Tyrinėti įdomiau nei rašyti ataskaitas

Tyrinėti įdomiau nei rašyti ataskaitas (0)

2015-06-03

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos biologijos mokytojos Linos Juškienės mokiniai gegužės 6 d. dalyvavo jaunųjų tyrėjų projekto antrajame etape Vilniuje.

Gabrielė Gudiškytė, Inga Filipsons, Tadas Ragauskas, Joris Benjaminas Rimkevičius, Matas Avčininkas ir Erikas Bakšenskas buvo paskirti į biochemikų grupę.
Pirmoji užduotis – atskirti putpelės kiaušinio baltymą ir atlikti biureto reakciją, kuria nustatomi kokybiniai ir kiekybiniai baltymų rodikliai.
Kitą dieną jaunieji tyrėjai tyrinėjo miltus: pilno grūdo kvietinius, įprastus kvietinius ir ruginius. Biureto reakcija patvirtino, kad pilno grūdo kvietiniuose miltuose yra daugiausia baltymų, todėl jie patys sveikiausi.
Dar vienas įdomus darbas – augalų chromotografija popieriuje. Lauke prisirinkę augalų moksleiviai juos susmulkino grūstuvėliu ir atskiedė actu. Tai padėjo sužinoti, iš ko susideda augalai.
Pats sunkiausias ir atsakingiausias darbas, pasak jaunųjų tyrėjų – ataskaitos rašymas ir pristatymas. „Darbas laboratorijoje buvo neapsakomai įdomus (dėkojame mokytojai Linai Juškienei), tačiau ataskaitos...“, – neslepia jaunieji serediškiai.
Nors buvo sunkiai įveikiamų dalykų, nors neišvengta klaidų, moksleiviai tvirtina, kad jaunųjų tyrėjų projektas yra fantastiškas. „Jis paskatino labiau pamėgti chemiją ir biologiją, padėjo sužinoti daug naudingų dalykų. Tai buvo nuostabi proga prisiliesti prie mokslininko kasdienybės, paragauti nelengvai uždirbamos jų duonos, suprasti, kaip svarbu tirti ir duoti žmonėms rezultatus“, – pasakojo mokiniai ir džiaugėsi, kad Seredžiaus mokykloje yra puikių ir iniciatyvių mokytojų.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook