Gatvės muzikos diena: tradicija tęsiasi

Gatvės muzikos diena: tradicija tęsiasi (0)

2015-06-03

Gegužės 16 d. Jurbarko gatvėse skambėjo muzika. Šiemet į visoje šalyje vykusią tradicinę muzikos fiestą įsiliejo apie 60 muzikalių kraštiečių, kurie trijose miesto vietose surengė pasirodymus. Pirmą kartą Lietuvoje šventė įvyko 2007 m. legendinės „Fojė“ grupės lyderio Andriaus Mamontovo iniciatyva.

Gatvės muzikos dieną Jurbarke organizavo Kultūros centras kartu su Atviros jaunimo erdvės ir Jaunimo organizacijų sąjungos nariais. Šventės rengėjai neslepia, kad nors muzikantų buvo nemažai, daugumą jų teko rimtai įkalbinėti, kad sutiktų groti gatvėse.
„Reklamavome visais įmanomais kanalais, kalbinome asmeniškai, kvietėme dalyvauti.  Į muzikos dieną kvietėme ne tik kolektyvus ar pavienius atlikėjus, bet ir šeimas, draugų grupeles, kurie susibūrę brazdina gitara ir dainuoja. Deja, žmonės gana pasyvūs, didžioji dalis dalyvavusių šventėje – senbuviai, pasirodantys šią dieną jau ne pirmus metus, tad labai norėtųsi, kad įsitrauktų daugiau naujų žmonių. Jurbarke muzikuojančių, dainuojančių  tikrai yra daug daugiau nei grojo“, – pasakojo Kultūros centro atstovė Rosita Šimkutė.
Vis dėlto svarbiausiu dalyku R. Šimkutė laiko ne organizacinius vargus, o tai, kad muzika skambėjo visose numatytose vietose – skvere prie „Liukso“ kavinės, prie fontano Kauno g. ir parduotuvės „Maxima“ aikštelėje.
„Man pasiūlė pažįstami, tačiau atsisakiau, nes vienas nenorėjau. Tada pasakiau Aisčiui Mičuliui, kad siūlė sudalyvauti, ir jis ne tik paragino pabandyti, dar pats prisijungė. Mes ir taip kartais išeinam į lauką kur pagroti, padainuoti, todėl idėja sudalyvauti dviese labai patiko. Grojome įvairias dainas – lėtas,  greitesnes, angliškas,  lietuviškas, kad visi praeiviai rastų ko paklausyti“, – pasakojo Edas Stanaitis.
Gatvėmis skubantys praeiviai vis stabteldavo pasiklausyti Jurbarko kultūros centro kapelos „Santaka“ (vad. Petras Pojavis) ir pučiamųjų instrumentų orkestro „Bišpilis“ (vad. Adolfas Lapė), akustinės muzikos grupės „Vėjūkas“ (vad. Aušra Masteikaitė Mičulė), jaunimo grupės „Hail to the Thief“, Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mokytojos Ingos Andreikevičienės suburto gausaus būrio dainininkų, Martyno Jotauto ir kitų Jurbarko muzikantų. Visiems Gatvės muzikos dienos dalyviams įteiktos simbolinės apyrankės.
„Pačią iniciatyvą pasiūlė Ignas Kelpšas, o visi grupės nariai mielai sutiko. Norėjome padaryti įspūdį, nes esam ne tik pora žmonių su gitaromis, o pilna grupė – šešiese, grojantys elektriniais instrumentais. Man asmeniškai labai patiko groti, nes viskas priklausė tik nuo mūsų. Įsigarsinome patys, aplinką susitvarkėme taip, kaip norėjom. Pirmą kartą turbūt problemų su garsu nebuvo ir buvo vienas iš geriausių koncertų, kuriuose esu grojęs, vien dėl muzikos kokybės“, – tikino grupės „Hail to the Thief“ narys Simonas Tumšys.
Organizatoriai įsitikinę, kad muzikos diena pavyko, todėl kitais metais ji vėl bus rengiama. Kad šventė sėkminga, neabejoja ir jos dalyviai.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook