Gera žinia – atkūrė „Spindulį“

Gera žinia – atkūrė „Spindulį“ (0)

2018-03-03

Sausio mėnesį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleiviai kartu su lietuvių kalbos mokytoja Violeta Greičiūniene atkūrė mokyklos laikraštį „Spindulys“. Į žurnalistų būrelį susibūrę bendraminčiai planuoja, kad „Spindulys“ skaitytojų rankose atsidurs kartą per tris mėnesius.

Gimnazistus subūrusi mokytoja V. Greičiūnienė tikina, kad šiandien sunku atsekti, kada pasirodė pirmasis „Spindulio“ numeris. Manoma, kad tai galėjo būti tarp 1992-ųjų ir 1994-ųjų. Pirmuosius „Spindulius“ su moksleiviais išleido lietuvių kalbos mokytoja Milda Piliutienė.

„Buvusi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Irena Giedraitienė mums pasakojo, kad „Spindulys“ būdavo leidžiamas tuomet, kai susiburdavo entuziastų būrelis, kurie rašydavo, maketuodavo, rūpindavosi spausdinimu. Tačiau laikraščio leidimo polėkis nuslopdavo, jis pasimiršdavo, jo niekas labai nepasigesdavo“, – sakė V. Greičiūnienė.

Pirmąjį atkurto „Spindulio“ numerį išleido keliolika gimnazistų. Nors žurnalistų būrelis suburtas rugsėjį, pirmiausia teko susipažinti, apsigludinti kampus, suformuoti komandą. Per tą laiką jaunimas vyko į Seimą, lankėsi laikraščių redakcijose, bendravo su žurnalistais. Dalis jaunimo per pusmetį nubyrėjo, kiti pasiliko. Kaip Guoda Stalgytė ir Justė Pileckytė.

 „Pakvietė draugė ateiti į būrelį, nes tada norėjau po mokyklos studijuoti žurnalistiką. Man patinka rašyti, domėtis naujienomis. Dabar galvoju šiek tiek kitaip, bet vis tiek – verta“, – sakė Guoda.

Smalsumas pasirinkti žurnalistikos užsiėmimus paskatino ir Justę. „Man įdomu, kas dedasi mokykloje, kokios naujienos. Kad ir šią savaitę, dvi dienas nebuvau mokykloje, atėjau ir iškart klausiau draugų: kas naujo, ką sužinojo, kas įvyko. Tiesiog yra potraukis naujiems dalykams“, – sakė moksleivė.

Merginos tikina, kad surasti temų, apie ką rašyti, sunku nebuvo. Dalį pirmojo leidinio, kuris yra savotiškas mokyklos metraštis, užima informacija apie renginius ir kitus įvykius. Tačiau yra labai gyvų tekstų, vienas tokių – interviu su tradicinių metų nominacijų nugalėtojais.

Tiesa, nors temas surasti nesunku, bendraamžius prakalbinti ne visada lengva. Dauguma į klausimus atsakė mielai, bet „Metų porelės“ ir „Ilgiausių kasų“ nominantai bendrauti nepanoro.

„Metų porelė net ir nominacijos nėjo atsiimti. Šiaip žmonės su mumis labai lengvai kalba, jei žino, kad tai daro anonimiškai. Jei pasakai, kad bus straipsnis su vardu ir pavarde, dvejoja. O jei dar pasakai, kad bus ir nuotrauka, tai visai sunku būna, neduok, Dieve“, – juokėsi Guoda.

Žurnalistes stebina tai, kad kartais net mokyklos renginių vedėjai slepiasi nuo fotoaparato, dengiasi veidus, bando nepatekti į kadrą.

„Dabar galbūt atrodo vienaip. Tačiau jei po dešimt ar dvidešimt metų „Spindulys“ pateks į rankas, manau, bet kuriam moksleiviui bus įdomu pažiūrėti, kaip jis tada atrodė, ką veikė, už ką buvo apdovanotas. Tai – savotiškas mokyklos metraštis“, – sakė Guoda.

Būtent šį sausį „Spindulys“ pasirodė ne atsitiktinai. Gimnazija šiemet švenčia 100 metų sukaktį, todėl laikraštyje bus stengiamasi daug dėmesio skirti šiai progai ir jos minėjimui.

Žurnalistų būrelio nariai prašo jurbarkiečių, kad namuose radę senų „Spindulio“ numerių, jų neišmestų. Laikraščiai labai praverstų mokyklos muziejui, todėl „Spindulius“ prašoma tiesiog užnešti į gimnaziją.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook