Šaunios komandos vaidino pasakas

Šaunios komandos vaidino pasakas (0)

2018-05-30

Gegužė – mėnuo be smurto prieš vaikus – Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje pažymėtas tradiciniu renginiu „Visos pasakos baigiasi laimingai“. Vienuolika komandų varžėsi protų mūšyje ir vaidino žinomų pasakų šiuolaikiškas versijas.

Vienuoliktą kartą vykusiame renginyje, kurį organizatoriai vadina šaunių komandų varžytuvėmis, dalyvavo 11 mokyklų atstovai. Pasakas vaidino Jurbarko samariečių vaikų dienos centro, Veliuonos, Eržvilko ir Jurbarko gimnazijų, Viešvilės, Skirsnemunės ir Vadžgirio pagrindinių mokyklų bei Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos komandos, sulaukta dalyvių iš Kaišiadorių rajono ir Šakių.

Pasakos jaunimėliui patinka, vaidinti – dar labiau. Tuo neabejoja Naujamiesčio pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Saulena Lukšienė, prieš 12 metų renginio idėją parvežusi iš Vilkaviškio. Įgyvendino ją kartu su mokyklos psichologe Vaida Beinariene. „Pasaka su vaikais – nuo kūdikystės, ir nieko nėra išgalvota – viskas kaip tikrovėje. Pasakose labai daug optimizmo ir viskas baigiasi laimingai. Jos pamoko, kad kiekvienoje beviltiškoje situacijoje reikia stengtis rasti aukso grūdelį, kuris suteiktų vilties“, – sako renginio organizatorės.

Naujamiesčio pagrindinės mokyklos komanda „Alternatyva“ – tai aštuntokai Luka Jakelaitytė, Toma Aniulytė, Matas Stankaitis, Haroldas ir Eisvilas Kuliešiai, Edvinas Paulaitis ir Rokas Grinkevičius, patyręs didžėjus, kuris leido muziką. Komandai vadovavo psichologė V. Beinarienė, o pasiruošti padėjo ir lituanistė Daiva Malskytė.

Komanda pasirinko „Šreką“ – kompiuterinės animacijos filmą pagal Viljamo Steigo pasakų knygą. Knygos jaunuoliai neskaitė, užtat filmus žiūrėjo visus keturis. Ir sukūrė savitą interpretaciją. Daug gerų dalykų gali prarasti smurtaudamas ir kitaip netinkamai elgdamasis – tokia komandos sukurto vaidinimo pagrindinė mintis. Pagrindinį personažą – žalią žmogėdrą, vardu Šrekas, suvaidino Edvinas. Tačiau šis personažas pasakoje nieko nesuėda, jis tik gąsdina. Reikia kovoti su savo baimėmis.

Naujamiesčio aštuntokai sakė, kad ir vaidindami turėjo baimių. Luka prisipažino bijojusi scenoje susijuokti, kai to nereikia, ją gąsdina netikėtos situacijos. Matas bijojo sumaišyti žodžius. Dvyniai Haroldas ir Eisvilas, kuriems teko net keli vaidmenys, bijojo, kad nepadarytų ko nors per greitai arba per lėtai, nes spektakliui buvo laiko limitas – 5 minutės.

Tačiau viskas scenoje klostėsi puikiai, nes „Alternatyva – jau patyrusi ir susivaidinusi komanda. Renginyje „Visos pasakos baigiasi laimingai“ šie aštuntokai dalyvavo trečią kartą, ankstesniais metais jie yra vaidinę pasakas apie Coliukę ir Pelenę. Komandos vadovė V. Beinarienė džiaugiasi, kad jaunuoliai sugalvoja originalių interpretacijų, yra kūrybiški ir scenoje sugeba išgyventi tai, ką vaidina.

Ir kitų mokyklų komandų pasirodymai Naujamiesčio aštuntokams patiko. „Stebėjome kiekvieną – visi labai geri. Visos pasakos skirtingos, ir kiekviena komanda vaidino savaip“, – palankiai vertino jie bendraamžius.

Bet labiausiai jaunuoliams patiko Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos komandos „TVM (tvirta valia madinga)“ pasirodymas. Visuose vaidinimuose buvo daug feisbuko – komandos kalbėjo apie jame tykančias grėsmes: ten gali vykti patyčios, informacija, kurią skelbi, gali būti panaudota prieš tave. „Gali nudegti!“, – perspėjo jaunuoliai. Tačiau feisbukas – kasdienybė, o smalininkiečių vaidinimas jiems pasirodė išskirtinis. „Tai buvo miuziklas. Jie labai įdomiai kalbėjo, kad negalima stumti ant draugų. Turim būti tolerantiški“, – sakė „Alternatyvos“ komandos nariai.

Taip pasirodymus vertina jaunimas. O visas komandas vertino ir kur kas solidesnė – pedagogų – komisija: rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, Vytauto Didžiojo mokyklos neformaliojo švietimo ir nepamokinės veiklos skyriaus vedėjas Saulius Ambrazaitis ir Naujamiesčio mokyklos direktorė Alma Uznė.

Vietos šiemet nebuvo skirstomos – pasak organizatorių, kad visi, kaip ir iki šiol, norėtų dalyvauti. Tačiau visos komandos gavo nominacijas. Buvo ir artistiškiausia, ir linksmiausia, gero skonio, originaliausia... Naujamiesčio „Alternatyva“ pelnė meniškiausios komandos nominaciją.

Kol komisijos nariai skirstė nominacijas, rašė diplomus ir dėliojo prizus, moksleiviams dainavo aktorius Andrius Kaniava. Koncertą bei prizus komandoms finansavo renginio rėmėja – tarptautinė visuomeninė organizacija „Gelbėkit vaikus“.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook