Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Gimnazistai mokėsi grožėtis

Gimnazistai mokėsi grožėtis (0)

2018-04-04

Dviejų choreografių – Šilalėje dirbančios Aušros Danisevičienės ir jurbarkietės Redos Žemelienės draugystė virto gražiu renginiu.

Kovo 7 d. Jurbarko krašto muziejuje įvyko netradicinė pamoka. Jurbarko Antano Giedraičio–Giedriaus gimnazijos devintokai žiūrėjo šokio spektaklį „Eglė – žalčių karalienė“ ir mokėsi... grožėtis.

Mokyklos jubiliejui

Mintis surengti integruotą pamoką kilo Jurbarko gimnazijos kūno kultūros ir šokių mokytojai Redai Žemelienei. „Mano draugė, su kuria šokome viename kolektyve Tauragėje, dabar dirba choreografe Šilalėje ir pastatė puikų šokio spektaklį. Pamaniau, kad gimnazistams būtų puiki proga nagrinėjamą pamokose kūrinį išvysti kitu kampu“, – sako ji.

Pasak R. Žemelienės, kitokia forma pristatyta bene žinomiausia lietuvių liaudies pasaka gali atskleisti ir sudominti daug labiau nei tik ją perskaičius. „Šiame spektaklyje susijungia ir literatūra, ir muzika, ir šokis, todėl mokiniams suprasti kūrinį, jį pajausti – daug lengviau“, – įsitikinusi šokių mokytoja.

R. Žemelienei pritaria ir gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Videikienė, padėjusi surengti pamoką muziejuje. „Eglė – žalčių karalienė“ – ne šiaip kūrinys. Tai išskirtinė mūsų tautosakos pasaka, kurioje yra mitų atšvaitų apie pasaulio sukūrimą“, – sakė pedagogė į muziejų sugužėjusiems mokiniams. J. Videikienės ir Vilijos Bartusevičienės mokomi devintokai plačiau apie šią pasaką mokosi pamokose.

Šis renginys buvo paskirtas Jurbarko gimnazijos 100-mečiui, kuris bus minimas rudenį. „Ši pamoka ne veltui vyksta muziejuje. Čia prieš daug metų veikė mūsų gimnazija. Ir jūs šiandien, kaip mokiniai prieš 50, 60 ar 90 metų atėjote čia į pamoką“, – istorijos vingius priminė J. Videikienė.

Lietuvių kalbos mokytoja savo mokinių neprašė kažko išmokti ar sužinoti. „Jūsų užduotis šiandien – grožėtis. Visas menas, kaip ir grožinė literatūra, pirmiausia skirtas tam, kad žmogus pasigrožėtų. Tai gana sunkus ir sunkiai pasiekiamas dalykas, jei jūs žiūrėsit į telefonus. Fiksuokite gražiausias akimirkas atmintyje“, – linkėjo J. Videikienė.

Pasekė legendą

Šokio spektaklį Jurbarkui dovanojo Šilalės šokio studijos „Salto“, vadovaujamos choreografės Aušros Danisevičienės, merginos. Studijoje „Salto“ šoka apie 70 šokėjų, yra penkios grupės. Spektaklyje šoka Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos 9-12 klasių moksleivės. Kai kurios merginos šoka dvyliktus metus, todėl mėgėjomis jų nepavadinsi.

Be įspūdingų, tautiniu stiliumi pagardintų šiuolaikiškos choreografijos šokių, spektaklyje buvo skaitomas kūrinys, skambėjo įvairaus stiliaus muzika ir dainos.

„Nuo dainų viskas ir prasidėjo. Jos mums patiko, leido įsivaizduoti spektaklio scenas. Ir, žinoma, pati pasaka – įspūdinga. Pasitelkus įvairias meninės raiškos priemones ją galima papasakoti labai įdomiai ir vaizdingai“, – sakė A. Danisevičienė. Choreografė ne tik subrandino spektaklio idėją, pastatė visus šokius, pati pasiuvo šokėjoms kostiumus bei pagamino įspūdingus odinius aksesuarus.

Spektaklio premjera įvyko pernai pavasarį, o muziejuje Jurbarke jis buvo parodytas jau devintą kartą. „Didžiausias mūsų darbo įvertinimas, kai žiūrovai padėkoja ir prisipažįsta, kad teko ir ašarą nubraukti bežiūrint“, – sakė spektaklio kūrėja.

Po pasirodymo šilališkės sulaukė gausių ir nuoširdžių aplodismentų, jų negailėjo nei didžiausi lietuvių kalbos pamokų negerbėjai. Sulaukusios įvertinimo šokėjos nusibraukė prakaito lašus ir išskubėjo į Jurbarko Naujamiesčio pagrindinę mokyklą, kur laukė dar vienas pasirodymas.

Jurbarke – ne naujiena

„Kai į Jurbarką pavyksta pasikviesti tokį gražų spektaklį, norisi, kad jį pamatytų kuo daugiau žmonių“, – sakė renginio sumanytoja R. Žemelienė.

Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje šokio spektaklį žiūrėjo pradinukai. Jiems ši pasaka – taip pat pažįstama.

Šilalėje sausio mėnesį buvo parodytas dar vienas A. Danisevičienės spektaklis „Mergaitė su degtukais“. „Šis spektaklis labai masinis, šoka daug įvairaus amžiaus šokėjų, todėl su juo į gastroles neišvažiuosi. Tačiau jau tuoj bus dar vieno mano spektaklio partizaninių kovų tema premjera. Jei kviesite, atvažiuosime ir su juo“, – patikino choreografė iš Šilalės.

R. Žemelienė džiaugiasi gražiu draugės darbu, nes puikiai žino, kaip nelengva pastatyti šokio spektaklį. 2015 m. jurbarkiečiai matė R. Žemelienės vadovaujamo šokio kolektyvo „Era“ drauge su fotomenininke Aukse Vabalaite pastatytą šiuolaikinio šokio spektaklį „Kas aš esu?“

Šiuo metu ne tik gimnazijos šokio kolektyvui „Era“, bet ir savo šokio studijai „Ader“ vadovaujanti R. Žemelienė – taip pat kūrybinėse paieškose. Jau dėliojama muzika, idėjos, scenarijus naujam spektakliui. Tad jurbarkiečių laukia ne vienas puikus reginys.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook