Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gatvės muzikos diena – nedidelė, bet nuoširdi

Gatvės muzikos diena – nedidelė, bet nuoširdi (0)

2017-05-31

Gegužės 20 d. Jurbarke, kaip ir visoje Lietuvoje, skambėjo muzika – vyko Gatvės muzikos diena. Nors šiemet renginys jubiliejinis, dešimtas, mieste muzikos nebuvo daug. Didžioji dalis kolektyvų ir atlikėjų tuo metu svečiavosi Vokietijos mieste Krailsheime.

Pasak renginį organizavusios Jurbarko kultūros centro direktorės pavaduotojos Rūtos Vasiliauskienės, į užsienį koncertuoti išvykus Antano Sodeikos meno mokyklos muzikantams, surinkti atlikėjus Gatvės muzikos dienai buvo nelengva.
„Šiemet dalyvavo apie trisdešimt žmonių. Miesto centre, prie „Liukso“ kavinės grojo jaunimas, bardų klubas, prie turgaus ryte koncertavo „Santakos“ kapela, – sakė R. Vasiliauskienė.
Nors atlikėjų buvo nedaug, gerų emocijų netrūko. Trečią kartą per Gatvės muzikos dieną koncertavusi Jogailė Gustaitytė tikina negalėjusi praleisti progos pasirodyti.
„Šią dieną dainos tampa nuoširdesnės ir artimesnės. Dainuojant gatvėje bendraujama su praeiviais, stengiesi save parodyti kuo įdomiau. Įdomu ir tai, kad skamba įvairiausių žanrų muzika. Šį kartą dalyvavau su bardų klubu – skleidėme dainuojamosios poezijos grožį. Dainas rinkausi tik tokias, kurios malonios man pačiai, juk dainavome dėl savo malonumo“, – pasakojo mergina.
Su draugais miesto centre dainavusi Neringa Onusaitytė taip pat dalyvavo trečią kartą. Mergina tikina, kad dalyvauti Gatvės muzikos dienoje labiausiai motyvuoja praeivių šypsenos: „Mums, kaip muzikuojančioms merginoms, tai labai gera patirtis. Galime jaustis laisvai ir džiuginti žmones tiesiog gatvėje“.
Apie šypsenas kalba ir Ieva Sapronaitytė. Pasak grojančios ir dainuojančios merginos, Gatvės muzikos diena – puiki proga tiek patiems atlikėjams šypsotis žmonėms, tiek sulaukti puikių emocijų iš atsitiktinių žiūrovų.
„Smagu, kai žinai, kad esi lygus su savo klausytoju, kai nėra jokių scenų, įmantrių įgarsinimų, ryškias lempas pakeičia paprasta dienos šviesa, o muzika pateikiama natūraliai, be standartinių scenos gudrybių. Tai padeda įsiklausyti, ką mėgina pasakyti atlikėjas, jo kūryba tampa publikai artimesnė“, – sakė mergina.
Pasak I. Sapronaitytės, labai malonu jausti klausytojus, matyti, kaip jie kartu dainuoja.
„Šį kartą atlikau keletą gerai žinomų kūrinių, nors paprastai tokių vengiu. Tačiau atpažinta daina sukelia daugiau klausytojų šypsenų, nei be galo graži, tačiau niekad negirdėta“, – įsitikinusi atlikėja.
Kitais metais šventė greičiausiai bus šiek tiek kitokia. Pasak ją organizavusios R. Vasiliauskienės, muzikantai bus kviečiami koncertuoti ne visame mieste, o koncentruotis Kauno g. Taip žmonėms bus paprasčiau surasti vietą, kur grojama.
Gatvės muzikos diena šiemet vyko dešimtą kartą. Pirmoji įvyko 2007-aisiais. Tuomet dainų autoriaus ir atlikėjo Andriaus Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūstelėjo į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Įvairiais muzikos instrumentais jie grojo roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, mušė Afrikos ritmus. 
2008 m. prie šventės prisijungė daugelis Lietuvos miestų ir miestelių, o nuo 2009 metų idėja groti gatvėse pasklido po kitose šalyse gyvenančių lietuvių bendruomenes.
2011 m. Vilniaus Gatvės muzikos dienoje apsilankę Rygos, Talino, Sankt Peterburgo ir Minsko miestų renginių organizatoriai nusprendė idėją parsivežti į namus. Iš Vilniaus po visą šalį paplitusi Gatvės muzikos diena kirto Lietuvos sienas – idėjos autorius Andrius Mamontovas šventę jau padėjo rengti Rygos bei Minsko muzikantams.
2012 m. Gatvės muzikos diena iš pirmo gegužės šeštadienio persikėlė į trečią. Gatvės ūžė gegužės 19 dieną.
Lygiai tą pačią dieną su Lietuvos gatvės muzikantais solidarizavosi Gruzijos muzikantai ir išėjo muzikuoti į Tbilisio gatves.
Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook