „Telia Nemuziejuje“, pasigėrėjo Vilniaus senamiesčiu, pamatė Prezidentūrą, Katedros aikštę. Puiki dovana tiems, kurie didžiuojasi savo mokykla.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook