Kristinos olimpiados

Kristinos olimpiados (2)

2010-04-03

Kai pakalbinau šiais metais pirmą kartą vykusios lietuvių kalbos olimpiados rajoninio turo nugalėtoją Kristiną Perminaitę, sužinojau, kad ji ne tik puikiai moka gimtąją kalbą, bet yra ir kitų dalykų olimpiadų dalyvė ir prizininkė. Ir turbūt nėra to, ko Kristina imtųsi ir neįveiktų.

„Bepigu mokyti tokius mokinius", - sakė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Norkūnienė, kuriai visiškai nebuvo staigmena, kad jos mokinė Kristina Perminaitė lietuvių kalbos olimpiadoje 9-10 klasių grupėje buvo geriausia. Šią savaitę ji dalyvavo respublikinėje lietuvių kalbos olimpiadoje Vilniuje.
Kristina puikiai mokosi visus dalykus, todėl dalyvavo ir chemijos, biologijos, fizikos bei matematikos olimpiadose.
„Turiu gerą atmintį, man niekada nebuvo sunku ką nors išmokti. Užtenka klausytis pamokoje - bet labai atidžiai", - sako Kristina. Kur kas sudėtingesnis jai klausimas apie mėgstamiausią dalyką - kai viskas vienodai sekasi, viską ir mėgsta. Dešimtos klasės mokinė nerimauja, ką kitąmet reikės pasirinkti - fizikos žadėjo neimti, bet kaip ir neišeina, kai olimpiadoje užėmė II vietą. Matematikos olimpiadoje Kristina šįmet pripažinta geriausia. Gimnazijoje matematikos moko Aurelija Andriulaitienė, bet į respublikinę olimpiadą Kristiną lydės mama - irgi matematikos mokytoja Nijolė Perminienė.
„Mama ir skatina mane visur dalyvauti, - sako Kristina. - Jeigu yra galimybė, kodėl gi ne? Juk patirtis visada pravers." Gal pati būtų ir nepasipasakojusi, bet direktoriaus pavaduotoja Jolanta Gudelienė pasakė, kad Kristina yra iš tų, kurie nori ir dalyvauja visur. Šokėja, merginų choro „Saulė" dainininkė, tarptautinių projektų dalyvė, renginių vedėja, „Lietuvos tūkstantmečio vaikų" dalyvė. Ir be viso to - geriausia klasės mokinė. Kaip viskam užtenka laiko? Kristina sako dar ir knygas mėgstanti skaityti. Kompiuteris? „Pasėdžiu ir prie jo. Laiko kartais pritrūksta tik miegui. Bet anksti atsikelti - jokių problemų, reikia - tai reikia", - sako Kristina.
Štai tokia Kristina. Moksliukė? Tas žodis Kristinos visiškai nežeidžia, juk gerai mokytis nėra jokia blogybė. Dešimtokai tą jau supranta.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook