Kai mokykloje teatras – viskas kitaip

Kai mokykloje teatras – viskas kitaip (0)

2018-05-02

Balandžio 11-oji Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje buvo nepamokinė diena. Mokykla tapo didžiuliu teatru, kurį užplūdo visi mokiniai, mokytojai, net tėveliai – patys vaidino, žiūrėjo į kitus, plojo ir sveikino. 

Teatro šventė „Šiandien bus kitaip“ Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje surengta pirmą kartą, nors teatras čia – jokia naujiena. Nuo 2011 m. mokykloje veikia dramos būrelis „Triokšt“, pastatęs jau 13 spektaklių.

„Kalėdoms ir Stasio Santvaro gimtadieniui – būtinai po spektaklį, o kartais per metus būna ir trys premjeros“, – sako dramos būrelio vadovė lietuvių kalbos mokytoja Edita Venckienė.

Norinčių vaidinti vaikų labai daug, todėl būrelyje dvi grupės – vyresnių ir jaunesnių. „Labai džiaugiamės savo vaikais. Sportuojančių mūsų mokykloje daug, o šitie vaidinimai – labai sveikai užkrečia“, – sveiku jaunimu džiaugiasi mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Kazakauskienė.

O kodėl „Triokšt“? „Nes mums vis kas nors ne taip!“ – paaiškina dramos būrelio vadovė.

Bet per šventę viskas buvo taip. Arba taip gerai suvaidinta, kad nesimatė, kas ne taip. Tik viskas, žinoma, kitaip. Nebuvo skambučių nei pamokų. Mokyklos koridoriuose galėjai sutikti antikinių dramų ir kitokių personažų, ir visur sklandė teatro magija.

Užduočių mokiniai gavo ir per šventę. Iš pat ryto visoms klasėms buvo padalyta po lapelį su keletu žodžių, kuriuos naudojant reikėjo sukurti teatrinį etiudą. Tik per vieną valandą!

Ir klasės su užduotimis puikiausiai susidorojo. Kai visa mokykla ir svečiai susirinko į aktų salę ir susėdo į kėdes tarsi į teatro ložes, visi – nuo pirmokų iki vyriausiųjų lipo į sceną, kas vieni, kas su mokytojais, ir stebino improvizacijos išmone. Nesunku patikėti, kad teatras klausutiškius tikrai užkrečia.

Persikūniję į senovės graikų tragedijų kūrėją Euripidą ir komedijos mūzą Taliją, šventę vedė dramos būrelio „Triokšt“ vyresniųjų grupės artistai Rokas Gražinskas ir Monika Šimaliūnaitė.

Keturi suvaidinti spektakliai sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, ypač gyvai, neslėpdami nė vienos emocijos į veiksmą scenoje reagavo pradinukai. Po spektaklių – daug plojimų, o šventės pabaigoje – pavaduotojos D. Kazakauskienės teikiamos padėkos ir dovanos.

Pirmuosius šventės vedėjai į sceną kvietė svečius – Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro vaikų dramos būrelį, vadovaujamą mokytojos Kristinos Laurinaitės. Serediškių gausus kolektyvas parodė spektaklį pagal Kazio Sajos pjesę „Ką gali mergaitės“. O! Jos daug gali...

Paskui vaidino Klausučių mokyklos anglų kalbos būrelio vaikai. Būreliui vadovauja mokytoja Jurgita Šimanskienė. Su savo mokiniais ji paruošė norvegų pasaką „Trys ožiukai“ anglų kalba.

Dramos būrelio „Triokšt“ vyresniųjų grupė parodė spektaklį „Dvyliktokai“. Pjesę apie mokyklą ir savo bendraamžių problemas sukūrė viena Biržų gimnazijos abiturientė, o klausutiškiai ją šauniai suvaidino – įdomu buvo ir artistams, ir žiūrovams.

Mokyklos šventę „Šiandien bus kitaip“ užbaigė netikėtas debiutas. Neformaliu būreliu „Debiutantai“ prisistačiusi jungtinė komanda vaidino Alfredo Miusė pjesę „Žibintas“.

Sušiuolaikintą  XIX a. prancūzų dramaturgo kūrinį artistai pavadino spektakliu-pakvailiojimu. Žiūrovams tai labai patiko, juolab kad pasipuošusius dvariškių sukniomis ir perukais jie atpažino savo mokytojas Editą Venckienę, Kristiną Laurinaitę, Dianą Stanišauskaitę, moksleivį Vėją Ambrazaitį ir jo tėtį Donatą Ambrazaitį.

Teatro šventė Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje sujungė mokinius ir mokytojus scenoje ir žiūrovų salėje, suteikė visiems naujų potyrių ir džiugių emocijų. Nes teatras, kaip teigė direktoriaus pavaduotoja D. Kazakauskienė, moka bendrauti ir kalba visomis kalbomis.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook