Nepriklausomybę šventėme sostinėje

Nepriklausomybę šventėme sostinėje (0)

2015-04-01

Kovo 6-ąją būrys Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos antrų klasių mokinių važiavo į Vilnių. Iniciatyvos organizuoti ekskursiją ėmėsi gimnazijos istorijos mokytoja Birutė Genienė ir lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Videikienė. Pagrindinis mokinių tikslas buvo dalyvauti visoje šalyje vykusioje akcijoje „Lietuvai ir man“, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti.

Pirmiausia Vilniuje aplankėme beveik puspenktą šimtmetį menantį Universitetą bei Valdovų rūmus. Keletas mokinių prie Prezidentūros netikėtai sutiko Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri mielai pakvietė nusifotografuoti kartu.
Apsilankę Kaziuko mugėje bei pasigrožėję liaudies meistrų kūryba, persikėlėme per Neries upę prie Nacionalinės dailės galerijos, kur vyko baigiamasis akcijos „Lietuvai ir man“ koncertas, kurį vedė radistas Jonas Nainys.
Vis tik svarbiausias mūsų tikslas – užrišti trispalves apyrankes ant specialiai šiai akcijai paruoštos Gediminaičių stulpų konstrukcijos.
Akcija „Lietuvai ir man“ buvo siekiama suburti jaunimą netradiciškai paminėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines. Geltonos, žalios ir raudonos spalvos apyrankės atkartoja mūsų vėliavos spalvas, simbolizuoja mūsų ryšį su Tėvyne ir tautos vienybę.
Jurbarko gimnazistai nupynė bene 102 apyrankes. Manoma, kad iš viso ant konstrukcijos buvo užrišta apie 250 tūkstančių trispalvių apyrankių.
Ruošimasis akcijai „Lietuvai ir man“, draugystės apyrankių pynimas paskatino Lietuvos mokinius būti pilietiškesnius. Šis gražus Lietuvos nepriklausomybės jubiliejus leido mums įvertinti ir suprasti, kokia svarbi nepriklausomybė yra Lietuvai ir jos žmonėms.

Karolina Sabaitė,
Elžbieta Budzinauskaitė,
Samanta Kazėnaitė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook