Iš konferencijos – su apdovanojimais

Iš konferencijos – su apdovanojimais (0)

2010-07-02

Kas dveji metai Lietuvos jaunimo turizmo centras skelbia Nacionalinę jaunųjų kraštotyrininkų ekspediciją, į kurią jau antras dešimtmetis įsijungiame ir mes, jaunieji Seredžiaus mokyklos kraštotyrininkai, vadovaujami mokytojos metodininkės Margaritos Baršauskienės.

Ir šį pavasarį Milda Ambraziūnaitė ir aš, Gabija Lenortavičiūtė, kartu su savo mokytoja iš Vilniaus nacionalinės jaunųjų kraštotyrininkų konferencijos grįžome ne tuščiomis. Tarp 145 darbų iš visos Lietuvos mūsų darbas „Senieji Seredžiaus krašto darželiai" buvo labai gerai įvertintas. Jį peržiūrėjo ir recenzavo viena garsiausių Lietuvos etnografių Gražina Kadžytė. Tačiau kad ir kokia reikli vertinamiems darbams ji buvo, mūsų darbą įvertino puikiai ir netgi siūlė juo susidomėti žymiems etnografams, besidarbuojantiems šioje srityje.
Mūsų mokyklos 9 klasės mokinys Edvardas Žilevičius taip pat dalyvavo ekspedicijoje. Jis sukūrė du videofilmus: „Pynimas iš vytelių Seredžiaus krašte" bei „Audimas - tradicinis serediškių amatas". Jie taip pat puikiai įvertinti.
Edvardas, Milda ir aš, Gabija, tapome laureatais, o konferencijoje mums įteikė pirmo laipsnio diplomus už puikiai parengtus kraštotyrinius darbus. Diplomus pasirašė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Tokie diplomai mums pirmieji. Mūsų mokytoja M. Baršauskienė apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos padėkos raštu.
Labai didžiuojamės šiais apdovanojimais ir norime padėkoti mokiniams, kurie padėjo mums rinkti informaciją, senoliams, kurie kantriai ir išsamiai atsakė į mūsų pateiktus klausimus. Džiaugiamės, kad tiek daug sužinojome apie savo apylinkių tradicijas ir papročius, praturtėjome žiniomis ir gerumu. Ypač dėkojame mokytojai M. Baršauskienei, kad ji paskatino mus imtis šio įdomaus darbo, nuolat mus konsultavo ir padėjo.

Gabija Lenortavičiūtė
Seredžiaus pagrindinė mokykla, 8 klasė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook