Raudoniškiai iškepė žinių pyragą

Raudoniškiai iškepė žinių pyragą (0)

2010-07-02

Veiksmo savaitė - tai jau dešimtus metus vykstanti Pasaulinės švietimo kampanijos ir UNESCO visuotinė akcija. Raudonės pagrindinė mokykla joje dalyvavo antrą kartą. Veiksmo savaitės tema buvo - „Tikslas vienas - mokytis gali kiekvienas".

Šešias savaites domėjomės mokymosi galimybėmis, ieškojome atsakymų į klausimus, kodėl sunku, kodėl prarandamas noras mokytis, kaip padėti sau ir šalia esančiam. Įdomiausia buvo tai, kad problemas sprendėme patys - ne mokytojai ar tėveliai.
Žiūrėjome filmus apie Tanzanijos vaikus - apie jų menkas galimybes mokytis, lyginome su Lietuvos vaikų padėtimi, diskutavome.
,,Žinių pyragą" kepėme pagal savo receptą: noras, pagalba, padrąsinimas, pagyrimas, pasitikėjimas, žinios, bendravimas, mokytojų ir tėvų parama... „Pyragas" išėjo skanus ir originalus. Manom, kad tokie bus ir mūsų sugebėjimai. Įdomu buvo patiems sudarinėti tvarkaraščius prieš tai pasidomėjus psichologų ir medikų rekomendacijomis.
Daugiausia dalyvių kūrė meninę instaliaciją „Kalbėk su medžiu, klausyk medžio, išgirsk medį..." Po vieną, po du ar grupelėmis pasirinkome savo medį ir jį prakalbinome - „padovanojome" ausis, akis, nosį, burną. Ir išgirdome, ir pamatėme, ir sužinojome, kad šalia esantys gali mums padėti, gali mus pamokyti. Supratome, kad mokytis gali kiekvienas, kad iš kiekvieno galim pasimokyti. „Gyvi" mokyklos sodo medžiai laukia mūsų, kai džiaugiamės, kai mums sunku.
Antrokai, kad Saulei danguje nebūtų liūdna, padovanojo jai po mažą saulytę. Šypsosi Saulė su saulytėmis ir vaikams mokytis geriau sekasi.
Apie bendravimą, geranoriškumą maironiečiai diskutavo su draugais iš Vilkaviškio Sūduvos mokyklos. Atvykusiems svečiams papasakojome apie savo mokyklą - pilį, parodėme įspūdingiausias Raudonės vietas.
Veiksmo savaitę baigėme nuostabiu koncertu, kurį mums padovanojo Raseinių meno mokyklos moksleiviai. Mes mokėmės išgirsti, pajausti, suprasti...
Tai buvo gražių darbų, šaunių idėjų įprasminimo savaitė.

Gabrielė Undraitytė
Raudonės pagrindinė mokykla, 9 klasė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook