Naujajai tarybai idėjų netrūksta

Naujajai tarybai idėjų netrūksta (0)

2018-05-02

Balandžio 9-ąją suformuota nauja Jurbarko r. savivaldybės jaunimo reikalų taryba. Tai viena svarbiausių organizacijų, per kurią jaunimas gali ne tik išsakyti savo nuomonę, bet ir daryti rimtą įtaką jaunimui svabiems savivaldybės ir politikų sprendimams.

Jaunimo reikalų tarybą sudaro tradiciškai keletas įvairioms organizacijoms ir institucijoms atstovaujančių suaugusiųjų ir jaunuolių. Pasak Jurbarko r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriaus Luko Bakšio, ši Jaunimo reikalų taryba – labai jauna, tačiau tai didelis pliusas.

„Kai kas iš jaunuolių yra aštuntokai ar devintokai. Tai labai gerai, nes žmonės ilgiau galės užsiimti Jaunimo tarybos veikla, įgaus daugiau patirties. Kai tarybos nariais tapdavo dvyliktokai ar vienuoliktokai, taryba keitėsi gana greitai – jaunimas baigia mokyklas ir išvažiuoja“, – sakė L. Bakšys.

Šiemet į tarybą buvo pasiūlyti ir jos nariais tapo veiklūs jaunuoliai: Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokinių tarybos pirmininkas Irmantas Norkūnas, tos pačios gimnazijos mokinių tarybos pirmininko pavaduotojas Valdas Valavičius ir gimnazistės Gabija Masaitytė bei Kamilė Pernarauskaitė. Taip pat Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinių mokyklų mokinių tarybos narės Darija Jakaitytė ir Gerda Stanaitytė.

„Tikimės, kad moksleiviai supras savo įtaką ir tikrai siūlys įvairių dalykų. Į tarybos pasiūlymus bus atsižvelgiama ir skirstant lėšas, ir rengiant įvairius projektus ar renginius“, – tvirtino L. Bakšys.

Darbas Jaunimo reikalų taryboje – didelis įsipareigojimas. K. Pernarauskaitė tikina, kad prie tarybos prisijungti nusprendė norėdama ne tik atstovauti bendraamžiams, bet ir įgyvendinti daug naujų idėjų. „Aš esu toks žmogus, kuriam reikia daug ir kuo įvairesnės veiklos, negaliu sėdėti namuose ir nieko neveikti, todėl Jaunimo reikalų taryba suteikė galimybę atsiskleisti kaip asmenybei. Puiku, kad tarybos nariai yra nuostabūs ir draugiški žmonės, kurie padeda, skatina nepasiduoti ir tikėti savimi“, – sakė mergina.

Kamilė domisi muzika ir sportu, todėl jos veikla labiausiai susijusi su šiomis sritimis. „Nors Jurbarko jaunimas yra gana pasyvus, bet sporto varžybos visada sulaukia didelio dėmesio. Todėl vasara bandysime įgyvendinti net kelias idėjas, susijusias su aktyvia veikla“, – kalbėjo Kamilė.

Tarybos narė žada daug dėmesio skirti ir jaunimo kuriamai muzikai. Mergina norėtų, kad jaunimas gautų daugiau žinių, nei vien tik tai, ką duoda mokykla. Todėl jos planuose – susitikimai su įdomiais žmonėmis, įvairių organizacijų pristatymai.

„Savo laisvą laiką ir idėjas skiriu ne vien tik šiai tarybai. Kadangi gyvenu Girdžiuose, manau, mano pareiga yra dalį savo idėjų palikti būtent ten. Priklausau neformaliai jaunimo grupei „Veikiam“, kartu organizuojam įvairius renginius, sporto varžybas Girdžių miestelio jaunimui. Esu Jurbarko jaunimo informavimo tinklo savanorė. Taip pat dalyvauju meno mokyklos veikloje, groju kanklių ansamblyje „Smilga“. Prieš ateidama į Jaunimo reikalų tarybą daug laiko praleisdavau Atviroje jaunimo erdvėje, ten kartu su draugais organizuodavome įvairius renginius, savanoriaudavome“, – pasakojo Kamilė.

Renginiams daug laiko skirti žada ir Gabija Masaitytė. Mergina pasiūlymo tapti Jaunimo reikalų tarybos nare sulaukė savanoriaudama per „Tinklinio naktį“. Nors tuomet rimtai apie tai negalvojo, neseniai jaunimo reikalų koordinatorius L. Bakšys jai dar kartą pasiūlė imtis šio darbo.

„Dalyvaudama projektuose, įvairiose veiklose pasisemiu patirties ir idėjų. Labai norisi daugiau įvairių varžybų ir veiklų lauke, kurios ištrauktų jaunimą iš namų, toliau nuo išmaniųjų ir kompiuterinių žaidimų“, – sakė mergina.

Jaunimo reikalų tarybos nare tapusi D. Jakaitytė tvirtina, kad jai naujosios pareigos yra būdas išreikšti save ir pasidalinti idėjomis. „Noriu įgyti patirties bendraujant su žmonėmis, išmokti pristatyti idėjas. Manau, kad labai svarbu pasiūlyti jaunimui įvairesnį laisvalaikį, išmokti naujų dalykų, duoti patirčių, kaip linksmintis be alkoholio“, – savo planus dėstė mergina.

I. Norkūnas tvirtina, kad darbas Jaunimo reikalų taryboje jam yra iššūkis. Vaikinas įsitikinęs, kad su Jurbarko jaunimu ir jo mėgstamais užsiėmimais viskas gerai. Todėl pagrindinis jo tikslas – padėti susikalbėti savivaldai ir jaunuoliams.

Šį ketvirtadienį naująją Jaunimo reikalų tarybą patvirtino Jurbarko r. savivaldybės taryba.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook