Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Jaunimo namai kvepia blynais ir arbata

Jaunimo namai kvepia blynais ir arbata (0)

2017-05-31

Apie Atvirą jaunimo erdvę (AJE) galima būtų rašyti kiekviename laikraščio numeryje – čia besirenkančiam jaunimui ir su jais dirbančiai Jurbarko švietimo centro specialistei Laurai Molčankinaitei fantazijos, idėjų ir ryžto jas įgyvendinti nepritrūksta. Šį pavasarį AJE paminėjo trejų metų sukaktį, švęsti drauge visus bičiulius pakvietė atidarydami naują virtuvėlę.

Gimtadienyje – artimiausi
Žinodami, kad greit visus kvies pasidžiaugti įkurtuvėmis, AJE lankytojai didelės gimtadienio šventės neplanavo – susirinko gražus būrys jaunimėlio, į svečius užsuko artimiausi bičiuliai ir partneriai. Viena iš brangiausių viešnių – anksčiau su jaunimu dirbusi Audronė Balčiūnienė. Ji iš užsienio ir parsivežė idėją apie tokią erdvę jaunimui.
Prieš trejus metus dabartinėje AJE vietoje buvo apleistos patalpos, kuriose anksčiau veikė vieno banko skyrius, vėliau – vaikų biblioteka. Patalpas įsirengė patys jaunuoliai pagal savo poreikius – dažė sienas, konstravo baldus. Kasmet plėtėsi – atsirado erdvės muzikuoti, sportuoti, pastatyti stalo futbolo, teniso stalai.
Jei reikėtų suskaičiuoti, kas nuveikta per trejus metus, to padaryti tikrai nepavyktų. AJE surengė ne vieną renginį, šventę, dalyvavo bendrose stovyklose su bičiuliais iš užsienio ir kitų miestų jaunimu, priiminėjo svečius ir klausėsi naudingų paskaitų, mokėsi groti, merginos sužinojo, kaip daryti šukuosenas, manikiūrą, dalyvavo savanoriškose veiklose – AJE įkurtame jaunimo informavimo centre apie savanorystę galima rasti daug informacijos. Erdvės lankytojai labai sportiški – rengiamos tinklinio (net naktinio), krepšinio, lėkščiasvydžio, orientacinės varžybos, keliaujama į žygius – pėsčiomis ir dviračiais. Erdvėje kartais užverda tikros kovos – protų, muzikinės, stalo žaidimų, o pavargę visi suguža į filmo vakarus. 
Tik maža dalis nuveiktų darbų ir linksmybių sugulė į filmuką. Toks buvo trečiasis gimtadienis – su prisiminimais, juoku ir kalbomis. Jaunimas muzikavo ir dainavo, Augustė Pocevičiūtė pasidalijo mintimis apie tai, ką jaunimui reiškia ši vieta, daug juoko ir įsimintinų akimirkų atnešė smagūs žaidimai, o išalkti neleido tortai ir pyragai.
Išsvajota virtuvėlė
Tortai – gerai, tačiau daug laiko praleidžiant AJE norisi ir kito maisto. Dar praėjusį rudenį jaunimui diskutuojant su Jurbarko švietimo centro darbuotojais kilo idėja apie virtuvėlę, kurioje būtų galima pasidaryti valgyti, išsikepti pyragą – patiems paragauti ir svečią pavaišinti. Ieškoti tam reikalui rėmėjų buvo įpareigota JŠC direktorė Aušra Baliukynaitė.
„Rudenį tik garsiai pasvajojome apie virtuvėlę, bet patys netikėjome, kad ši svajonė gali tapti realybe. Tačiau visos durys, į kurias beldžiausi, atsidarė, ir dabar mes galėsime jus pavaišinti naujoje virtuvėje iškeptais blynais bei pyragais“, – susirinkusiesiems į įkurtuves sakė A. Baliukynaitė.
Jurbarko r. savivaldybė virtuvėlei įrengti skyrė 3000 eurų. Pirmą kartą į jaunimo erdvę užsukusiai administracijos direktorei Vidai Rekešienei, merui Skirmantui Mockevičiui, vicemerui Sauliui Lapėnui, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjui Antanui Gvildžiui bei jo pavaduotojai, anksčiau su jaunimu dirbusiai Rasidai Kalinauskienei jaunimo vardu dėkojo A. Baliukynaitė, o jaunimas skyrė dainas.
Pinigais, daiktais, darbu – kuo galėjo prie projekto „Viruvėlė“ prisidėjo ir daugiau asmenų bei organizacijų. Padėkos keliavo Jurbarko Rotary klubui ir jo prezidentui Sauliui Meškauskui bei Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos direktoriui Viljamui Bakšiui. Rotariečiai buvo pirmieji pritarę jaunimo svajonei. Išgirdo jie ir per padėkos vakarą išsakytas mintis, kad per senus langus žiemą vėjas pučia, ir paskaičiavę, kiek kainuotų juos pakeisti, ėmė įgyvendinti ir šią svajonę. 
Jaunimas dėkojo ir UAB „Scanprekyba“ direktoriui Žilvinui Židuliui už statybines medžiagas, atliktus darbus ir už, pasak A. Baliukynaitės, pamokas, kaip „špakliuoti ir krapštyti“. Ačiū tartas Džeraldui Kiulkaičiui, kuris ir į padėkos vakarą atvyko su dovanomis – kuponais picai.
Gražiais žodžiais paminėti Liudmila Norkaitienė, Meda Alksnienė, Giedrius Jurevičius, Vytautas Vaisiauskas.
Nedidelė, bet labai jauki, su naujais baldais, kriaukle ir vieta atkeliaujančiam šaldytuvui virtuvėlė tuščia nebūna – jaunimas čia mėgsta suktis. Drauge su virtuve buvo suremontuotas ir tualetas, įrengtas vandens šildytuvas, kas atsiėjo 3600 eurų.
Įgyja pasitikėjimo 
Pasak L. Molčankinaitės, AJE laukiami visi – ir aktyvūs, ir drovūs, ir kūrybingi, norintys bendrauti, ir ieškantys ramios vietos pabūti, stebėtojai. Tie, kurie čia lankosi nuolat, žino, kad gali atsinešti visas savo idėjas, bet turi būti pasirengę jas ir įgyvendinti.
„Čia priimami visi, tačiau reikia laikytis nustatytos tvarkos. Gal kiek sunkiau pritapti tiems, kurie nemoka gražiai elgtis, tačiau pasistengę gali tapti AJE dalimi. O čia atsiveria visos galimybės tobulėti ir įgyvendinti savo sumanymus“, – sako A. Pocevičiūtė.
„Erdvės taisyklės mus moko gražiai elgtis ne tik čia, bet ir mokykloje, namuose. Čia ateinam vienokie, o išeinam labiau pasitempę, čia ugdomės, gauname daug informacijos, auklėjame vieni kitus“, – privalumus lankytis AJE vardija Erika Greičiūtė.
Ema Stankevičiūtė prisiminė smagiausias dienas, praleistas stovykloje su Rietavo jaunimu. Stovyklos didžiausią įspūdį paliko ir Aidai Matulaitytei.
„Ačiū Emai, kad mane atsivedė į Atvirą jaunimo erdvę. Erdvė mane atskleidė, čia pradėjau savimi labiau pasitikėti, atsirado motyvacijos veikti. Aš jaučiuosi lyg naujai gimusi“, – jausmų neslėpė iš Vilniaus atvykusi Rugilė Prėskienytė. Mergina tik apgailestavo, kad vis mažiau atsiranda savanorių, kurie turėtų idėjų ir nebijotų imtis jas įgyvendinti. „Gal kiti renkasi kompiuterį, iškylas su draugais, o gal patingi“, – svarstė ji.
Tačiau tie, kurie čia jau atėjo, išeiti nesiruošia – užsuks net išvykę studijuoti. Ypač dabar, kai bet kurią akimirką ant stalo gali garuoti karšti blynai su arbata. Kad blynų nepritrūktų, jaunimui keptuvę dovanojo meras S. Mockevičius. Tikriausiai su viltimi, kad gardūs kvapai į AJE atvilios dar daugiau aktyvaus jaunimo, kuris savo darbais papuoš visą Jurbarką.
Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook