Pamoka prasidėjo eitynėmis

Pamoka prasidėjo eitynėmis (0)

2010-10-01

Veliuoniečiai gali didžiuotis išsaugoję LDK Vytauto paminklą miestelio centre, kuris čia buvo pastatytas prieš 80 metų, 1930-aisiais, minint Vytauto Didžiojo 500-ąsias mirties metines.

Mūsų mokyklos ir Veliuonos kultūros centro iniciatyva kultūros centre vyko istorijos pamoka, kurios tikslas buvo prisiminti Lietuvos istoriją bei LDK Vytauto reikšmę mūsų valstybei. Pamoka prasidėjo eitynėmis nuo mokyklos centrine miestelio gatve iki Švč. Mergelės Marijos skulptūros Veliuonos bažnyčios šventoriuje. Apie jos atsiradimą ir apie tai, kuo Vytautas susijęs su Švč. Mergelės Marijos gimtadieniu, papasakojo buvęs mūsų mokyklos mokytojas Justinas Palukaitis.
Pagerbę Marijos skulptūrą gėlėmis, žygiavome prie Vytauto paminklo. Eiseną vedė 10 ir 8 klasių mokiniai, vilkėdami tautiniais drabužiais, nešini Lietuvos trispalve, Veliuonos knyga ir gėlėmis. Eisenoje dalyvavo mokiniai, mokytojai, prie mūsų prisijungė kultūros darbuotojai, buvę mokyklos mokytojai bei miestelio gyventojai.
Prie Vytauto paminklo padėję įvairiaspalvių rudeninių gėlių puokštes ir pagerbę Didįjį Lietuvos kunigaikštį kultūros centre klausėmės istorijos pamokos, kurią vedė mokytoja Danutė Kazlauskaitė, o jai talkino dešimtokai Justinas, Justė ir Lauryna bei 12 klasės mokinys Adomas. Daug įdomaus pamokoje sužinojome apie Vytauto vaidmenį vadovaujant Žalgirio mūšiui ir jo laikus. Prisiminėme ir Veliuonoje pastatyto paminklo Vytautui istoriją ir reikšmę mūsų kraštui.
Lauryna Skrickutė
Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinė mokykla, 10 klasė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook