Balsavimas

Ar pritartumėte Vidos Rekešienės ir Dariaus Juodaičio grįžimui į rajono politiką?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Tarptautinė stovykla keičiasi, bet išlieka įdomi

Tarptautinė stovykla keičiasi, bet išlieka įdomi (1)

2019-09-09

Lukas, Gražvydas, Valdas ir Irmantas sutaria, kad tarptautinė stovykla – puiki proga pasimokyti kalbos, susirasti naujų draugų, pažinti kitos šalies kultūrą ir praplėsti akiratį. J. Stanaitienės nuotr

23-ąjį kartą tarptautinėje stovykloje susitiko jaunieji jurbarkiečiai ir belgai. Gilias tradicijas turinti stovykla tapo neatsiejama dviejų miestų draugystės dalimi. Šįkart į Belgiją, Laakdalį, vyko 16 jurbarkiečių komanda.

Sena draugystė

Stovyklavietėje šalia Laakdalio rugpjūčio viduryje savaitę praleido būrys jaunuolių iš Jurbarko, Viešvilės ir Veliuonos, lydimi vadovų – Jurbarko r. savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų Luko Bakšio ir Rytės Galbuogienės. Laakdalyje prie lietuvaičių komandos prisijungė ilgametė stovyklos dalyvė, o vėliau ir vadovė jurbarkietė Monika Solovjovaitė, gyvenanti Belgijoje.

Trečią dešimtį skaičiuojančioje stovykloje pabuvojo daugybė jurbarkiečių. Bendradarbiavimo sutartis tarp Jurbarko ir Belgijos miesto Laakdalio buvo pasirašyta dar 1996 m. Šio miesto sporto skyriaus vadovas a.a Freddy Jansas sumanė jaunimo mainų projektą, o jau 1997 m. įvyko pirmoji sportinė kultūrinė stovykla Belgijoje. Tada 50 Jurbarko vaikų į stovyklą keliavo belgų Jurbarko savivaldybei padovanotu autobusu.

Kasmet stovyklos buvo rengiamos tai Belgijoje, tai Lietuvoje. Dešimtmetį šventusioje stovykloje buvo jau 110 dalyvių. Vėliau į stovyklas susirinkdavo po 25 kiekvienos šalies vaikus ir jaunuolius. Šiemet šis skaičius buvo dar mažesnis – prie devyniolikos jurbarkiečių prisijungė 11 jaunųjų belgų, iš kurių 4 jaunuoliai – su negalia, dirbo du belgų vadovai. „Neįgalieji stovykloje pirmą kartą dalyvavo 2017 m. Tai tampa tradicija“, – sako lietuvaičių delegacijai vadovavęs L. Bakšys. Tai, kad dalyvių mažiau, tik leidžia jiems geriau vieniems kitus pažinti, kokybiškiau bendrauti.

Dalyviai už stovyklą mokėjo po 180 Eur, kelionei apie 700 Eur skyrė ir Jurbarko r. savivaldybė. „Palyginus su stovyklų kainomis Lietuvoje, dalyviams tenkanti suma neatrodo tokia didelė, o įspūdžiai ir patirtis – neįkainojami“, – įsitikinęs L. Bakšys.

Vasaros stovyklose abiejų miestų jaunimas susipažįsta su skirtingomis kultūromis ir gyvenimo ritmu.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakykite elektroninę prenumeratą.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook