Intelektiniame žaidime lengva nebūna

Intelektiniame žaidime lengva nebūna (0)

2015-04-01

Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija pakvietė visų rajono mokyklų mokinius kartu paminėti Lietuvos nepriklausomybės 25-metį dalyvaujant intelektiniame žaidime „Protų mūšis“ bei foto-video konkurse „Aš myliu Lietuvą“.

Nepriklausomybės 25-mečiui paminėti skirtas protmūšis vyko keturiais turais. Pirmajame vasario 10 d. prie žaidimo stalų susėdo per 20 komandų, pasiryžusių žiniomis kautis su bendraamžiais ir kovoti dėl protingiausios komandos vardo.
Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos pedagogai Birutė Pauliukienė, Jolanta Gudelienė ir Jonas Laurinaitis, kurie sugalvojo ir moksleiviams pasiūlė netradiciškai pažymėti jubiliejinius Nepriklausomybės metus, prisipažino nesitikėję tokio didžiulio susidomėjimo. Komandas subūrė kone visos Jurbarko gimnazijos klasės, kai kurios – ne po vieną, atvyko gimnazistų iš Eržvilko, Veliuonos, Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos. 
Kovo 10 d. visos komandos susirinko į baigiamąjį turą. Šiame, kaip ir ankstesniuose mūšiuose, buvo pateikta po 10 klausimų iš 5 sričių: istorija, geografija, menas, įvairūs, asmenybės. 80 proc. klausimų susiję su Lietuva, kiti – su pasauliu.
Klausimus paruošė jau minėti mokytojai, ir, kaip sakė geografė B. Pauliukienė, šis darbas buvo ne iš lengvųjų – nesinorėjo nei kartoti vadovėlinių užduočių, nei klausinėti ko nors labai sudėtingo.
Konkursą vedė Mantas Bendžius ir Toma Simanavičiūtė, o klausimus skaitė mokytojos Jolanta ir Birutė.
Istorikas J. Laurinaitis, nepaleisdamas savo portfelio, turbūt prikimšto svarbių faktų ir įdomių istorijų, nardė tarp stalų, kur sėdėjo komandos, arba salės gale su kolegomis gvildeno kitų sričių, ne istorijos, klausimus.
Istorijos klausimai komandoms buvo sunkiausi, už juos gaudavo mažiausiai taškų. Kodėl? – klausiau mokytojo. J. Laurinaitis nesutriko: tai – intelektinis žaidimas, tokiame ir negali būti lengva. Tačiau tokie žaidimai padeda lavinti intelektą. „Lietuvos istoriją mokiniai mažai žino – šis žaidimas kelia susidomėjimą praeitimi, dabartimi, Jurbarku. Protmūšiai dabar labai populiarūs. Juk matėte, bibliotekoje, kai vyksta panašūs žaidimai, būna pilna jaunimo. Mokiniams patinka, juk ir čia nė vienas neatėjo verčiamas – jie patys norėjo. Iš vienos 10 klasės – net trys komandos!“ – džiaugėsi mokytojas, kuris ir pats nevengia sudalyvauti protmūšyje.
Mokytojas sakė neslėpęs nuo mokinių, kad paskutiniame ture visi klausimai bus susiję su Lietuvos nepriklausomybe – norėjęs, kad jie pasiruoštų ir kuo daugiau sužinotų apie šį mūsų valstybės laikotarpį. J. Laurinaitis teigė ir per pamokas pateikiantis ne tik egzaminams reikalingus faktus – pasakoja ir tai, ko egzaminui nereikia, bet mokiniams įdomu.
Paklaustas, ar mėgsta mokiniai istorijos pamokas, mokytojas sakė: „Manau, kad mėgsta. Bet geriau jų paklauskit.“
Palikusi J. Laurinaitį spėliojantį, kas iš Lietuvos sportininkų net šešis kartus iš eilės tapo pasaulio čempionu (ir mokytojui ne visi kitų sričių klausimai įveikiami☻), einu klausti. Į „Usūrinių“ komandą susibūrę dvyliktokai atsako negalvoję: labai labai įdomios. „Ne tik įdomios – mokytojas labai gerai išmoko ir paruošia egzaminams“, – sakė vaikinai ir rodė į vieną komandos narį, kuris gavo 90 balų! (Matyt, bandomajame egzamine, nes abitūra dvyliktokams dar tik bus.)
Visos žaidime dalyvavusios komandos ir kiekvienas žaidėjas gavo dovanų, o pagrindinis prizas – pramogos Žirniškių miške įsikūrusiame tankodrome. Protingiausia komanda Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui skirtame konkurse tapo „Digidikovčikai“. Joje žaidė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos moksleiviai Tadas Karanauskas, Greta Kasparaitytė, Laura Žičkutė, Egidijus Grygolaitis ir Dovilė Bilevičiūtė. Antroji vieta atiteko irgi Jurbarko gimnazistams – jau minėtai „Usūrinių“ komandai, kurioje žaidė Simonas Tumšys, Tautvydas Žemaitis, Šarūnas Dirginčius, Marius Marinas ir Giedrius Uselis.
Trečiosios vietos laimėtoja – Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos komanda „Istogeomuz“: Miglė Leskauskaitė, Andrius Ambrutis, Andrius Šleinius, Laimonas Andrikis ir Renaldas Andrikis.
Klausimas, ką galėtų reikšti išmoningi komandų pavadinimai, ko gero, galėtų būti pateiktas kitame protmūšyje.
Kiek mažesnio susidomėjimo nei protmūšis sulaukė foto-video konkursas „Aš myliu Lietuvą“, bet nugalėtojus buvo iš ko rinkti. Fotografijų grupėje nugalėjo Vytautas Pikelis, Paula Alminaitė, Monika Reičiūnaitė ir Eglė Sutkutė. Marius Lukšys, Povilas Kačiušis, Rokas Tarasovas ir Arnas Jankevičius apdovanoti už filmuko sukūrimą. O dovana – pramogų diena Vertimų stovyklavietėje įveikiant stacionarias ir mobilias virvelines kliūtis.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook