Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Donelaičio žodis subūrė ir priminė, kuo mes turtingi

Donelaičio žodis subūrė ir priminė, kuo mes turtingi (0)

2014-07-05

Praėjusiais metais minėjome Maironį, šie metai skirti Kristijonui Donelaičiui. Didieji mūsų tautos kūrėjai – Maironis ir Donelaitis – laiko tris sudėtingus Lietuvos kultūros ir literatūros šimtmečius. Ne veltui Maironis skaitydamas pasaulinės literatūros kursą Vytauto Didžiojo universitete Donelaičio kūrybą aptardavo kartu su Lesingo, Gėtės, Šilerio. ,,Nuo Donelaičio iki Maironio...“ ,,Su Donelaičiu ir Maironiu...“ – taip galėtume apibūdinti Raudonės maironiečių ir Raudonės bendruomenės centro gegužės 23 d. surengtus K. Donelaičio skaitymus ,,Sveiks, svieteli margs!“

Visa mokyklos bendruomenė ir Raudonės bendruomenės centras nuoširdžiai rūpinosi, kad tai būtų tikra lietuviško žodžio ir dvasios šventė. Įspūdingos šieno skulptūros, sustojusios ant kalnelio netoli pilies, įprasmino lietuvninkų pasaulėvoką, Mažosios Lietuvos gamtą, gal ir Vyžlaukio būrus... Ir, žinoma, Saulė – per amžius lydinti Žmogų. Kai tokioje aplinkoje nuskamba Raudonės mokyklos mokytojų ir buvusių mokinių giedama XVIII a. pr. evangelikų giesmė, atrodo, kad net pati gamta suklūsta.
Mums, mokiniams, nepamirštama pamoka buvo kartu su mokytojais ir buvusiais maironiečiais deklamuoti K. Donelaitį. Nustebino mus mokytojai – pasirodo, puikiai deklamuoja ir direktorius, ir matematikė, ir kūno kultūros mokytoja, ir pirmoji Raudonės maironietė Renata.
 Džiaugėmės Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazistų kūrybiškai, įdomiai, savitai perskaitytais tekstais. Prie Raudonės pilies Donelaičio žodžiu prakalbo Raseinių Viktoro Petkaus pagrindinės mokyklos, Betygalos Maironio vidurinės mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos, Jurbarko rajono mokyklų maironiečiai. Klausydami ir patys skaitydami supratome, koks talpus Donelaičio žodis, kokia gyva jo versmė. Tik semk ir gardžiuokis kalbos skoniu.
Džiaugėmės renginyje sulaukę maironiečių draugijos įkūrėjo, globėjo ir organizatoriaus gerb. Eugenijaus Urbono, kilusio nuo Juodaičių. Gražūs vaikystės prisiminimai maironiečių vadovą sieja ir su Raudone.
Jurbarko rajono savivaldybė, Švietimo skyrius nuoširdžiai rūpinasi maironiečiais, visada sulaukiam pagalbos. Ir šventėje dalyvavo kaip tikri vyresnieji mūsų globėjai. Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas jau daugiau kaip 20 metų su maironiečiais. Mes jį laikom pačiu tikriausiu maironiečiu.
Bendram šokiui, dainai visus kvietė Vadžgirio folkloro ansamblis, jaunieji Jurbarko meno mokyklos muzikantai Svajūnas ir Andrius.
Raudonės bendruomenės centro žuvienė turbūt prilygo būrų vaišėms Krizo dukters vestuvėse. Visas parkas pakvipo, seilės tyso, o gardumas nenusakomas – suprasti gali tik paragavęs. Prie didžiulių ant laužo verdamos žuvienės katilų sukosi „kukoriai“ – mūsų tėveliai Antanas, Irena, Renata.
 K. Donelaičio žodis, meniškai ir nuoširdžiai skambėjęs prie Raudonės pilies, subūrė visus primindamas, kokie mes turtingi, kaip gera mums visiems kartu – mokiniams, mokytojams, bendruomenės, valdžios žmonėms. Tai pačios tikriausios patriotiškumo, pilietiškumo ir supratingumo pamokos.

Rimantė Vaičekauskaitė,
Raudonės pagrindinės mokyklos maironietė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook