Apdovanoti aktyviausieji

Apdovanoti aktyviausieji (1)

2014-01-02

Gruodžio 12 d. pagerbtas labiausiai nusipelnęs Jurbarko jaunimas. Be tradicinių „Jaunimo lyderio“, Jaunimo iniciatyvos“, „Jaunimo renginio“, „Jaunimo partnerio“, „Jaunimo grupės“ nominacijų, šiemet išrinktas ir „Jaunimo savanoris“.

Susumavus gruodžio pradžioje vykusio balsavimo internete ir Jurbarko rajono jaunimo tarybos balsus iškilmingame vakare „Boulinge“ apdovanojimai buvo įteikti labiausiai nusipelnusiems jaunuoliams.
Būtent žodis „savanoris“ per nominacijų ceremoniją skambėjo itin dažnai, nes „Jaunimo partnerio“ ir „Jaunimo grupės“ apdovanojimai buvo įteikti su savanoryste susijusiems žmonėms ir projektams.
Nominacijos „Jaunimo partneris“ statulėlė atiteko „savanorei iš prigimties“ – Laurai Molčankinaitei, kuri aktyviai ir noriai organizuoja, įsijungia į daugelį veiklų su jaunimu Girdžiuose ir Jurbarke. L. Molčankinaitė yra ir projekto „Mobili jaunimo laisvalaikio programa“ vadovė. Būtent šis projektas laimėjo nominaciją „Jaunimo grupė“.
Nominacija „Jaunimo savanoris“ įteikta vienai aktyviausių projekto „Mobili jaunimo laisvalaikio programa“ savanorių Monikai Reičiūnaitei. Nuolat geros nuotaikos ir liūdėti kitiems neleidžianti mergina savanorių komandoje švelniai vadinama šypsenėle. Projekte M. Reičiūnaitė atsakinga už judriuosius žaidimus ir improvizacijas.
„Nominacija man buvo tikrai netikėta. Manau, kad jaunimo apdovanojimai labai reikalingi parodant tyliai dirbančius, kad kitiems būtų geriau. Apdovanojimas yra didelis paskatinimas ir padėka už atliktą darbą“, – kalbėjo mergina.
Savanoriavimas M. Reičiūnaitei teikia didžiulį džiaugsmą. Ypač tuomet, kai žmonės nusišypso ir nuoširdžiai padėkoja dirbantiems be jokio atlygio.
Merginai pritaria ir „Jaunimo savanorio“ apdovanojimui nominuotas Raimondas Kiltinavičius. Vaikinas neabejoja, kad iniciatyva suburti aktyviausią jaunimą ir jų partnerius, padėkoti jiems už per metus nuveiktus darbus yra itin svarbi ir sveikintina.
„Šis renginys suteikia motyvacijos nenuleisti rankų ir judėti tik pirmyn, nes žinai, kad esi pastebėtas ir tavo pastangos įvertintos. Svarbiausia nenusivilti negavus pagrindinio apdovanojimo ir suprasti, kad tavo darbas nenuėjo niekais“, – sakė R. Kiltinavičius.
„Jaunimo lyderiu“ tapo Dominykas Mazur. Vaikiną kandidatu siūlę jurbarkiečiai tikino, kad joks renginys mieste neapsieina be D. Mazur pagalbos, galbūt jis lieka už širmos ir ne visi jį regi scenose, tačiau šis vaikinas tikrai nusipelno tokio įvertinimo. Šiais metais Dominyko idėjos ir entuziazmas taip pat palytėjo ne vieną renginį, bene ryškiausias jų – „Meno injekcija“.
Tuo tarpu „Meno injekcijai“ skirtą „Jaunimo renginio“ apdovanojimą priėmė Paulius Eigertas. Paulius kartu su Arnu Ašmonu vedė spalio 17 d. vykusią „Meno injekciją“ – populiariausią jaunimo renginį Jurbarke, sulaukiantį tikro dalyvių ir žiūrovų antplūdžio. „Meno injekciją“ surengė Jurbarko jaunimo organizacijų sąjunga ir jai priklausantys, bet jau studentais tapę rajono jaunuoliai. Populiarumą įrodo ir faktas, kad šiemet jaunimo pasirodymus ir grupės „Biplan“ koncertą pažiūrėti pavyko ne visiems – žiūrovai tiesiog netilpo salėje.
„Manau, kad jaunimui ne tik smagu susilaukti įvertinimo už tai, ką daro, nominacijos verčia dar labiau stengtis ir tobulėti. „Meno injekcija“ vyksta jau trečius metus ir tai trečias apdovanojimas, kuriuo renginys įvertinamas. „Meno injekcija“ verta šio apdovanojimo, nes sėkmę patvirtino daugybė susirinkusių žmonių – visi jaunimo pasirodymai buvo palydėti plojimais, taip pat į renginį pavyko pasikvieti grupę „Biplan“. Tačiau svarbiausia, kad po renginio skirstėsi su šypsena veide. Ko daugiau reikia metų renginiui?“ – klausė P. Eigertas.
„Jaunimo iniciatyva“ tapo Seredžiuje vykęs „Daubos griaucmas 2013“. Talentingai nuskambėjęs aukšto lygio alternatyviosios muzikos ir „undergrounde“ renginys pritraukė klausytojų iš visos Lietuvos ir užsienio.
„Labai tikiuosi, kad bent dalis šio jaunimo liks arba po kurio laiko grįš į Jurbarką ir pakeis dabar su jais dirbančią kartą. Dėkoju visam aktyviam jaunimui, studentams, kurie grįžta į Jurbarką ir jo nepamiršta“, – sakė nominantus sveikinęs Jurbarko rajono meras Ričardas Juška.

Padėkojo lakūnams

Rajono vadovas taip pat paskelbė specialią savivaldybės skirtą padėką už darbą su jaunimu. Pasak R. Juškos, po kelių dienų svarstymų, sudėjus visus pliusus ir minusus, savivaldybės padėka atiteko Karinių oro pajėgų sraigtasparnių eskadrilei.
Eskadrilė buvo nominuota kategorijoje „Jaunimo partneris“ už nuolatinę nesavanaudišką ir savanorišką pagalbą Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos mokiniams, miestelio jaunimui, jų iniciatyvų skatinimą, už jaunų žmonių patriotinių ir pilietinių nuostatų ugdymą.
Ypač daug simpatijų lakūnai sulaukė per šiemet vasarą jau antrą kartą vykusią stovyklą „Sakale, lėk“. Stovykloje keturias dienas praleido 80 mokinių, o jos vadovai ir instruktoriai buvo lakūnai ir gelbėtojai. Kariūnai nepabūgo nei atsakomybės, nei sunkumų, todėl lengvai rado bendrą kalbą su mokiniais ir labai greitai pelnė jų pagarbą.
Lakūnų Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinė mokykla sulaukė rugsėjo 1-ąją, kartu minėta Kariuomenės diena, svečiai mokiniams vedė užsiėmimus, vyko draugiškas krepšinio turnyras Sraigtasparnių eskadrilės taurei laimėti.
Bendravimas ir bendradarbiavimas su šiais vyrais Smalininkų mokyklos mokiniams, miestelio jaunimui suteikia daugybę vertingos patirties, moko juos atsakomybės, ugdo pareigingumą, pagarbą kitam žmogui.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook