Belgų moksleiviai mokykloje telefonų nemaigo

Belgų moksleiviai mokykloje telefonų nemaigo (0)

2009-03-28

Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje keletą metų vykdomas projektas „Bendradarbiavimas su Belgijos Mol gimnazija". Kovo viduryje jau trečioji gimnazistų grupė vyko į Belgiją ir kartu su kitų šalių mokiniais Mol gimnazijoje dalyvavo šiųmetėje projekto programoje „Žemė".

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gudelienė, kartu su mokytoja Edita Rudzianskaite vadovaujanti projektui, neabejoja jo nauda: „Vaikai tobulina kalbos įgūdžius, mokosi bendrauti, rasti savo vietą grupėje, pamato kitos šalies istorines, architektūrines vertybes, gražias vietas. Įdomių patirčių duoda ir gyvenimas belgų šeimose, ir jų priėmimas savo namuose. Užsieniečiai gerbia savo norus ir kitų pasirinkimus - tai irgi svarbūs bendravimo niuansai."
Į Belgiją važiavo 13 mokinių, pavaduotoja J. Gudelienė ir mokytoja Gitana Bajorinaitė. Gimnazistų klausiu, ar skiriasi belgų moksleiviai nuo mūsiškių. „Tvarkingesni. Mokykloje telefonų neminko, nerūko, gumų nekramto", - sakė vienuoliktokas Marius Barčas. Rita Bakanaitė prisiminė, kaip belgų moksleivė ją perspėjo, kai sumanė paskambinti su grupe vaikščiodama po miestą ir atlikdama užduotį. Mobiliuoju galima naudotis tik laisvalaikiu. Tvarka jų mokykloje, kaip pastebėjo jurbarkiečiai, griežta, ir visi jos laikosi, nes žino - jei nusižengsi, laukia bausmė darbu ar apribojimais. Aštuntokė Ernesta Šukauskaitė pasakojo, kad belgų moksleiviai net per pertraukas negali išeiti iš mokyklos teritorijos ir to draudimo laikosi be jokių diskusijų.
Gimnazistėms susidarė įspūdis, kad belgų moksleivės rengiasi stilingiau, nors nedėvi mini sijonų, aukštakulnių, mokykloje - jokių rožinių nagų. Vaikinai irgi stilingi, tik, pasak Mariaus, kelnes galėtų susijuosti diržu - labai apsmukę vaikšto.
Susitikimo Mol gimnazijoje programa buvo labai apgalvota, kiekviena minutė buvo skirta pažinimui ir bendravimui. Aštuntokę Juliją Saulėnaitę sužavėjo Antverpenas - įspūdinga architektūra, viskas labai minimalistiška ir skoninga. Sakoma, kad belgų net automobiliai skoningų spalvų - pilki, juodi, ryškiais važinėjantys tik užsieniečiai. Antverpene moksleiviai turėjo surasti žemėlapyje pažymėtus objektus - puiki užduotis pamatyti miestą.
Trečią kartą Belgijoje pabuvojusi Rita teigė tik dabar pamačiusi, koks gražus Briuselis, mat šįkart nelijo. Įdomių ekskursijų po sostinę moksleiviams surengė Mol gimnazijos mokytojai, paskui pateikė vaikams klausimų ir užduočių - geras būdas lavinti kalbą.
Pirmąkart projekte dalyvavusiam aštuntokui Edvardui Navickui patiko bendras visų projekte dalyvaujančių šalių moksleivių sporto vakaras - buvo sudarytos įvairiatautės komandos, žaidžiami žaidimai, o triukų mokė profesionalus gatvės cirkininkas.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook