Konkursas dovanojo pripažinimą

Konkursas dovanojo pripažinimą (0)

2014-12-10

Šiais metais mes, keturi Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos mokiniai, nusprendėme dalyvauti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro surengtame konkurse „Tautos dvasios beieškant“. Šio darbo imtis paskatino ir mums vadovavo mokytojai Margarita Baršauskienė ir Rolanas Rulevičius. Pasirinkome temą „1863 m. sukilimo atgarsiai Dubysos krašte“.

Darbas prasidėjo nuo to, kad pasiskirstėme veiklomis, pasirinkome dalykus, apie kuriuos rinksime informaciją, mokysimės. Ypač išsamiai studijavome serediškio etnografo Prano Virako rankraščius, kuriuose aptikome daug mums reikalingų žinių. Sukaupę medžiagos, pasitarę su mokytojais ir tarpusavyje, parašėme scenarijų ir pradėjome filmuoti.
Sekėme Antano Mackevičiaus, vieno iš 1863 m. sukilimo vadų, pėdomis. Aplankėme vietoves, kurios susijusios su sukilimu ir A. Mackevičiumi: Krūvandų kapinaites, kur galbūt palaidota keletas sukilėlių, Seredžiaus šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kur iš sakyklos kunigas J. Ruzga perskaitė sukilėlių manifestą, karčemą, kurioje lankėsi sukilėliai, paminklą sukilimui atminti, Šventupio upelį, prie kurio A. Mackevičius bandė slėptis nuo caro žandarų, sukilėlių kapines prie Lebedžių.
Nufilmavę visą reikalingą medžiagą sumontavome trumpametražį filmą ir išsiuntėme jį konkurso koordinatoriams. Šio filmo kūrimas man ypač patiko, nes gerokai papildžiau savo žinias apie šį mūsų istorijos puslapį, be to, įdomiai ir turiningai praleidau laiką su draugais.
Apsidžiaugėme gavę kvietimą į konkurso aptarimą. Lapkričio 20-osios rytą išvykome į Vilnių, kur Jaunųjų gamtininkų stotyje vyko baigiamasis konkurso turas. Organizatoriai mus pasitiko šiltai – pavaišino arbata, kava, sausainiais. Kai dalyviai iš visos Lietuvos, netgi iš Klaipėdos ir Šiaulių, jau buvo susirinkę, renginys prasidėjo. Komisija aptarė kiekvieną darbą, pažėrė kritikos ar pagyrimų. Įdomu buvo klausytis žinovų, ypač vertinimo komisijos pirmininkės Gražinos Kadžytės.
Renginio kulminacija – apdovanojimai, kurie, bent jau man, buvo netikėti. Buvome maloniai nustebinti, nes laimėjome 1-ąją vietą! Tai ypač malonu, nes buvome vertinami gimnazijų kategorijoje. Taigi šis darbas mums suteikė ne tik daug žinių ir patirties, bet ir pripažinimo!
Paskui klausėmės aukštaitiškų liaudies dainų, eilėraščių, pasakojimų. Ragavome įvairių žolelių arbatų, uogienių. Lauke vyko senovinės „aprūkymo“ apeigos, kai iš žmogaus „išrūkomos“ blogos dvasios. Daugelis mūsų šias apeigas išbandėme – išliko šmaikštus atsiminimas, nes drabužiai tiesiog persismelkė dūmų kvapu. Galiausiai aplankėme čia įkurtą mini zoologijos sodą, kur gyvena ne tiktai ereliai, sakalai, suopiai ar gandras, bet ir asilas kartu su ožiukais, arklys bei šernas.
Konkursas paliko puikius atsiminimus. Tokie konkursai skatina jaunimą domėtis savo kraštu, tauta, moko dirbti bendraujant ir savarankiškai, į darbą įdėti ir dalelę savęs. Noriu padėkoti mokytojams, kurie mus pakvietė jame dalyvauti. Jei būtų proga dar kartą dalyvauti panašioje veikloje, jos nepraleisčiau, paskatinčiau prisijungti ir kitus.

Erikas Bakšenskas, 10 klasė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook