Balsavimas

Ar pasitikite savivaldybės konkursais įvairioms pareigybėms užimti?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

„mEfekte“ triumfavo drąsūs ir talentingi

„mEfekte“ triumfavo drąsūs ir talentingi (0)

2017-03-01

Net geriausi dalykai nusibosta. Tačiau ką daryti, jei jų atsisakyti nesinori? Pakeisti formą, pavadinimą ir padaryti geriau nei buvo! Taip nusprendė vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ artistai. Taip dar 1999 m. prasidėjusį talentų vakarą, kuriame viską, ką moka, galėjo parodyti bet kuris jaunuolis, vėliau pakrikštytą „Rudens bohema“, po 11 metų tapusį „Meno injekcija“, šiemet pakeitė „mEfektas“. 

Pasinėrė visa galva

Kad būtų galima atgaivinti labai populiarų jaunimo renginį, puse lūpų buvo užsiminusi teatro vadovė Birutė Šneiderienė, jį padėjusi rengti daugelį metų, o tikrai jį suorganizuoti pasiūlė vaivorykštukas Matas Mankus („mums jis Mankus, o ne Matas“, – kikeno teatro bičiuliai). Mankus drauge su Jurga Sabataityte tapo renginio vedėjais, o į organizacijos reikalus visa galva pasinėrė dar keturiese – Andrius Vilkelis, Marija Vasiliauskaitė, Edvina Vaičekauskaitė ir Justas Virbickas. 
Renginiui buvo duotas naujas pavadinimas – „mEfekatas“, t.y. meno efektas, ir buvo nutarta pardavinėti į jį bilietus. „Anksčiau būdavo paprasti pasirodymai ir nebuvo prizo, todėl galvojome, kad piniginiai prizai pritrauks daugiau dalyvių“, – sako vietoje nenustygstantis Andrius. Sugalvot sugalvojo, o didieji darbai užvirė tik paskutinę savaitę, tiksliau, daugiausia padaryta paskutinę dieną – ekspromtu, besipešant užkulisiuose, improvizuojant scenoje. 
Dalyviai, kaip jau įprasta šiame renginyje, registruotis taip pat pradėjo paskutinę savaitę. „Baisu buvo, kad nesiregistruos ir kad neateis žiūrovų“, – didžiausias baimes vardija aktoriukai. Tačiau viskas pavyko – užsiregistravo 16 dalyvių („vos ne per daug“), žiūrovų, mokėjusių po 2 eurus už bilietą, buvo pilna salė. Renginys nebuvo nuostolingas, be reikalo baimintasi, kad neužteks pinigų renginio svečiams. Šį kartą nuspręsta pasikviesti grupę, atliekančią neįpareigojančią, „tūsams“ tinkančią muziką, „Tautinį brandą“. 
Pasak Edvinos ir Marijos, rėmėjus surasti padėjo vadovė Birutė, tačiau jų pritraukti tikrai buvo nesunku. „Būtų ir daugiau norinčių remti. Jurbarke tokių renginių jaunimui nėra daug, tad rasti, kas parems, nesunku“, – įsitikinusi Marija. Tie patys rėmėjai pakviesti ir į komisiją. 
Komisija, rinkusi nugalėtojus, buvo tikrai solidi: Seimo narys Ričardas Juška, Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius, „Lions“ klubo viceprezidentė Audronė Balčiūnienė, jaunimo reikalų koordinatorė Rasida Kalinauskienė, Jurbarko kultūros centro direktorės pavaduotoja Rūta Vasiliauskienė, verslininkas Česlovas Blažys, studentai, buvę Jurbarko jaunimo aktyvistai Toma Simanavičiūtė ir Tadas Radišauskas bei „Tautinio brando“ atlikėjai. 
Vaivorykštukai liko patenkinti dalyvių pasirodymais. „Norėjome energingų pasirodymų, ne baladžių. Ko nors maištingesnio“, – sako Marija. „Norėjome neįprasto šou!“ – antrina jai Andrius.
Dužo kiaušiniai
Sugalvoti, kaip pristatyti visus 16 pasirodymų ir sujungti juos į visumą, užduotis nelengva, tačiau „Vaivorykštės“ artistai tam ir vaidina teatre, kad sugebėtų improvizuoti ir kurti. Renginį vedę Matas ir Jurga, matyt, tiek širdies atidavė, kad pirmadienį net nepasirodė repeticijoje.
Tarp dalyvių pasirodymų scenoje karaliavo žavus chaosas ir energijos pliūpsniai – ar viskas vyko pagal scenarijų, telieka organizatorių paslaptis, bet žiūrovams liūdna nebuvo. Vien ko vertas Mankaus „Plojam, plojam, nemiegam!“, pakartotas gal 300 kartų, bet ne erzinantis, o sukeliantis ovacijas. Matas nepabijojo scenoje galva sudaužyti žalią kiaušinį, o Justas – patirti depiliacijos kančias. Pauzes tarp pasirodymų užpildė ir prievartiniai savanoriai, scenoje pjūklais pjovę pagalius ar nagais sprogdinę balionus. 
„Šviesos“ ir kitos dovanos
Kad ir kokie smagūs buvo vaivorykštukų pokštai, šilčiausiai žiūrovai priėmė dalyvius – buvo ir daugybė plojimų, ir merginų cypimo, ir palaikymo plakatų. Pirmasis į sceną žengė aštuonmetis Vytenis Ambrutaitis. Berniukas, nepaisant per jauno amžiaus, gavo teisę dalyvauti konkurse atsisakius vienam užsiregistravusiam dalyviui. Vytenis drauge su mokytoja Jadvyga Žemliauskiene grojo akordeonu. 
Vytenis, kaip ir su daina „Labas“ scenoje pokštavęs Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos mergaičių ansamblis „Pokštas“, Liveta Steponaitytė iš Eržvilko bei dainą „Clown“ atlikusi Emilija Barčiauskaitė buvo apdovanoti Jurbarko kultūros centro diplomais bei saldžiomis dovanomis, kurias įteikė direktorė Aida Bliundžiuvaitienė. 
Šventės rėmėjo laikraščio „Šviesa“ diplomai bei piniginiai prizai atiteko penkiems konkurso dalyviams. Brolis ir sesuo Simonas ir Milda Mačėnai iš Veliuonos žengia vyresniųjų šeimos narių pėdomis – brolis Karolis su roko grupe „Fire it up“ sėkmingai užkariauja muzikines scenas, o tėtis Naglis puikiai pasirodė televizijos šou „Lietuvos talentai“. Brolis ir sesuo atliko lyrišką dainą, Simonas akompanavo pianinu. 
„Šviesos“ prizais džiaugėsi ir daugelio konkursų dalyvis Rūtos Šličkutės mokinys Ignas Icikevičius, atlikęs lietuvių liaudies dainą „Šią naktelę per naktelę“, prieš porą savaičių kiokushin karatė čempiono titulą laimėjęs jurbarkietis Jovydas Griškus, puikiai valdantis gitarą ir balsą, atlikęs dainą „Juokis dangau“, bei choreografės Evelinos Šauklienės vadovaujamos šokėjos Ieva Židulytė ir Gabija Šauklytė bei šokių grupė „Iliuzija“, sušokusi šokį „Tik išdidžiai“. 
 

Piniginiai prizai

Trečiąją vietą užėmusius dalyvius sveikino ir 50 eurų prizus įteikė rėmėjai A. Balčiūnienė, Č. Blažys ir Virginija Šmatova. Net keturi atlikėjai, komisijos akimis, pasirodė verti trečiosios vietos. 
Jokių abejonių nekilo dėl Jurbarko kultūros centro šiuolaikinių šokių studijos „Dona“, vadovaujamos Kristės Donauskienės, merginų atlikto numerio „Bad day“. Šis kolektyvas pergales skina įvairiuose konkursuose, todėl ir Jurbarke neliko nepastebėtas. Ne mažiau efektingą šokį „Atgal“ atliko Gintarė Stanevičiūtė. Mergina savo per kraštus besiliejančia energija užsitarnavo audringus žiūrovų plojimus.
Ne tik plojimų, bet ir karšto merginų palaikymo ir plakatų nusipelnė Lukas Steponaitis. Klausant jo atliekamos Edo Šyrano dainos „Shape of You“ jaunimas šėlo, o angliškai suprantantys vyresnieji slėpė raustančius skruostus – dainos tekstas turėtų turėti N18 ženklą. Kad jaunimui meilės santykiai – joks tabu, įtikino ir duetas „Back to back“ – Laura Kvietkutė ir Paulina Kerutytė, atlikusios populiarių dainų popuri, kurioje skambėjo melodija iš filmo „Penkiasdešimt pilkų atspalvių“.
Subtilesnį muzikinį skonį pademonstravo antrąją vietą pasidaliję Andrius Bakanas ir Ieva Sapronaitytė. Andrius – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos abiturientas. Vaikinas studijuoja klasikinį dainavimą ir nedažnai pasirodo jurbarkiečiams, tačiau šiame konkurse nusprendė dalyvauti atlikdamas dainuojamosios poezijos kūrinius. Nuostabaus balso atlikėjas Domanto Razausko ir Sauliaus Mykolaičio dainomis privertė žiūrovus nuščiūti, o po paskutinio akordo – praplyšti ovacijomis. 
Ieva scenoje – ne naujokė. Ji dainuoja Jurbarko kultūros centro instrumentinėje studijoje „Jada“, dalyvauja daugelyje renginių, o konkurse atliko Bobio Dylano ir Robio Viljamso dainas. Antrosios vietos laimėtojus padėkomis ir 100 eurų piniginiais prizais apdovanojo Seimo narys R. Juška.
Merui S. Mockevičiui teko garbė 200 eurų premiją įteikti konkurso nugalėtojai. Ja tapo Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokė Ugnė Samulevičiūtė. 
Nežada sustoti
Ugnė dainuoti pradėjo trejų metų. Dainuoja ir chore, baigė muzikos mokyklą, fortepijono specialybę, laisvalaikiu išbando ir kitus instrumentus.
„Visą gyvenimą muzika yra šalia manęs ir užima tikrai didelę jo dalį“, – tikina U. Samulevičiūtė, prieš ketverius metus nustojusi lankytis pas dainavimo mokytojas ir dainuoti viena. Tada ji prisijungė prie Danutės Lapienės bei Gražinos Mikšienės chorų. Viena Ugnė dabar dainuoja tik namuose, radusi patinkančią dainą. 
Į konkursą mergina užsiregistravo beveik paskutinę dieną. „Ilgai dvejojau, bet noras dalyvauti atsirado iškart pamačius skelbimą. Kelias savaites nešiojausi šią mintį ir galiausiai nusprendžiau išbandyti savo jėgas“, – pasakoja solistė. U. Samulevičiūtė dalyvavo ne viename konkurse, tačiau tai buvo seniai ir atmintyje išlikę tik keli. „Dainų dainelėje“ jėgas teko išbandyti ne kartą, įveiktas ne vienas etapas, tačiau iki filmavimų televizijoje taškų pritrūko. Ugnė dalyvavo ir skautų dainų konkurse, „Laumės juostoje“.
„Klausau labai įvairią muziką, nėra vieno žanro, kuris patiktų labiausiai. Galiu atrasti mėgstamą dainą ir grupės, kuri iki šiol man nepatiko, albumą ar stilių, kuris dar nebuvo palikęs man didelio įspūdžio“, – sako Ugnė. Mergina dainuoti renkasi sudėtingas dainas, nes nori išbandyti savo galimybes. Ugnė turi platų balso diapazoną dainuojant aukštas natas, todėl konkursui pasirinko dainą, kurios atlikėja Ariana Grande taip pat gali nesunkiai išdainuoti labai aukštas natas. 
Daina „Greedy“, pasak atlikėjos, gali atskleisti visas jos balso galimybes ir privalumus. „Tekstą jau mokėjau, tačiau supratau, kad pasirodymu reikia sudominti žiūrovus, o per ilgai stebint nesikeičiantį vaizdą žmonėms gali nusibosti. Visuomet reikia parodyti kažką naujo, kas prikaustytų dėmesį“, – kaip gimė mintis sukurti įsimintiną pasirodymą, pasakoja Ugnė. Į pagalbą atlikėja pasikvietė savo labai geras drauges Mintarę Mencaitę ir Ievą Jomantaitę, kurioms šokio menas pažįstamas ir sunkumų dėl laiko trūkumo nekilo.
Merginos visą pasirodymą paruošė per 5 dienas – per laisvas pamokas repetavo gimnazijoje, o po jų – Vytauto Didžiojo mokykloje. Choreografiją kartu su merginomis kūrė Lukas Ignatavičius, gerai atrodyti padėjo Ainė Zaleckytė ir Miglė Petrušaitytė. „Įdėjome daug darbo ir norėjome, kad jis atsipirktų, tačiau dėl pergalės nerimavome iki paskutinių akimirkų. Dabar galiu atsipūsti, bet gavus tokį įvertinimą norisi judėti toliau ir siekti dar daugiau. Taigi tikiuosi, kad tai buvo tik pradžia“, – sako Ugnė ir nežada sustoti.
Kad konkursas reikalingas, pritartų tikriausiai visi jo dalyviai. Piniginis įvertinimas – puiku, tačiau dar smagiau save nugalėti ir išdrįsti užkopti į sceną, o joje sulaukti palaikymo ir plojimų. Tokia galimybe galės pasidaudoti dar ne vienas jaunuolis, nes vaivorykštukai pažadėjo: „Konkursas ir kitais metais bus!“
Jūratė Stanaitienė« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook