Jaunimas mokosi amatų

Jaunimas mokosi amatų (1)

2010-09-03

Per atostogas Veliuonos ir jos apylinkių vaikai bei jaunimas nenuobodžiauja. Nuo liepos pradžios visi norintieji dalyvauja edukaciniame amatų projekte, kurį parengė Veliuonos kultūros centro direktorė, asociacijos „Veliuonos šeimų laisvalaikio klubas" pirmininkė Irma Svetlauskienė, finansuoja Lietuvos jaunimo departamentas ir Jurbarko rajono savivaldybė.

Trumpai papasakosiu apie mūsų darbus. Veliame vilną šlapiuoju būdu, gaminame papuošalus, mokomės macrame ir audimo karoliukais, vytinių ir pintinių juostų technikos. Jau nemažai išmokome, prisigaminome. Dirbome Veliuonos kultūros centre, Turgaus namelyje. Veliuonos dvaro muziejuje molio lipdymo meno mus mokė juodosios keramikos meistrė Angelė Orlovskytė. Prilipdėme švilpynių-paukščių, monetų, varpelių, o rugpjūčio 21-22 d. stovyklavome ir savo dirbinius degėme per naktį krosnyje. Vyko audimo ir verpimo, karnavalinių kaukių, tapybos ant audinio, grimo ir nagų dailės pamokos.
Ir tai dar ne viskas. Įdomiausia, kad visus dirbinius pristatysime muzikiniame spektaklyje ,,Kupriukas muzikantas" kaip kostiumo ar scenografijos detales. Veliuona gali didžiuotis, kad augina tiek talentingų vaikų - grojančių, dainuojančių, kuriančių, šokančių, vaidinančių ir dar besidominčių tradiciniais lietuviškais amatais. Turbūt todėl ir gimė tokia graži idėja. Spalio 30 d. spektaklio premjera Veliuonoje, po jos vyksime į Vilnių, ten jaunimo amatų šventėje dar kartą pasirodysime. Spektaklio režisierė Irma Svetlauskienė mus skatina pačius kurti savo vaidmenis, į vaidybą įdėti individualumo, tai gana įdomu. Spektakliui muziką kuria Adomas Jurevičius su grupe, savo kūrybos dainą atliks Agnė Mišeikaitė, dainuos ir gros Iveta Baltrušaitytė, prie mūsų kompanijos prisijungė liaudies instrumentais grojantys Paulius Petryla ir Ovidijus Brazaitis. Jolanta Balčaitienė mažuosius moko ratelių vestuvių scenai, o su merginomis stato modernius šokius laumių puotos epizodui.
Amatų projekto dalyviai stovyklavo Airido ir Irmos Svetlauskų sodyboje Klangiuose. Įsikūrėme palapinėse kieme. Pynėme juostas, darbui nuotaikingą aplinką kūrė Lukas Vaičaitis išmoningu ritmu mušdamas būgną. Pirmą dieną buvome išties energingi - repetavome, šokome, o naktį užpuolęs lietus nė kiek nenugąsdino, nes niekas dar nenorėjo miego. Kluone šeimininkas užkūrė židinį ir kaip kokiame kino teatre žiūrėjome filmą, po jo iki paryčių skambėjo gitaros, būgnas, akardeonas, dainavome. Stovyklaujant greitai prabėgo laikas, o mes susidraugavome ir esam šauni aktorių trupė. Dėkojame šeimininkui, vadovėms Irmai, Jolantai ir Vilmai už nuostabiai praleistą laiką.
Spektaklis ir mūsų dirbiniai rugsėjo pabaigoje bus pristatyti parodos-mugės metu.

Deimantė Mikštaitė
Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinė mokykla, 9 klasė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook