Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Raminta neria į kultūrą

Raminta neria į kultūrą (0)

2014-06-04

Šiemet respublikiniame jaunųjų filologų konkurse gerą komisijos įvertinimą pelnė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientės Ramintos Grybaitės kūryba: mergina gavo net du II vietos diplomus – už poeziją ir publicistiką.

Jaunųjų filologų konkurso, kuriame Raminta dalyvauja ne pirmą kartą, diplomai pasak jos, ne patys svarbiausi, bet jie labiausiai prisidės stojant į universitetą. Labiau nei diplomus gimnazistė vertina patį kūrybos veiksmą, o konkursai suteikia galimybę susipažinti ir bendrauti su literatūros ir meno žmonėmis. Ir jaunųjų filologų konkursą, ir kitus Raminta pati susiranda, siunčia savo kūrinių, neretai laimi. Pavyzdžiui, pernai Rašytojų sąjungos rengtame esė konkurse „Donelaitis – mano pradžia“ ji užėmė pirmą vietą ir gavo 700 Lt premiją!
Raminta – abiturientė, tad lyg ir privalu pasiteirauti apie ateities planus: ji ketina studijuoti filologiją, bet ne lietuvių, o skandinavų kalbas. „Tokį pasirinkimą lėmė domėjimasis tų kraštų kultūra, literatūra, kinu. Ir lietuvių kalba man įdomi, bet studijuoti užsienio – perspektyviau. Norėčiau ir gyventi šiaurės šalyse, dirbti vertėja ar žurnaliste ir – rašyti“, – sakė gimnazistė.
Pirmąjį eilėraštį Raminta sueiliavo pradinėse klasėse (nieko naujo – taip dažnai sako ne tik pradedantieji), bet tas eilėraštis nebuvo, kaip dažniausiai tokiame amžiuje būna, apie gėlytes ar panašiai – jis buvo skirtas išgąsdinti berniuką (!), o autorė turėjo aiškintis direktorei, kam pavartojo tekste ne itin švankų, nors net literatūros pradininko Donelaičio dažnai vartotą, žodį. „Pavadinau tą berniuką „šūdvabaliu“. Man sakė, kad tas tekstas siaubingas, bet taip įvertinta aš tik dar labiau norėjau rašyti“, – teigia mergina.
Apie ką, kam ir – svarbiausia – kodėl ji rašo? Ramintos apsiskaitymas leidžia jai teigti, kad kiekviena epocha subrandina skirtingus kūrėjus, o koks dabarties kūrėjų tikslas ir kodėl ji pati rašo – atsakyti sunku: „Nežinau. Aš nerašyti negaliu. Bet kūryba turi ne tik tokią siaurą reikšmę kaip rašymas. Kiekvienas žmogus yra kūrėjas, nes kiekvienas kuria savo aplinką, apie kurią gal kas nors kada nors parašys. Taip vertinu ir savo gyvenimą – esu tarsi plastilino gabalėlis, iš kurio kas nors išeis. Kuriu net tada, kai nieko nerašau – kaip ir bet kuris kitas žmogus.“
Raminta rašo poeziją ir esė. „Poezija – toks žanras, kai negali pasakyti, apie ką rašai. Mano eilėraščiai sukurti iš kasdienybės, naratyviniai, nelabai lyriški – kitokie nei kitų. Esė rašau apie savo draugus, apie santykius, įvykius, kurie gal neypatingi, bet man svarbūs. Mano tekstai ne visada realistiniai“, – sako mergina.
Raminta teigia niekam negrūdžianti skaityti savo kūrinių, bet kas domisi kūryba, jos tekstų gali rasti ne tik rankraščiuose, o ir tokiuose kultūriniuose leidiniuose kaip „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, interneto svetainėje rasytojai.lt ir kitose virtualiose erdvėse.
Kūrybišką ir menišką aplinką Raminta susirado pati – kūrybą publikuojančiuose tinklapiuose susipažino su daug žmonių, susirado draugų, sužinojo apie kūrybines stovyklas. O viskas prasidėjo nuo prosenelės sektų pasakų ir knygų – Raminta anksti išmoko skaityti ir kažkada, jau išaugus iš vaikystės, po ranka jai pakliuvo Kamiu „Svetimas“. Raminta skaito A. Škėmą, Dostojevskį, Prustą, Kantą, Grajauską, Parulskį, Navaką. Labiau jai patinka Vakarų autoriai, Nobelio premijos laureatai – patikrinti laiko ir visokių skonių.
„Vasarai ieškausi darbo ir iškart po egzaminų noriu išvažiuoti – mane traukia dideli miestai ir kultūra, ten turiu draugų. Nors ir čia turiu – man įdomūs visokie žmonės, bet tokių draugų, su kuriais galėčiau nueiti į „Poezijos pavasarį“, čia nėra“, – sakė abiturientė.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook