inFATALITY rokeriams muzika – saviraiškos būdas

inFATALITY rokeriams muzika – saviraiškos būdas (5)

2009-03-28

Penki juodi jaunuoliai - net nežinodamas pasakytum, kad tai grupė - sutinka giedromis šypsenomis. Jie nesusitarę dėvi juodus drabužius, nes juoda - jų mėgiama spalva. Dar didesnis pomėgis, prieš metus subūręs Ivetą, Karolį, Martyną, Simoną ir Giedrių į grupę, - muzika.

Veliuoniečių roko grupei inFATALITY šį mėnesį sukako metai. Simono Jankausko iniciatyva prieš pernykštes Velykas susirinkę į pirmą repeticiją, pirmąjį koncertą grojo per Motinos dieną. Jaunuoliai teigia kol kas ant rankos pirštų galintys suskaičiuoti rimtesnius grupės koncertus - Veliuonoje, Jurbarke, iš tolimesnių - Raseiniuose ir Kaišiadoryse.
Nors grupės pavadinimas - inFATALITY - nieko nereiškia, muzika jaunuoliams yra labai svarbi - tai galimybė išreikšti save. Jie groja įvairaus stiliaus roką ir teigia šioje srityje esą savamoksliai. Kuklumas kaip ir juodas rūbas juos puošia - iš tiesų grupėje yra du pianistai ir du akordeonistai, Antano Sodeikos meno mokyklos auklėtiniai, o grupės iniciatorius Simonas muzikos mokėsi privačiai. Tačiau roko grupėje pianinų nė akordeonų nėra („Ir nebus, nebent persimestumėm į folkroką", - sakė jaunuoliai.). Čia kone visi groja gitaromis - Simonas Jankauskas, Karolis Mačėnas, Iveta Baltrušaitytė - akustine, Giedrius Mauza - bosine, todėl turi neginčijamą teisę būti vadinamas „mūsų bosu". Būgnais groja Martynas Jonikas. „Nes nebuvo kam", - paaiškina vaikinai ir „paguodžia", kad būgnininkas kartais tampa grupės veidu. Kol kas, atrodo, inFATALITY veidas yra jaunatviškas entuziazmas ir didelis noras groti.
Instrumentus mokiniai nusipirko už savo vasarą uždirbtus pinigus, ir jiems visai negaila uždarbį investuoti į pomėgį. Muzikantams padeda ir tėvai, pavyzdžiui, Simono tėvai nuveža į koncertus. Grupė repetuoja Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinėje mokykloje - repeticijų patalpa nekainuoja, mokykla paskolina stiprintuvą - juk jaunieji rokeriai yra šios mokyklos mokiniai. Trys - jau dvyliktokai. Giedrius svajoja apie medicinos, Martynas - elektros inžinerijos studijas, o Karolis stos į Muzikos akademiją, nes nori būti muzikos mokytojas.
Ir dvyliktokų trijulė, ir devintokė Iveta bei vienuoliktokas Simonas, žinoma, norėtų, kad svajonės išsipildytų. O kas laukia inFATALITY? Grupės nariai tikisi, kad studijos nebus grupės pabaigos priežastis. „Stengsimės neiširti", - vienu balsu sakė jaunuoliai.
Abejojate, kad jiems pavyks neiširti? Nors jaunuoliai teigė, kad jų grupės pavadinimas nieko nereiškia, ar nematote jame kažko likimiško? Nuo likimo, sakoma, nepabėgsi. Juo labiau kad bėgti nuo muzikavimo juodieji Veliuonos rokeriai, panašu, nė neketina.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook