Jaunimo apdovanojimai – šįkart nugalėjo visi

Jaunimo apdovanojimai – šįkart nugalėjo visi (0)

2017-12-28

Gruodį tradiciškai apdovanojamas aktyviausias ir gabiausias rajono jaunimas. Šiemetiniame renginyje dėmesio sulaukė visi nominantai, mat Jurbarko jaunimo reikalų taryba buvo vieninga – neįmanoma išrinkti vieno ar kelių nugalėtojų. Priežastis paprasta – jų veikla skirtinga, nors tikslas visų vienas – gyventi prasmingai ir įdomiai.

Pasak savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus Luko Bakšio, Jaunimo reikalų taryba ieškojo teisingiausio būdo įvertinti nominantus. „Kalbėjome apie tai, kad sudėtinga palyginti dailininką ir fotografą, jų darbus. Be to, balsuojant internetu atsiranda ir draugų faktorius: kas jų turi daugiau, tas daugiau balsų gauna“, – sakė L. Bakšys.

Šiemet jaunimas ir prie jo veiklos prisidedantys žmonės bei įstaigos buvo nominuoti šešiose kategorijose – „Jaunimo iniciatyva“, „Jaunimo renginys“, „Jaunimo partneris“, „Jaunimo neformali grupė“, „Jaunimo savanoris“ ir „Jaunimo menininkas“.

Adovanojimams buvo nominuoti 23 žmonės, įstaigos bei renginiai. „Prašėme, kad nominantus siūlytų motyvuodami, kodėl jie turėtų būti apdovanoti. Įdomu, kad buvo keletas, kurie pasisiūlė patys. Tačiau tie žmonės pateikė ir motyvus, kodėl turėtų būti įvertinti“, – tikino L. Bakšys.

„Jaunimo menininko“ kategorijai buvo pristatyti šeši jaunuoliai: trys atlikėjos – Ieva Sapronaitytė, Jogailė Gustaitytė ir Augustė Pocevičiūtė. fotografai Pijus Bastys ir Evelina Baltrušaitytė bei dailininkė Ida Masaitytė.

„Malonu, kad mano veikla kartais yra matoma ir įvertinama. Manau, tai puikus paskatinimas tobulėti, siekti daugiau, taip pat geras pavyzdys ir nedrįstantiems savęs realizuoti – jūs tikrai neliksit nepastebėti. O idėja apdovanoti visus tik patvirtina, kad visuomeninėje veikloje visi esam svarbūs, reikšmingi, fotografijos menas nėra prastesnis už šokį, o šis už muziką. Svarbu daryti tai, kas yra geranoriška, malonu, nesilyginant ir nekonkuruojant tarpusavyje. Visi esame reikalingi“, – po apdovanojimų sakė I. Sapronaitytė.

„Jaunimo savanorėmis“ buvo nominuotos dvi Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos moksleivės – Eivilė Šulcaitė ir Kamilė Kačinskaitė, taip pat Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje besimokanti Rimgailė Vaitkutė.

„Gautą apdovanojimą labai vertinu. Man tai paskata siekti kažko daugiau, nebijoti atiduoti visą save savanorystei. Šie apdovanojimai parodo, kad jaunimas, kuris pasiryžta savo laisvą laiką paskirti kitiems, išreikšti save, yra vertinamas, o atliktas darbas – svarbus“, – tikino E. Šulcaitė.

Merginai pritarė ir R. Vaitkutė. Pasak gimnazistės, apdovanojimas po keleto metų savanoriavimo leido jai pasijusti įvertinta. „Apdovanojimas skatina siekti tikslų, svajonių, tuo labiau tokiame mieste, kaip Jurbarkas, kuris ne tik yra mažas, bet ir jaunuolių aktyvumas labai sumažėjęs“, – mano moksleivė.

Augustė Pocevičiūtė mano, kad smagu jaustis pastebėtai. Pasak jos, kai esi paauglys, jaunuolis, normalu, jog norisi būti įvertintam, nes kiekvienas teigiamas atsiliepimas, geras žodis ar paskatinimas yra be galo svarbus einant savęs pažinimo keliu. „ Mano nuomone, labai puiki mintis apdovanoti visus nominantus, bet vis dėlto manau, kad reikėtų išsaugoti tradiciją rinkti ir geriausius. Tai būtų paskatinimas likusiesiems siekti maksimumo“, – įsitikinusi mergina.

„Jaunimo iniciatyvos“ kategorijai pristatyti trys renginiai – „Siaubo kambarys“ Smalininkuose, Veliuonos gimnazijoje organizuotos „Judriosios pertraukos“ ir Jurbarke vykęs „Naktinis krepšinis“.

„Apdovanojimą labai vertinu  ir manau, kad tokie renginiai skatina veikti toliau. Ypač kai organizatoriai padaro nuostabų sprendimą ir apdovanoja visus“, – sakė „Naktinio krepšinio“ organizatorius Laertas Mankus.

„Jaunimo renginio“ kategorijai buvo nominuotos Jurbarke vykusios naktinės tinklinio varžybos, Jurbarko r. policijos komisariato organizuota jaunimo stovykla „Viskas mūsų rankose, todėl jų nuleisti negalime“, jaunųjų šaulių sąskrydis Raudonėje „Naktis pilyje III“, renginys prieš smurtą „Visos pasakos baigiasi laimingai“ bei „City alumni“ Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje organizuotas renginys „Kas po to“.

„Jaunimo parneriu“ nominuota Jurbarko r. viešoji biblioteka, Vadžgirio jaunimą burianti Erika Žievienė bei Probacijos tarnyboje dirbanti ir daugybę paramos bei labdaros akcijų organizuojanti Inga Molevaitė.

„Labai džiaugiuosi aktyviu jaunimu, labiausiai lenkiu galvą prieš tuos, kurie dirba su jaunais žmonėmis, juos skatina, drąsina, teikia visokeriopą informaciją ir kartu dalyvauja visose veiklose. Labai džiugu, kad bibliotekoje jaunimas jaučiasi laisvai ir čia noriai organizuoja savo renginius. Kviečiu dar drąsiau ir atviriau norėti. Ir norėčiau, kad renginys vyktų mūsų bibliotekoje“, – sakė bibliotekos vadovė Lina Lukošienė.

Apdovanojimą gavusi I. Molevaitė tikina nustebusi pakvietimu į renginį. Moteris tvirtina niekad negalvojusi, kad jaunimo veiklai skiria tiek dėmesio, kad būtų apdovanota.

„Tikrai norėtųsi daugiau nuveikti su jaunimu. Dėl to baltai pavydžiu Lukui, kuris yra jaunimo reikalų koordinatorius. Gavusi apdovanojimą ėmiau galvoti apie savo projektus. Iš tiesų, dauguma jų susiję su jaunimu, kad ir šių metų projektas, kai dvyliktokėms organizavau „Svajonių išleistuves“. Manau, kad visi daug savo kraštui darantys žmonės turi būti pastebėti. O pats renginys – labai reikalingas“, – sakė I. Molevaitė.

„Neformalia jaunimo grupe“ pripažintos trys grupės – Girdžių seniūnijos neformali jaunimo grupė „Veikiam“, „Skatepark“ jaunimas, organizavęs savo renginį per šventę „Riedėk Jurbarke“ ir itin daug savanoriaujanti neformali jaunimo grupė „Mes&AJE“.

Lukas PILECKAS

Daugiau nuotraukų rasite čia« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook