Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Profesinis mokymas – sėkmės kelias jaunimui

Profesinis mokymas – sėkmės kelias jaunimui (0)

2018-10-03

Profesinis mokymas susigrąžina prestižą, o šiuos mokslus baigę specialistai – labiausiai laukiami darbo rinkoje. Tokią žinutę rugsėjo 13 d. į Jurbarką atvežė renginio „Profesinis mokymas – tavo ateities karjera“ organizatoriai. Išgirsti ir savo akimis pamatyti, kokių įdomių specialybių siūlo profesinio mokymo įstaigos, į savivaldybės aikštę susirinko per 250 moksleivių iš rajono mokyklų.

Turas per Lietuvą

Edukacinių-pramoginių renginių ciklą dešimtyje Lietuvos miestų rengė Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras su partneriu UAB „Konsultacijos verslui“. Smagūs reginiai vyko Alytuje, Marijampolėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Kaune, Telšiuose, Utenoje, Ukmergėje, Klaipėdoje ir Jurbarke – vieninteliame Tauragės apskrities mieste.

Renginių dalyviai galėjo susipažinti su profesinių mokyklų teikiamomis mokymo paslaugomis bei išbandyti profesijas, išgirsti specialistų patarimus apie situaciją darbo rinkoje, verslininkų lūkesčius, susipažinti su naujausiomis technologijomis, naudojamomis profesiniame mokyme, bei dalyvauti žaidimuose, konkursuose, paklausyti didžėjų ir atlikėjų.

Mokslai ir pramogos

Savivaldybės aikštėje saulėtą ketvirtadienį įsikūrė tikras miestelis – profesinių mokymo įstaigų palapinės, sėdmaišiais apstatyta poilsio ir aktyvių veiklų zonos, skambanti scena ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos LINPRA infoautomobilis.

Šventės vedėjai Petras Daunys ir Edita Zėčiūtė vieną po kito į sceną kvietė pašnekovus, skelbė viktorinos klausimus, teikė dovanas konkursų nugalėtojams. Dovanos buvo šaunios – 3D rašikliai ir rašikliai su įkrautuvais-akumuliatoriais, renginio marškinėliai ir dviratininko šalmai. Smagūs ir konkursai joms laimėti – jaunimas varžėsi spardydamas futbolo kamuolį, elektriniu paspirtuku apvažiuodamas kliūtis, leisdamas droną ir kovodamas virtualioje erdvėje, naudodamas naujausias technologijas.

Su moksleiviais bendravo įvairių sričių specialistai – apie statybų verslo subtilumus pasakojo statybos paslaugų įmonės atstovė Asta Kisielienė, savo veiklą pristatė „Innovation World Network“, užsiimančios projektų valdymu, atstovas Motiejus Bubelis, galimybes inžinerinių specialybių atstovams apžvelgė UAB „Baltec CNC Technologies“ vyriausias technologas Edvinas Dubinskas.

Į renginį atėjo Jurbarko miesto mokyklų moksleiviai, atvyko jaunimas ir iš rajono mokymo įstaigų. „Eikite į palapines, klauskite visko, kas įdomu. Šiandien galite daug sužinoti apie profesijas, pasirinkti. Jums, besimokantiems 8 ir 9 klasėje, reikia spręsti, kokiu keliu sukti. Dešimtokams jau gal ir vėlu. Profesijas turintieji visada turės darbo, ir geriau pirma baigti profesinio mokymo įstaigą, o vėliau, jei pageidausit, ir aukštąjį mokslą, o ne atvirkščiai“, – jaunuolius ragino Jurbarko r. savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Lukas Bakšys. Vicemeras Saulius Lapėnas, pasveikinęs renginio dalyvius, siūlė įprastą šūkį „Surask save!“ keisti į kitą – „Sukurk save!“. O tam , pasak vicemero, labai pravers profesiniai įgūdžiai.

Žada karjerą

Infobuse moksleivių laukęs UAB „Baltec CNC Technologies“ vyriausiasis technologas ir mokymo centro metodininkas E. Dubinskas supažindino su priemonėmis, kuriomis mokosi dirbti šiuolaikinis metalo apdirbimo operatorius. „Čia pristatome šiandienes gamybos technologijas – automatizuotą darbo stendą, kuris yra išvystytų standartinių veiksmų gamybos pavyzdys su įdiegtomis įvairiomis pneumatinėmis sistemomis, įmonėse naudojamas stakles, įrengimus, kuriais kompiuterio pagalba galima apdirbti įvairias detales, figūras. Turime čia ir 3D spausdintuvą, kuris taip pat pasitarnauja gamyboje. Galite susipažinti ir su robotu. Visa tai dabar naudojama apdirbant metalą, o metalo apdirbimo operatoriai mokomi dirbti tokia įranga“, – tikino E. Dubinskas.

Jo atstovaujama įmonė yra įkūrusi mokymo centrą, kuriame rengia specialistus savo ir kitoms įmonėms. Čia studijuojantys moksleiviai mokosi gamybos skyriuose ir tiesiogiai susipažįsta su darbu. „Dabar metalas apdirbamas ne rankomis, o protu. Kompiuterio pagalba parengiamas modelis, apdirbimo seka ir programa perkeliama į stakles, kuriomis gaminamos detalės, reikalingos nuo automobilių pramonės iki atominių elektros generatorių“, – tikino vyr. technologas.

Tapę metalo apdirbimo operatoriais ir įgiję praktikos moksleiviai gali išaugti iki inžinieriaus profesijos, o tada jau dirbti ir 3D spausdintuvais, robotizuotomis sistemomis. „Mes galime pasiūlyti geras karjeros galimybes ir šiuolaikinius mokslus. Metalo apdirbimo operatoriaus profesija tik atrodo paprasta, tačiau ji šiandien plečiasi savo žiniomis, apima daug sričių ir technologijų. Tokie specialistai Lietuvoje labai reikalingi“, – sakė E. Dubinskas.

Kvietė mokytis

Tauragės profesinio rengimo centro palapinėje buvo galima pabendrauti su kirpėjų, higieninės kosmetikos specialisto, kompiuterinės įrangos derintojo ir apdailininko studijų dėstytojomis. Mokiniai čia pat modeliams darė šukuosenas, makiažą.

Tauragės profesinio rengimo centre mokosi per 500 jaunuolių. Čia dar rengiami automobilių mechanikai ir elektros įrengimų remontininkai, padavėjai-barmenai. Be jokių stojamųjų egzaminų čia priimami 10 ir 12 klasių baigę moksleiviai, taip pat galima mokytis 9-10 klasėse su ikiprofesiniu mokymu.

Centro dėstytojos tikina, kad mokiniams čia sudarytos puikios sąlygos mokytis, gyventi ir įgyti specialybę. „Yra bendrabutis, čia pat – valgykla, mokykloje labai daug veiklos ir užsiėmimų“, – gundė pedagogės. Pasak jų, Tauragėje mokosi ir nemažai mokinių iš Jurbarko, taip pat kitų aplinkinių miestų. „Sulaukiame motyvuotų vaikų, kurie žino, kokią specialybę nori studijuoti, ir siekia savo tikslų. Dauguma pasirinkdami specialybę nesuklysta, mokslai jiems patinka“, – tikina dėstytojos.

Nors šiemet stojimas į profesines mokyklas jau užbaigtas, atvažiuoti apžiūrėti mokymo bazės, pasikalbėti su dėstytojais galima visada. Tauragės profesinio rengimo centre rengiamos atvirų durų dienos. „Šiemet sulaukėme mažiau mokinių. Greičiausiai todėl, kad jų mažiau ir bendrojo lavinimo mokyklose. O jurbarkiečių labai laukiame“, – kvietė tauragiškiai.

Menininkams ir kompiuterininkams

Kauno taikomosios dailės palapinėje virė gyvenimas – čia buvo galima nusipinti draugystės juostelę ir taip pažinti tekstilininko specialybę, vizualinės reklamos gamintojo specialybės atstovai mokė pasigaminti ženklelius, juvelyrai padėjo nusikalti papuošalą, o interjero apipavidalintojo specialybės dėstytoja su studentais piešė ant kūno.

„Mūsų mokykloje yra du skyriai: Taikomosios dailės, kuriame ruošiame juvelyrus, keramikus, tekstilininkus, baldžius ir fotografus, o Reklamos ir komiuterijos skyriuje rengiame kompiuterių grafikos operatorius, interjero apipavidalintojus, reklamos gamintojus“, – sakė Taikomosios dailės skyriaus vedėja Jūratė Lapienienė.

Ši mokykla mokinius priima taip pat be apribojimų, po 10 ir 12 klasių. „Jei atsirastų mokinių, formuotume ir devintas klases“, – tikina J. Lapienienė. Mokykla turi bendrabutį, moka stipendiją, dirba profesionalūs dailininkai, pedagogai, kolektyvas.

Ar į šią mokyklą stoja tik meninių polinkių turintys vaikai? „Dažniausiai tokie renkasi mūsų mokyklą, tačiau išmokome visus. Juk sėkmei reikia tik 1 proc. talento ir 99 proc. darbo“, – seną tiesą priminė pašnekovė ir pakvietė studijuoti ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Specialybės sudomino

Gustė, Aistė ir Gabija į renginį atvažiavo iš Skirsnemunės. „Mokytoja pasiūlė vykti į renginį apie profesijas. Čia tikrai įdomu. Ypač ten, kur daro šukuosenas ir makiažą“, – juokėsi skirsnemuniškės.

Gustė ir Gabija prisipažino, kad galvojančios apie kirpėjos profesiją, o Aistė dar nežino, ką norėtų studijuoti. „Labai daug specialybių krenta į akį, bet ką norėtume mokytis, apsispręsti sunku“, – sakė merginos. Jos apsidairė, kokios profesijos pristatomos, užėjo į infomobilį. „Ten labai įdomu, tačiau tokios specialybės mokytis nenorėčiau. Labai sudėtinga. Tai labiau tinka berniukams“, – įsitikinusi Gabija.

Merginos patikino, kad pamatyti savo akimis, ką sugeba pristatomų profesinių mokyklų moksleiviai, labai įdomu, ir tikrai nebūtina studijuosti aukštojoje mokykloje. „Tikrai verta mokytis profesijos. Tokie mokslai mums patiktų. O ir perspektyvų turint praktišką profesiją – daugiau“, – mano mokinės iš Skirsnemunės.

Smalininkietė Giedrė Žilinskaitė kruopšiai ir atidžiai kalė metalo gabalėlį, padedama Kauno taikomosios dailės mokyklos juvelyrikos specialybės studentų jį dailino, kol išėjo  apyrankė. „Negalvojau, kad yra tokia specialybė. Tikrai labai sudomino. Susipažinau su studentais. Ir toks kruopštus darbas man patiktų“, – sakė mergina.

Dešimtokė kol kas nėra apsisprendusi dėl studijų, planuoja baigusi 10 klasių Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje atvažiuoti mokytis į Jurbarko gimnaziją. „Daug dalykų domina. Kol kas nesu apsisprendusi. Tokie renginiai labai praverčia. Čia gali sužinoti apie naujas specialybes“, – sakė Giedrė.

Informatyvus ir gyvas renginys parodė, kad profesinis mokymas – tikrai puikus kelias jaunam žmogui: profesinio mokymo įstaigose jaunuolių laukia puikūs dėstytojai, geros mokymosi ir gyvenimo sąlygos, o įgyjama specialybė garantuoja gerai mokamą darbą. „Turėdamas amatą alkanas neliksi“, – buvo sakoma. Ši tiesa nepasikeitė, tik specialybių pasiūla gerokai didesnė.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook