Į aktorystę panirusiam Justinui svarbu smulkmenos

Į aktorystę panirusiam Justinui svarbu smulkmenos (0)

2016-09-30

Justinas Daugėla. Šį vardą ir veidą žiūrovai vis dažniau mato televizorių ekranuose. Prieš šešerius metus iš Jurbarko į Vilnių studijuoti ekonomikos ir komunikacijos mokslų išvykęs vaikinas visai atsitiktinai nuėjo į aktorių atranką, tapusią lemtingu gyvenimo posūkiu.

Justinas aktoriumi greičiausiai niekada nebūtų tapęs, jei ne vieno draugo pasiūlymas nueiti sudalyvauti į atranką.
„Tiesiog grupiokas pasiūlė užsiregistruoti aktorių agentūroje. Pagalvojau, kodėl gi ne? Pirmas mano vaidmuo buvo paprasčiausias antraplanis praeivis. Dabar aktoryste užsiimu jau ketverius metus, o vaidmenų buvo kur kas įvairesnių, įdomesnių nei pirmieji“, – pasakojo 25-erių metų jurbarkietis.
J. Daugėla save laiko profesionaliu aktoriumi, nes iš šios veiklos gyvena. Nors turi sukaupęs nemažai patirties, ruošiasi plėsti žinių bagažą.
„Kaip kartą pasakė mano labai gerbiamas režisierius Ramūnas Rudokas, „praktika yra gerai, tačiau teorinis žinių bagažas taip pat svarbu“. Tad šiemet pradėjau mokytis multimedijų, o ateinančiais metais neatmetu galimybės pradėti studijuoti vaidybą arba vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje“, – sakė pašnekovas.
Vaikinas Vilniaus universitete jau baigė Tarptautinės ekonomikos bakalauro ir tarptautinės komunikacijos magistrantūros studijas.

Vadina misteriu Holivudu

Justinas pasakoja, kad grįžęs į Jurbarką neišvengia draugų juokelių. Pastarieji jį traukia per dantį tokiomis frazėmis, kaip „o, misteris Holivudas sugrįžo“, „žvaigždė mums skyrė laiko“ ir panašiomis.
Tačiau vaikino vaidmenis ekrane atsimena ne tik draugai. Justinui vis dažniau tenka pajusti į save įsmeigtus praeivių žvilgsnius. Dažniausiai per televizorių matytą vyrą nužiūrinėja vaikai. Būtent vaikams yra tekę suraityti autografą.
„Kalbant apie meilę, tos vienintelės panelės dar neturiu. Jei atvirai, ne taip paprasta ją išsirinkti, kai dairaisi merginos ne vienai ar kelioms naktims, kaip didmiesčiuose daro daugelis vaikinų, o visam gyvenimui“, – sakė Justinas.
Jurbarkietis džiaugiasi, kad draugai ir artimieji supranta, kad yra užsiėmęs, nepyksta už laiko trūkumą ir palaiko.

Nepatiko vaidinti sektantą

Kaip pirmo plano aktorius Justinas yra filmavęsis televizijos serialuose „Moterų laimė“, „Tobula kopija“, „Moterys meluoja geriau“, „Pavojingi jausmai“, „Nuovada“, filmuose „Tarp mūsų, berniukų“, „Puolusių angelų miestas“, bei „Tokyo Trial“, „Ecolines“, „Investuok Lietuvoje“, „Habanita Molinard“, „ES Investicijos“, „Skelbiu.lt“, „Radisson Blu“, „Baltic Petroleum“, LSDP reklamose, laidose ir projektuose „Tautos balsas“, „Paslapčių namai“, „The Wacky Old Games“, „Geriausi mūsų vakarai“.
Vaidmenys, į kuriuos teko įsijausti, buvo įvairiausi – barmenas, policininkas, verslininkas, pasiturintis turistas ir t.t. Tačiau ne visos rolės Justinui patiko.
„Seriale „Moterys meluoja geriau“ šiemet sutikau vaidinti sektantą. Ten man teko nuolat kartoti šėtono iškvietimo maldos žodžius. Kaip teisingai pasakė viena pažįstama, tokiais dalykais geriau nejuokauti net ir seriale. Taip pat nelikau sužavėtas galutiniu Lietuvos socialdemokratų partijos agitacinio klipo rezultatu. Šiame klipe suvaidinau košmarą sapnuojantį vyrą. Kaip teigė kolegos, aktorinį darbą atlikau tikrai puikiai, tačiau reklamos apipavidalinimas nuvylė. Be to, žmonės mėgsta tapatinti reklamos personažą su tuo, ką jis reklamuoja, šiuo atveju, mane su partija, o aš iš tiesų nepalaikau jokios politinės partijos ir šiuo metu visiškai nesidomiu politika“, – tikino Justinas.
Filmuojantis netrūksta ir gerų emocijų. Aktorius tikina, kad smagiausia iš režisieriaus išgirsti žodžius „nufilmuota, ši scena baigta“. Tada vaikinas pajunta palengvėjimą, nes supranta, kad viską suvaidino gerai.
„Visada linksma būna aktorių atrankose, kai tavęs prašoma suvaidinti pačius netikėčiausius dalykus, pavyzdžiui, kartą teko demonstruoti pasišlykštėjimo emociją. Pamenu, tąkart užsienietis režisierius pats gal penkias minutes demonstravo, kaip tai tiksliai turėtų atrodyti“, – prisiminė pašnekovas.
Pats didžiausias nesusipratimas Justino karjeroje nutiko filmuojantis televizijos seriale „Rezidentai“. Į filmavimą neatvyko vienas puikiai žinomas aktorius, todėl režisierius jurbarkiečiui padavė penkis puslapius dialogų ir liepė pasiruošti.
„Padavė ir pasakė, jog viskam išmokti turiu lygiai dvidešimt minučių. Manau, kad su šia užduotimi susitvarkiau gan neblogai“, – pasakojo Justinas.
Tokiomis akimirkomis, aktoriaus manymu, svarbiausia visiškai atsipalaiduoti, elgtis taip, kaip elgiesi realybėje, ir nesinervinti prieš kameras pildant detaliausius režisieriaus pageidavimus.

Dirba analitiku

Aktorystė – ne vienintelis Justino užsiėmimas. Aistringas krepšinio gerbėjas nuotoliniu būdu dirba šio sporto analitiku vienoje JAV kompanijoje. Justino darbas – techninis ir reikalaujantis kruopštumo bei pastabumo. Vyrui dažniausiai tenka stebėti JAV studentų lygos rungtynių įrašus ir analizuoti komandų žaidimą. Jis savarankiškai sprendžia, kokia vienose ar kitose rungtynėse naudota gynybos sistema, kokie judesiai atlikti atakuojant krepšį, kuris žaidėjas kaltas dėl sėkmingos varžovų atakos, ir panašius dalykus.
„Kompanija, kurioje dirbu, užsiima perspektyviausių pasaulio žaidėjų skautingu. Tam, kad patekčiau į šią įmonę, turėjau perskaityti labai daug teorinės medžiagos, išlaikyti stojamąjį egzaminą bei išklausyti mėnesio trukmės mokymus. Įmonėje yra darbavęsi dabartinis Kauno „Žalgirio“ atstovas spaudai Almantas Kiveris bei Klaipėdos „Neptūno“ trenerio asistentas Mindaugas Brazys. Apie kitus ten dirbusius ar dirbančius lietuvius neteko girdėti“, – sakė Justinas.
Paklaustas, ar užtenka laiko visiems užsiėmimams, pašnekovas šypsosi – kuo daugiau darai, tuo daugiau spėji. Justinas visada stengiasi vadovautis šia taisykle, nes ne kartą įsitikino – padaryti darbus dažniausiai trukdo ne laiko, o noro trūkumas.
„Šiemet, deja, jau nebespėjau nei suorganizuoti jokio gatvės krepšinio turnyro, nei surinkti savo krepšinio komandos. Šie dalykai tikrai reikalauja labai daug laiko. Norint viską atlikti aukščiausiu lygiu, reikia intensyviai užsiimti organizacine veikla, rasti rėmėjų, salę, patyrusių komandos narių ir panašiai. Galbūt, kitais metais“, – prisipažino jurbarkietis.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook