Šimtmečio maximalistėms – stipendijos už dešimtukus

Šimtmečio maximalistėms – stipendijos už dešimtukus (0)

2018-10-03

Maximalistais vadinami moksleiviai, kuriems už didelius jų nuopelnus įvairiose srityse stipendiją visiems mokslo metams skiria įmonė „Maxima“, gabų jaunimą apdovanojanti jau šešioliktus metus. Jurbarko gimnazijoje šiais mokslo metais mokosi 3 maximalistės. 

Dėl „Šimtmečio Maximalisto“ vardo šiemet varžėsi daugiau nei 500 moksleivių iš visos Lietuvos. Stipendijas pelnė mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologijos, inovacijų ir nuolatinio pažangumo srityse aukštus tikslus puoselėjantys 74 moksleiviai. „Maxima“ jiems įsteigė 60 tūkst. Eur stipendijų fondą ir rugsėjo 15 d. pakvietė į šventę Vilniaus rotušėje.

„Šimtmečio maximalisto“ stipendijos skirtos ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokinėms Barborai Jociutei, Samantai Lopetaitytei ir Austėjai Dilytei – už ypač gerą pažangumą.

A. Dilytė „Maximalisto“ stipendiją laimėjo jau trečius metus. „Pagrindiniai reikalavimai norint dalyvauti stipendininkų pažangumo kategorijoje atrankoje tokie, kad trejus metus pusmečių ir metinių galutiniai pažymiai turi būti vien dešimtukai, jei yra bent vienas devynetas, dalyvauti negalima. Žinoma, yra ir kitų kategorijų, tačiau man tinkamiausia buvo ši. Jau nuo mažumės mokausi daug, todėl pažymiai visuomet tik patys geriausi“, – sako Austėja.

Tačiau norint laimėti maximalisto stipendiją vien pažymių neužtenka. „Kiekvienas pretendentas privalėjo parašyti motyvacinį laišką, kuriame reikia paaiškinti, kodėl būtent tu vertas laimėti. Konkurencija kiekvienais metais būna didžiulė, šiemet dėl stipendijų varžėsi daugiau nei 500 Lietuvos moksleivių, iš kurių tik 74 ją pelnė. Vertinimo komisijoje dirba daug žymių ir talentingų žmonių, pavyzdiui, muzikantas Martynas Levickis, irgi buvęs maximalistas, žurnalistas Andrius Tapinas, sportininkai, mokslininkai, „Maxima“ atstovai“, – toliau pasakoja Austėja.

Dalyvauti šiame konkurse ją paskatino šeima – visada puiku, kai yra šeimos palaikymas. Tačiau mergina neslepia, kad nelabai tikėjosi patekti tarp Lietuvos gabiausių moksleivių. „Tačiau man pasisekė. Manau, man pavyko todėl, kad visuomet daug mokiausi ir stengiausi neapriboti savęs tik pamokomis ir namų darbais“, – sako gimnazistė.

Jau nuo pradinių klasių A. Dilytė dalyvauja tiksliųjų ir humanitarinių mokslų bei menų konkursuose ir pelno prizines vietas.

Nuo trečios klasės ji lankė Antano Sodeikos meno mokyklą, dailės klasę, kurią prieš trejus metus baigė. „Menas visuomet buvo vienas mano mylimiausių hobių. Per tuos šešerius metus meno mokykloje dalyvavau nemažai Lietuvos bei užsienio konkursų, su mokytojomis vykdavome į plenerus, dalyvavome įvairiuose projektuose: išpiešėme Jurbarko ligoninės Vaikų skyriaus palatą, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio mokyklos (kurioje baigiau 4 klases) koridorių, atnaujinome ir išdekoravome Jurbarke, Kauno gatvėje, stovintį elektros skydinės pastatą. Taip pat iliustravau Jurbarko „Nykštuko“ darželio užduočių knygelę“, – pasakoja Austėja.

Dailė, knygos, lauko tenisas, joga padeda merginai atsipalaiduoti, kad daug besimokant organizmas išlaikytų pusiausvyrą ir nepervargtų.

„Kai 9 klasėje pradėjau mokytis Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje, dar labiau susikoncentravau į mokslus, ypač į tiksliuosius: matematiką, biologiją ir chemiją. Dalyvauju olimpiadose, du kartus buvau net respublikinėje biologijos olimpiadoje, kur susirenka po 30 geriausių savo amžiaus grupės Lietuvos biologų“, – pasigiria mergina.

Austėja – dvyliktokė, ir šie metai gimnazijoje jai paskutiniai. „Pavasarį – egzaminai, o paskui – universitetas“, – dėl ateities Austėja tikra. Ji svajoja studijuoti Vilniaus universitete, tik dar neapsisprendė, kokią studijų programą pasirinks: molekulinės biologijos, genetikos, o gal medicinos.

Kitai maximalistei iš Jurbarko – Barborai Jociutei laiko apsispręsti liko daugiau. Barbora tik 10-okė. „Šie mokslo metai prasidėjo gerai. Manau, kad šiemet, kaip ir anksčiau, man bus įdomu mokytis visų dalykų, o ypač matematikos, chemijos ir biologijos“, – sakė gimnazistė.

Barbora irgi jau ne pirmus metus yra „Maximos“ stipendininkė – už dešimtukus pažymių knygelėje dar pelnanti ir eurų. Tačiau mokosi maximalistai ne dėl jų.

„Mokytis man įdomu ir patinka, todėl ir gaunu puikius pažymius“, – paprastai paaiškino Barbora.

Praėjusiais mokslo metais ji pasakojo, kad stipendiją taupo kelionei. „Į kelionę dar neišvykau, bet ateinančią vasarą ši svajonė tikrai išsipildys!“ – patikino maximalistė.

Šventėje Vilniaus rotušėje maximalistus sveikino žinomi Lietuvos žmonės. Žurnalistas Andrius Tapinas sakė: „Visuomeniškumas, bendruomeniškumas ir yra tai, ko reikia mūsų valstybei, ką jaunoji karta mums turėtų atnešti. Visuomeniškumas turi multiplikacinį efektą – tai, ką daro šie vaikai, paveikia ne tik juos pačius, jų artimuosius, ne tik mažą visuomenės dalį, galbūt jau rytoj tai paveiks visą Lietuvą, o gal – ir už jos ribų.“ O švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė dėkojo visiems padėjusiems moksleiviams atrasti savo sritį ir ją tobulinti, bei linkėjo jaunimui norą mokytis išsaugoti visą gyvenimą.

Danutė Karopčikienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook