Du ratai tapo įdomiu laisvalaikiu (video)

Du ratai tapo įdomiu laisvalaikiu (video) (0)

2018-04-26

„2WheelsJurbarkas“. Po šia socialinių tinklų žymia slepiasi sparčiai besiplečiantis motoroleristų judėjimas, kurio siela keturi vaikinai – Matas Mankus, Gintaras Bataitis, Ignas Klimas ir Rasvidas Jokūbaitis. Pernai pirmąjį sezono uždarymą surengę moksleiviai, šiemet renginį pakartojo, tik kur kas sėkmingiau – sulaukė beveik keturių dešimčių dalyvių.

„Tai grupė, kurią sudaro Šakiai, Smalininkai, Skirsnemunė – tie, kas važinėjam motoroleriais. „2WheelsJurbarkas“ yra miesto pavadinimas, kuris reiškia, kad mes važinėjame dviem ratais. Jei mes kažką darome Jurbarke, tai tas pavadinimas visada bus“, – sakė Matas.

Vaikinai tikina, kad motoroleriais važinėjančių bendraamžių šiemet atsirado tiek daug, kad nori nenori susikūrė ir tam tikras judėjimas. Nors šis pavadinimas sugalvotas tik kiek daugiau nei prieš mėnesį, jį jau girdėjo dauguma rajono jaunuolių. Dalis jų – ne tik girdėjo, bet ir dalyvavo „2WheelsJurbarkas“ renginyje.

„Per sezono atidarymą buvo 37 dalyviai, ir šis skaičius tikrai didės, nes dalis žmonių dar tik laikosi teises. Motoroleriui reikalinga AM kategorija, kurią norint gauti reikia išlaikyti teorijos egzaminą. Tačiau atidaryme dalyvavo tikrai ne visi, kurie su mumis važinėjasi. Jei būtų buvę visi, būtume surinkę apie pusšimtį žmonių“, – tikino Matas.

Vaikinai tvirtina, kad motorolerių gerbėjų judėjimas Jurbarke atsirado natūraliai. Nors anksčiau jie važinėjo keliese, pernai ir šiemet bendraminčių ženkliai padaugėjo.

„Kai sugalvojome, kad reikia daryti renginius, nusprendėme, kad jie turi būti oficialūs, kad nekiltų jokių problemų. Visi pažiūrėjo labai geranoriškai, seniūnija davė aikštelę, policija leido pravažiuoti miestu“, – džiaugėsi vaikinas.

Būdas leisti laiką

Pasak Igno, motoroleriai – puikus būdas leisti laisvalaikį. Vaikinas tvirtina, kad ši transporto priemonė tinka ne tik važinėjimui, bet ir padeda tobulėti.

„Iš mopedo mes galim padaryti viską. Tai lyg plastelinas, kai gali bet ką nulipinti. Svarbiausia variklis, jo priežiūra. Kadangi variklis yra dvitaktis, tai jo resursas – nedidelis. O dar, kai mėgstame pasukti rankeną, tai dažnai remontuoti tenka“, – juokėsi pašnekovas.

Tačiau varikliai – ne vienintelė tobulinimo vieta. Motorolerių fanai keičia ir savo transporto priemonių išvaizdą.

Tiesa, ne apie visus patobulinimus vaikinai kalba noriai. Dalis jų, jei būtų padaryti – prasilenktų su įstatymu. Pastarasis AM vairuotojo pažymėjimą turintiems vairuotojams riboja motorolerio variklio darbinį tūrį iki 49 kub. cm ir didžiausią greitį iki 50 kilometrų per valandą.

„Galima daug ką pakeisti, padidinti variklio darbinį tūrį, pakeisti pavarų dėžę, įdėti greitesnę. Tačiau tai nelegalu ir kainuoja nemažus pinigus. Mes moksleiviai ir važinėti motoroleriais tikrai nėra pigu. Kai kuriais atvejais tokia transporto priemonė gali sudeginti ir dešimt litrų benzino šimtui kilometrų ir pasiekti net šimto kilometrų greitį. Tačiau tokį motorolerį reikia labai dažnai remontuoti“, – tvirtino I. Klimas.

Kadangi jaunimas iš motorolerių išspaudžia viską, kas įmanoma, labiausiai vertina „Yamaha“ ir „Aprilia“. Tai vieni patikimiausių mopedų.

„Būna, kad žmogus kažkur nusiperka motorolerį ir galvoja, kad nusipirko gerą. Taip nėra“, – tvirtino moksleiviai.

Nori keliauti

Kadangi Jurbarkas jau tapo savotišku regiono motorolerininkų traukos centru, čia pasivažinėti atvažiuoja ne tik jaunimas iš aplinkinių miestelių, bet ir šakiečiai.

„Dažniausiai pas mus atvažiuoja, nes mieste yra kur nuvažiuoti. O Šakiai – trys gatvės. Skirsnemuniškiai kasdien atvažiuoja, nes netoli. Jurbarkas pilnas veiklos, mes turim ką veikti, esame susibūrimo taškas, darome renginius. Tačiau, jei renginiai vyks kažkur kitur – važiuosim ten“, – sakė Rasvidas.

Vaikinų planuose ir tolimesnės kelionės – Tauragė ir Kaunas. Jei pavyks, galbūt ir Vilnius bei Anykščiai. Čia vyksta dideli motorolerininkų renginiai. Tačiau iki sostinės ar Utenos ir Ukmergės, motorolerininkus suburiančių Anykščių, dvirates transporto priemones greičiausiai jau tektų gabenti ant tralo.

„Jei važiuotume patys, reikėtų porą variklių į kuprinę įsidėti. Tačiau tikrai norėtume iki ten nuvažiuoti, pamatyti, kaip ten vyksta renginiai, pasipuošti klubo vėliavomis“, – tvirtino Matas.

Prašo pastabumo

Miesto gatvėse laiką leidžiantys vaikinai tvirtina, kad problemų su policijos kelių patruliais nekyla. Pareigūnai į šį jaunimo pomėgį žvelgia geranoriškai. Tačiau kai kuriems vairuotojams reikėtų daugiau pastabumo.

„Į mus dažnai žiūri kaip į dviratininkus, o ne lygiaverčius eismo dalyvius. Ne visi supranta, koks yra motorolerio galios ir masės santykis. Mes galime tikrai greitai manevruoti, taip pat greitai stabdyti ir sustoti. Metras ar du, mums – didelis atstumas. Rankenėlę spust ir iškart stovim“, – sakė Matas.

Norėdami, kad vairuotojai juos geriau matytų, vaikinai naudoja šviesas. Nors kartais vairuotojai skundžiasi, kad jaunimas juos akina, šie džiaugiasi, kad bent taip priverčia kitus eismo dalyvius juos pastebėti.

Planuose – renginiai

Norėdami judėjimą dar labiau populiarinti ir būti labiau matomi, „2WheelsJurbarkas“ bendraminčiai planuoja birželio 10 d. surengti lenktynes, rungsis slalomo trasoje.

„Yra keturios kategorijos, kuriose lenktyniaujam. Tai – „49“, kur lenktyniauja visiškai standartiniai motoroleriai. Klasėje „49 plius“ rungiasi patobulinti. Taip pat turime „49“ pavarinių klasę, kurioje važiuoja motoroleriai su mechaninėmis, o ne automatinėmis pavarų dėžėmis. Galingiausia klasė – „125“, kurioje lenktyniauja „125“ kubinių centimetrų darbinio tūrio variklius turintys motoroleriai ir motociklai su mechaninėmis pavarų dėžėmis“, – sakė Matas.

Dar vienas „2WheelsJurbarkas“ komandos planuose esantis renginys – sezono uždarymas. Pastarasis vyks rudenį. „Šiemet gal apsieisime be juokingų istorijų. Pernai vienam žmogui buvo pamoka. Jis gan negražiai su motoroleriu važinėdavo. Ir per uždarymą nesuvaldė motorolerio ir įvažiavo į Nemuną. Važiavo į aikštelę, o ji buvo apsemta, tai paskandino motorolerį“, – juokėsi Gintaras.

„2WheelsJurbarkas“ bendruomenė kviečia į savo gretas jungtis visus norinčiuosius. Jaunimas taip pat savo renginiams ieško rėmėjų.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook