Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pavadinimas tikslų nepakeitė

Pavadinimas tikslų nepakeitė (0)

2019-01-26

Pusę metų su jaunimu dirbanti Ingrida Gaižauskaitė (viduryje) tikina, kad centras lankytojams labai reikalingas. J. Stanaitienės nuot

Nuo sausio 1 d. tuoj penktą gimtadienį švęsianti Atvira jaunimo erdvė tapo Atviru jaunimo centru. „Mums čia vis tiek bus AJE“, – šypsosi erdvės lankytojai. O jie – čia svarbiausi! 2014 m. balandžio 11 d. atidaryta Jurbarko švietimo centro (JŠC) Atvira jaunimo erdvė tapo mėgiama laisvalaikio vieta ne vienam jaunuoliui.

Daugiau galimybių

Pasak JŠC direktorės Aušros Bliukynaitės, kad AJE savo veiklomis jau pralenkė erdvės statusą buvo svarstoma pora metų. „AJE dalyviai su savo veiklomis, projektais jau išeina už erdvės sienų, į išorę, todėl vis svarstėme apie galimybę tapti centru“, – sako A. Baliukynaitė.

Tam galimybė atsirado, kai praėjusią vasarą planiniam patikrinimui atvyko Jaunimo reikalų departamento (JRD) atstovas ir jo įvertinimas leido drąsiai priimti sprendimą – erdvė turi virsti centru.

Pasak A. Baliukynaitės, pasikeitus statusui, matomų pasikeitimų nebus daug. „Atviri jaunimo centrai gali teikti didesnio finansavimo reikalaujančius projektus, čia turi dirbti du darbuotojai, o erdvėje užtenka vieno. Atsiveria didesnės tarptautinio bendradarbiavimo galimybės. Mūsų darbuotojai galės vesti mokymus ne tik Jurbarke“, – privalumus vardija JŠC direktorė. Ji pasidžiaugė, kad AJC darbuotojai galės pretenduoti į vienkartinę JRD stipendiją, kuri siekia 1 tūkst. Eur. „Ne paslaptis, kad su jaunimu dirbančių darbuotojų darbo užmokestis nėra didelis, tad ši stipendija būtų didelė paspirtis ir motyvacija jiems“, – įsitikinusi A. Baliukynaitė.

Darbo specifika

Ne itin lengva rasti darbuotoją, ne tik galintį, bet ir gebantį dirbti gana sudėtingą darbą su jaunimu. Kandidatus atbaido ne itin patogus darbo laikas – AJC dirba nuo 15 iki 20 val. ir dar šeštadienio pusdienį. Ir pati darbo specifika – ne visiems suprantama. „Atviro darbo principas kai kam sunkiai suvokiamas, bet atvirose erdvėse ir centruose dirbama būtent taip: čia atėjęs jaunuolis daro, ką nori, negali būti jokios prievartos – tik susitarimas, kurio jau reikia laikytis“, – aiškina A. Baliukynaitė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook