Balsavimas

Ar tinkamai prižiūrimos gatvės Jurbarke?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pirmajai parodai „iškepė“ save

Pirmajai parodai „iškepė“ save (4)

2019-01-26

Grafiką Vilniaus dailės akademijoje studijuojanti paskyniškė Paulė Vaitkutė surengė pirmąją savo darbų parodą. Šiemet bakalauro studijas baigianti mergina sostinėje eksponuojamus dirbinius pavadino „Sakralumas“. Unikalios parodos darbai sukurti iš duonos.

Šv. Jono g. Medalių galerijoje eksponuojamą parodą menininkė atidarė sausio 10-ąją. Į senus požemius lankytojus pakvietusi mergina pristatė devynis kūrinius. Aštuoni suformuoti iš specialioje krosnyje keptos duonos.

„Tai – trys mano kūno formos ir penkios poros rankų, kurias pagal prosenelės receptą iškepiau iš duonos. Taip pat – knyga, kuri buvo orientuota į Šventąjį raštą, ji spausdinta ant baltos lino drobės. Spausdinimas atliktas naudojant švinines rankas ir karštu presu, kad drobėje būtų išgautas reljefas. Kitaip tariant – nebyliojo antspaudo technika“, – pasakojo menininkė.

Duoną, kaip kūrybinę medžiagą, Paulė pasirinko kaip galimybę kalbėti apie žmogaus santykį su dvasiniu ir fiziniu kūnu. Pasak menininkės, žmogus nepasirenka savo kūno, gauna jį gimdamas.

„Duonos simbolika ir jos sakralumas įvairiose kultūrose sako, kad nesvarbu, koks tai kūnas, kokia lytis ar amžius, svarbu, kad tai – šventa. Šventa tiek kūnas, tiek duona. Todėl visi kūriniai nėra atsitiktiniai, jie turi šventais raštais ir filosofija paremtą prasmę“, – tikino P. Vaitkutė.

Idėja kurti iš duonos kilo viešint gimtinėje. Su seneliu laiką leidusi mergina diskutavo, kodėl kaime miršta bitės, kodėl vanduo užterštas arsenu, ir kalba pati pasisuko apie tai, ką žmonės valgo – apie duoną.

Menininkės mintims realizuotis padėjo ir pokalbis su prosenele. Ši visai atsitiktinai papasakojo, kiek vaikystėje reikdavo vargti, kol iškepdavo duoną. „Galutiniu nuosprendžiu tapo sapnas – susapnavau, kad mano rankos yra iškeptos iš duonos. Tai buvo tarsi įžanga į mano projektą“, – tikino Paulė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę leidinio versiją.

„ŠVIESOS“ inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook